Atanamayan uzman çavuşlar kadro istiyor

Atanamayan uzman çavuşlar kadro istiyor

Atanamayan Uzmanlar Derneği Kırıkkale İl Başkanı Yasin Atlı, sözleşme feshi yaparak mesleğinden ayrılan uzman çavuşların kamu kurumlarına atanması konusunda bir açıklama yaptı.

Atanamayan Uzmanlar Derneği Kırıkkale İl Başkanı Yasin Atlı, sözleşme feshi yaparak mesleğinden ayrılan uzman çavuşların kamu kurumlarına atanmaları gerektiğini vurguladı. Yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Bizler, 3269 Sayılı Kanun ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nde uzman çavuş olarak görev yapmış, ailevi, sağlık ve mesleki nedenler sonucunda kendi isteğiyle sözleşme feshi yaparak mesleğinden ayrılan, 657 Sayılı Kanunun ve 3269 Sayılı Uzman Erbaş Kanunu'nun ilgili maddeleri gereği atanmak isteyen kahraman eski uzman çavuşlarız.

REFERANSI OLMAYAN ATANAMIYOR

Kanunumuz var, fakat kanunda ki bazı hükümler nedeniyle atamalar referans ve inisiyatif ile yapılmaktadır. Bu uygulamada ise; referansı olmayan binlerce eski uzman çavuş kamu kurumlarına atanamıyor, hak kaybına uğruyor.

"YILLARDIR MAĞDURUZ"

Ayrıca bu kanun nedeniyle yaşanan mağduriyet yıllardır sürmektedir, biz ilk değiliz, son da olmayacağız. Çünkü her yıl binlerce uzman çavuş çeşitli nedenlerle mesleğinden ayrılmaktadır. Tüm sorunların çözümü için, kamuya referans veya inisiyatif olmadan, devlet aracılığıyla atama istiyoruz!

Bizi görmezden gelmeyin lütfen! Binlerce ailenin bu nedenle yuvası dağıldı, daha fazla yuvalar dağılmasın ve çocukların geleceği kararmasın! İvedi olarak oluşan mağduriyetin giderilmesi ve adaletli atama yapılması önem arz etmektedir." denildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.