Bakan Göktaş Evlilik kredisinde yaş kriterini açıkladı

Bakan Göktaş Evlilik kredisinde yaş kriterini açıkladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Göktaş faizsiz evlilik kredisine başvuru şartları olduğunu açıkladı. Evlilik kredisi ile ilgili bilgilen veren Bakan, başvuru şartları arasında yaş aralığı olduğundan da bahsetti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Göktaş, faizsiz evlilik kredisinde yaş kriterinin olacağını söyleyerek 18-27 yaş aralığında olmasını beklediklerini ifade etti. Göktaş, sıfır faizli kredinin 2 geri ödemesiz olarak 4 yıllık olacağını ifade etti.

4 YILLIK KREDİ, 2 YIL GERİ ÖDEMESİZ

Bakan Göktaş, "Deprem bölgesi için pilot proje başlatıyoruz. Akabinde de genişleteceğiz. Gençlerimizin beklediği bir müjdeydi. Meclisin tasarrufunda. Ama biz bunu en kısa sürede hayata geçireceğiz. Bütün kriterleri oluşturduk, bütün altyapı şu anda hazır. 18-27 yaş gibi ama bunların hepsi Meclis'te görüşülecek. Gelir kriteri var, yaş kriteri var. Belli suçlara bulaşmamış olmak ve deprem bölgesinde yaşamış. Bu kriterlere uyan herkes, bundan faydalanabilecek. 4 yıllık kredi, 2 yıl geri ödemesiz. Sıfır faizle vereceğimiz bir destek. Yönetmelik çıkarmamız gerekiyor akabinde. Pilot bölgeden başlama nedenimiz, deprem bölgesindeki gençlerimize destek olmak. Oraya moral motivasyon olmak."

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI MAHİNUR GÖKTAŞ TARİH VERDİ

"Bu ay içerisinde çıkmasını bekliyor muyuz?" sorusuna Göktaş, "Meclis'e önümüzdeki günlerde gelecek. Biz tüm çalışmalarımızı tamamladık. Yeni yıldan önce hayata geçmesini bekliyoruz." yanıtını verdi.

 Muhabir
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.