Başkan Tekin:  Bahşılı’yı ilk defa sıcak asfaltla biz tanıştırdık

Başkan Tekin: Bahşılı’yı ilk defa sıcak asfaltla biz tanıştırdık

Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin gazetemize özel açıklamalarda bulundu. İlçenin en büyük sorunlarından birisi olan yol problemlerini nasıl çözüme kavuşturduklarını aktardı.

İlçede ikinci en büyük problemin yollar olduğunu belirterek Başkan Recep Zafer Tekin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Köstebek yuvası gibiydi. Geçmiş dönemde altyapı bitmeden belediye başkanı kilit parke döşemiş. Parkelerin altında doğalgaz borusu geçmemiş. Elektrik borusu geçmemiş. Fiberoptik kablo geçmemiş. Bunların geçmesi için yolun kazılması gerekiyor. Sonraki gelen yönetim de doğal olarak o parkeleri kaldırmış. Biz Sayın Cumhurbaşkanımıza ulaştık kendisine 2 tane konu arz ettik. Bir tanesi Bahşılı için sıcak asfalt. Diğeri de en mukavemetli yeri TOKİ. Sağ olsun Sayın Cumhurbaşkanımız himmet buyurdular. Bahşılı’da 18 yıldır yapılamayan Atatürk Bulvarı ve Millet bahçesinin oradan geçen yol tam 18 yıldır yapılamamıştı. Bağdat köprüsü ile beraber biz o projeyi Sayın Cumhurbaşkanımız arz ettik. 25 cm kalınlığında birinci sınıf asfalt döşettik. Bahşılı’nın alt yapı gideri düşünülmemiş.”

Biz balıksırtı diye tabir edilen şekilde öyle bir eğim verdik ki yola, su tam 950 metre giderek ırmağa dökülüyor. Yağmurdan 15-20 dk sonra anayolda hiçbir sıkıntı kalmıyor. Sonra 15 bin ton sıcak asfalt aldık. İlçemiz içindeki sokakların hepsine döşedik. Bahşılı’yı 39 yılda ilk defa sıcak asfaltla biz tanıştırdık. 25 cm anayollar 15-17 cm de ara yollar. İlçe olarak çok büyük bir alana sahip olduğumuz için Bakanlıklara çeşitli müracaatlarımızla bütün aldık ve biz bu almış olduğumuz bütünü firmalarla anlaşarak mıcır ve kimyasallarla beraber yaklaşık 13 km çift katlı stabilize dediğimiz asfalt yaptık. Bahşılı’nın içerisine 30 km asfalt yaptık. 1984’ten bugüne kadar Horasan erenlerinden Topal Ahmet Dede Evliyaullah türbesi var. Buranın yolu kış aylarında gidilemiyordu. Orayı 3,2 km sathi kaplama yani soğuk asfalt dediğimiz bir kaplama yaptırdık.”

 Yazı İşleri Müdürü
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.