Başvurular Kırıkkale TSO’ya

Başvurular Kırıkkale TSO’ya

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası, iki bakanlık arasında imzalanan protokol ile sanayi işletmelerine verilecek proje desteği kapsamında, Kırıkkale’deki firmaların bünyesinde görevlendirilecek personeli eğitime gönderecek.

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi odası kentteki sanayi işletmelerine duyuruda bulundu. Duyuruda, iki bakanlık arasında imzalanan protokole istinaden verilecek proje desteği için firmalarca görevlendirilecek personele eğitim desteği için Karaman’a gönderecek. Karamanda yapılacak eğitimde proje ile Enerji verimliliği bilincinin oluşturulması, enerjinin etkin kullanılması, israfın önlenmesi, enerji maliyetlerinin ekonomi üzerindeki yükünün hafifletilmesi, iyi uygulama örneklerinin yaygınlaştırılması, enerjinin verimli kullanımı ile birlikte bölge ve ülke ölçeğinde enerjide dışa bağımlılığı azaltarak sanayi işletmelerinin enerji verimliliğinin arttırılması gibi bilgiler verilecek.

SANAYİ İŞLETMELERİNE DESTEK

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi odası Başkanlığınca yapılan duyuruda şu detaylara yer verildi. “İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü ve KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı arasında 2022 yılında imzalanan Enerji Verimlilik Ölçüm Destekleri Projesi ile Elektrik Kesintilerine Karşı Koruyucu Sistemler ve Jeneratör Destekleri Projesi’ne ait protokollere istinaden sanayi işletmelerine yönelik proje desteği verilmesi planlanmaktadır.

ENERJİ ETÜTLERİ ÜCRETSİZ

Enerji Verimlilik Ölçüm Destekleri Projesi kapsamında; firma bünyesinde bir personelin Karaman Enerji Verimlik Merkezinde eğitime gönderme şartıyla sanayi işletmelerine detaylı enerji etütleri ücretsiz olarak yapılacaktır. Söz konusu projeden destek alınabilmesine yönelik olarak ilimizde yer alan sanayi işletmelerinin ihtiyaç ve taleplerinin belirlenmesi gerekmektedir.

Söz konusu projede yer almak ve eğitim için personel görevlendirmek isteyen üyelerimizin talep ve ihtiyaçlarını odamıza bildirmeleri gerekmektedir."

 İnternet Editörü
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.