Beşir Atalay: Bizi en iyi HDP bilir

Beşir Atalay: Bizi en iyi HDP bilir

AKP Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay, dün HDP binasında gerçekleştirilen saldırıyı kınadı. AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü...

AKP Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay, dün HDP binasında gerçekleştirilen saldırıyı kınadı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay,  NTV canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Dün HDP binasında gerçekleştirilen saldırıya değinen Atalay, olayı kınadı.

"BİZİ EN İYİ HDP BİLİR"

Şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını kaydeden Atalay, "Biz AKP olarak hep siyaset yaptık. Siyaset mücadelesi yaparak bugünlere geldik. Şiddete teşvik edici bir ifademiz yoktur. Şiddetin olmadığı bir siyaseti savunduk. AKP'yi tahrik edici olarak suçlamalarına üzüldüm. Bizi en iyi HDP yönetimi bilir. Bizi en iyi onların genel başkanı bilir. Biz özgür siyaset için çalıştık. Biz siyasi partiler rahat çalışsın diye bu mücadeleyi verdik" diye konuştu. Atalay, eylemi yapan kişinin suç aletiyle birlikte yakalandığını hatırlatarak, "Saldırının geri planında bir şey olup olmadığına yönelik araştırma yapılıyor" dedi. Atalay'ın, çözüm sürecine yönelik de açıklamaları oldu.

"KOBANİ SONRASI HDP'NİN ÇAĞRISI KAMUOYUNU ETKİLEDİ"

Kobani eylemlerinin parti içi ve dışında süreçte tereddütlere neden olduğunu kaydeden Atalay,"Afyon'da ciddi bir istişare toplantısı yapıldı. Orada yeni formatımız içinde vekillerimizle görüşmelerimiz en çok konuşulan konularından oldu. Can kayıplarının yaşanması parti içi ve dışında bazı tereddütleri meydana getirdi. Afyon'da da bu konulardaki tereddütlerini dile getirdiler. Kobani sonrası HDP'nin çağrısı ve çağrı sonrası meydana gelen olaylar kamuoyunu etkiledi" ifadelerini kullandı.

ÇÖZÜM SÜRECİ İÇİN BUNLAR BAHANE OLARAK KULLANILMASIN

Çözüm sürecinin şiddet olaylarının bahanesi olarak kullanılmaması gerektiğini dile getiren Genel Başkan Yardımcısı, şunları kaydetti; "Hükümetimizin ve partimizin duruşu şudur; süreç bizim için önemlidir ve kararlılığımız sürüyor. Ama bizim durduğumuz yer çözüm sürecini kararlılıkla yürütme çabası içerisindeyiz ama güvenlikle ilgili tedbirleri almak zorundayız. Çözüm süreci için bunlar bahane olarak kullanılmasın, her türlü güvenlik olayına müdahale edilecektir. Eksik varsa güvenlik elemanı sayısı artırılacak. Herhangi bir güvenlik açığı yoktur. Bu ikisi birlikte yürüyecek, kesilme olacağını düşünmüyorum. Çözüm sürecinin bu iniş çıkışlarla kesileceğini düşünmüyorum. O görüşmeler diyaloglar kendi mecrasında yürüyor, diyalog kesikliği de söz konusu değil."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.