Aytekin’den ikramiye açıklaması

Aytekin’den ikramiye açıklaması

TÜED yönetim kurulu adına konuşan Kırıkkale TÜED il başkanı olan Zekeriya Aytekin, 5000 tl ikramiye ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Aytekin; “Cumhuriyetimizin 100. yılında emeklilere verilen 5000 TL İkramiye verilmesi emeklileri memnun ederken ilk aşamada çalışmayan emeklilere verilmesinin yanında çalışan emekli ve ziraat odasına kayıtlı emeklilere verilmemesi her kesimde büyük tepkilere sebep olmuştur”.

2024’ÜN BAŞINDA VERİLMESİNİ BEKLEMEKTEYİZ

“Emekliler arasındaki bu yanlış uygulama başta emeklilerin temsilcisi emeklinin hak ve hukukunu arayan Türkiye Emekliler Derneği genel merkez ve şubeler seviyesinde itirazlarımızı ve tepkimizi gösterdik netice itibarıyla bu eylemimizi gören devletimizin yöneticileri başta Cumhurbaşkanı olmak kaydıyla yapılan bu yanlış uygulamayı dikkate alarak çalışan ve ziraat odasına kayıtlı çiftçi emeklilere verilmeyen ikramiyenin verilmesini karara bağlamışlar olup meclisten çıktıktan sonra ikramiyelerin ödeneceği gerçekleşmiştir. Bu itirazımız hedefine ulaştıktan sonra geçmişe yönelik verilmeyen ve klasik hale gelen taleplerimizin de 2023 ün sonunda 2024’ün başında verilmesini beklemekteyiz”.

BU TALEPLERİMİZİ ŞÖYLE SIRALAMAYI BİR GÖREV BİLMEKTEYİZ

“Bu taleplerimizi şöyle sıralamayı bir görev bilmekteyiz: 2000 sonrası emeklilere verilmeyen intibakın verilmesini sağlıkta katkı paylarının kaldırılmasını en düşük emekli maaşının ve ikramiyelerin asgari ücret seviyesinde olmasını yüzde 4- 4.5 olan katkı paylarının yüzde 10 a çıkarılmasının yanı sıra yıllık emekli zamlarının yüzdeli değil seyyanen verilmesini belirtmiş olduğumuz bu taleplerimizin 2024 yerel seçimlerinden önce verilmesini bizi yönetenlerden talep etmekteyiz sonuç olarak emekliler olarak cumhuriyetimizin 100 üncü yılını kutlarken devletimizin ve cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet şükran ve rahmetle anıyoruz”. İfadelere yer verildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.