Bir Erasmus+ Projesi Daha

Bir Erasmus+ Projesi Daha

Kırıkkale Şehit Ahmet Duman İlkokulu Erasmus+K229 projesi kapsamında Portekiz, Romanya ve Hatay dan 10 yabancı 5 Türk öğretmenin katılımıyla Erasmus+”Mutlu Öğrenci Mutlu Okul’’ Projesi ilk toplantısına ev sahipliği yaptı.

ÖĞRETMENLERİMİZ BİRER KÜLTÜR ELÇİSİ

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi’yi ziyaretle başlayan faaliyetler okulda gerçekleştirilen eğitim faaliyetleri ile devam etti. Tüfekçi “Böyle projelerin daha da yaygınlaşması eğitim kalitemizi arttıracaktır. Ayrıca misafirlerimize Türk kültürünü, misafirperverliğini gösterme şansımız olacaktır. Bu projelerde görev alan bütün öğretmenlerimiz birer Kültür Elçisidir. Çalışmalarından dolayı Okul idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ederim” dedi

SUNUMLAR YAPILDI

İlimizde 5 gün süren proje etkinliklerinde akran zorbalığı ve zorbalığı engelleme teknikleri,  erken okul terki ve önleme konularında sunumlar yapıldı. Yapılan sunumların ardından farklı ülkelerdeki uygulamalar değerlendirilerek bir sonuç raporu hazırlandı. Proje koordinatörü İngilizce Öğretmeni Haydar Bakır, okulumuzda ev sahipliğini yaptığımız proje toplantısının çok verimli geçtiğini, okullarımızda karşılaşılan erken okul terkinin ve akran zorbalığı konularının ortak ülkelerde hangi yöntemlerle engellenmeye çalışıldığını karşılıklı fikir alışverişi ile görme ve iyi örneklerden faydalanma şansı bulduk dedi. Ayrıca misafirlerimize ilimizin tarihi ve milli değerlerini tanıtma şansı bulduğumuz için çok mutlu oldukları belirtti.

TEŞEKKÜR EDERİM

Bu 5 günlük süreçte Portekiz, Romanya ve Hatay dan gelen misafirlerimizi en güzel şekilde ağırlayarak şehirlerine ve ülkelerine uğurladıklarını ifade eden Bakır “Bir hafta süre içerisinde tam bir ekip ruhuyla projede katkı sunan öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ederim. Bu projenin yazılmasında ve oluşturulmasında büyük emekleri olan ve proje gerçekleşmesi sürecinde başka okullara görevlendirilen ve faaliyetlere katılamayan Yasin Poyrazer ve Ali Korhan öğretmenlerimize de böyle güzel bir projeyi okulumuza kazandırdıkları için ayrıca teşekkür ederim” dedi

HEDİYELER TAKDİM EDİLDİ

Okul Müdürü Çelebi Rıfat Çalı “ Böyle enerji dolu bir ekiple çalışmaktan onur duyuyorum. Öğretmenlerimiz ders içerisinde ve ders dışarısında her türlü faaliyete dört elle sarılarak eğitim kalitemizin daha üst seviyelere çıkması için olağanüstü çaba harcıyorlar. Proje kapsamında geçirdiğimiz 1 haftalık süreçte de gösterdikleri üstün gayretten dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim “ dedi. Kırıkkale İl Özel İdaresi Bilim ve Sanat Merkezi, Çeşnigir Köprüsü, Silah Müzesi, Kapadokya turu ardından akşam yemeğinde bütün misafirlerimize katılım sertifikası ve hediyeler Milli Eğitim İl Müdürü Yusuf Tüfekçi tarafından takdim edildi.

Haber: İdris Avcı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.