BELEDİYE FENİŞLERİ VE KIRGAZ’IN DİKKATİNE

BELEDİYE FENİŞLERİ VE KIRGAZ’IN DİKKATİNE

Karşıyaka Mahallesi Okul Caddesi, 43 Nolu Evin tam önünde DOĞALGAZ hattının geçtiği yer çukurlaşmış vaziyettedir. Daha önce yazdı isek de itibar eden...

Karşıyaka Mahallesi Okul Caddesi, 43 Nolu Evin tam önünde DOĞALGAZ hattının geçtiği yer çukurlaşmış vaziyettedir. Daha önce yazdı isek de itibar eden olmadı.

Üstünden, ağır aracın geçmesi sonucunda Doğalgaz borusu patlayabilir; çevrede hiç yoktan fâcia çıkabilir. Herhangi fâcia çıkmadan, insanlar zarar görmeden, bir kez daha ilgililere bu köşeden sesleniyorum. Beni, onu, ötekini, berikini suçlamadan, vazîfe bu iki kuruluştan hangisinin ise gidip bakınız, görevinizi yapınız, mağdur olmayınız ve başkalarını da mağdur etmeyiniz! Sözünü ettiğim çukur yer, 11.9.2014 târihinde yağmur suyu ile dolu vaziyettedir. Suyun, asfaltı kısa sürede yıprattığı gerçektir.

Temizlik konusunda insanların dikkat etmediği tam bir gerçektir. Kırıkkale’yi kirletenlerin sayısı hayli fazla. Mahalle bakkalından herhangi şey alan küçük, büyük kimseler, ambalajın içindeki yiyor, kâğıtları yola ve çevreye atıyorlar. Şişeyle su alan herhangi kimse, suyu içiyor, şişeyi iyice kıvırıp, birkaç büklüm ettikten sonra yola, yada kaldırıma atıyor. İnsanlar temizliğe dikkat edecekleri yerde, temizliğe dikkat etmiyor, kendilerini uyaranlar olursa, onlara da çıkışıyorlar. Bir parka otursanız, oradaki kanepelere ad ve soyadın yazıldığını görüyorsunuz. Biri falanı, biri filanı sevdiğini kanepelere, duvarlara yazıyor. A canım gençler! Sevdiğinizin ismini niçin parklara, duvarlara yazıyor, hem kendinizin, hem sevdiğinizin okkasını on paraya indiriyorsunuz.

Keskin durağına ve ardiyelere gittiğimiz alt geçitte beş lambadan üçü yanmıyor. Yanacak mı acebâ? Sözünü ettiğim alt geçitten, ilgili ve yetkililer gece ve geçtiler, o geçitin nasıl olduğunu gördüler mi?

Karşıyaka mahallesine büyük yer altı geçiti yapılacağı belediye seçimlerinden önce söz verilmişti. O yer altı geçidinden hayırlı haber beklediğimizi Sayın Belediye Başkanına hatırlatıyorum.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.