İhsan Akça

İhsan Akça

Birazda spor olsun

Birazda spor olsun

Bilindiği gibi gençlerimizin eğlence yeri bazı gençlerimizin ekmek kapısı, bütün gençlerimizin kötü alışkanlıklarından uzak durma yeri spordur, sporun hangi branşı olursa olsun her gencin yapabileceği yeri seçip orada başarılı olması her gencin ideali olmalıdır. Bunun için devletimiz her türlü tesisi yapmakta gençlerimizin hizmetine sunmaktadır, bunlardan yararlanmak her gencin hakkıdır bu hakkı iyi kullanmak gerekmektedir.

Gençlerimizin spor kulüplerindeki yeri nasıl, hiçte iyi değil kulüplerimiz kendi gençlerimizi eğitim kazanacakları yerde hemen yabancıya yöneliyorlar, büyük kulüplerimiz Avrupa’da miadını doldurmuş oyuncuların peşindeler, tabi ki istisnalar var halen verimli olan oyuncularda alıyorlar, diğer kulüplerimiz ise daha ucuz yabancı oyuncuya ulaşıyorlar, bunların yerinde kendi gençlerimize de sabırlı ve umutlu olarak zaman ayırsak bu gençlerde ısrarlı olsak daha iyi olmaz mı?

Gelelim spor kulüplerimizi yönetenlere, öyle bir anlayış var mı kazandığımız zaman biz kazandık, kaybettiğimiz zaman hakemler ve maç kaybettirdi böyle bir düşünce olur mu? Bir iki maç dört sıfır üç sıfır alıyorsunuz ondan sonra karşınızdaki takım sizden daha iyi oynuyor maçı kaybediyorsunuz, vay anasına hakem suçlu, penaltıyı vermedi ofsaydı görmedi diye suçlu arıyorsunuz demiyorsunuz ki biz oynayamadık karşı takım daha iyi oynadı maç kaybettin, suçlu aradığınız için seyirciyi de hakemlere karşı kışkırtıyorsunuz bu yaptıklarınız sporla uyum sağlamaz. Maç yorumcularımızda hakemlerden iyi biliyor takımın hocasından daha iyi oyuncular hakkında ahkam kesiyor, anlamda bazı beyanları seyirciyi kışkırtıyor bunların hiçbiri spora fayda vermez, önce kendi eksiğimizi ve hatamızı arayalım ondan sonra suçlu aramaya pek gerek kalmaz.

Bu yazı toplam 1013 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İhsan Akça Arşivi