Belediye başkanı ve halk ekmek

Belediye başkanı ve halk ekmek

19 Nisan 2014 târihinde Belediyenin halk ekmeği Karşıyaka Mahallesi’ne saat 10.30 getirildi. 19 Nisan 2014 târihinde öğrendiğime göre, daha önce 3...

19 Nisan 2014 târihinde Belediyenin halk ekmeği Karşıyaka Mahallesi’ne saat 10.30 getirildi.

19 Nisan 2014 târihinde öğrendiğime göre, daha önce 3 yada dört araç ile bâyilere ekmek dağıtılırken, şimdi bir tek arabayla Kırıkkale’deki tüm ekmek bâyilerine ekmek dağıtılıyormuş.

Saat 10.30 bayilere verilen ekmeği; herkes sabah kahvaltısını yaptıktan sonra bâyi kime satacaktır?

Satıcının elinde kalan ekmek geri alınmadığına göre, kalan ekmekler ne olacaktır? İnsanlar ekmeği zâten israf etmekteler. Belediyenin ekmek israfına sebep olması olacak şey değildir.

Ekmek kuyruğundan şikâyetçi olanlar, şimdi ekmek kuyruğunda beklemekte belediyenin ekmek konusunda davranışını düzeltmesini istemekteler.

Bu satırları yazan kimse olarak bana gelince amacım belediyenin hizmetini çirkin göstermek değil, şu anda ekmek konusunda verilen hizmetin daha ileri seviyede olmasını sağlamaktır.

Sayın Belediye Başkanının konuyla ilgileneceğini umuyor, işlerinde başarılar diliyorum.

***

Bir de şu var ki, mahalle halkı ayda bir kez olsun Belediye Başkanını mahallesinde görmek, mahalle halkının derdini dinlemesini istiyor.

Sebebine gelince; Karşıyaka Mahallesi’nde kilit parke taş döşenecek bir hayli cadde ve sokak var.

Sokakların bir kısmına kilit parke taş döşenmesi gerekirken, stabilize yol sanılarak çakıl dökülmüştür.

Kırıkkale pek çok vilâyetten çok daha büyük vilâyettir. Kırıkkale’nin sokaklarına çakıl taş dökmek olacak şey değildir.

Sayın Belediye Başkanının Fen İşlerini devreye koyarak sokaklardaki çakılları toplatması, kilit parke taşlarla sokakları kısa zamanda güzelleştirmesi umulur.

***

Pazar yerlerinde sebzeci esnamız sağlam meyveleri müşterinin önüne, çürük meyveleri kendi önüne koyuyor, sağlamı gösterip çürüğü veriyor, çürüğü satıyor, çürük meyveye karşı sağlam para alıyor.

Seyyar sebzeci esnafın bu davranışı, eski adıyla Çarşı Ağalarına, yalnız Zâbıtaya bırakılmamalı, bu tip esnaf, Sayın Belediye Başkanı’nın ağırlığını sâdece ensesinde değil, yüreğinde hissetmeli, yüreğinde hissetmeyen esnafa Sayın Başkan bir şekilde hissettirmelidir.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.