ASKON Kırıkkale ve Malili iş adamları buluştu: Yatırım fırsatları masaya yatırıldı

ASKON Kırıkkale ve Malili iş adamları buluştu: Yatırım fırsatları masaya yatırıldı

Mali İş Konseyi Başkanı ve ASKON Kırıkkale Şube Başkanı Savaş Geyik liderliğindeki heyet, Mali Sanayi ve Ticaret Bakanı Moussa Alassane Diallo ile Ankara’da bir araya geldi.

Türkiye ile Mali arasındaki 500 milyon dolarlık ticaret hacminden pay almak amacıyla düzenlenen toplantıya, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren iş adamları katıldı.

TOPLANTIDA YATIRIM ALANLARI VE DESTEKLER ELE ALINDI

Mali'nin altın madenleri ile tanınan bir ülke olduğunu belirten Mali Sanayi ve Ticaret Bakanı Moussa Alassane Diallo, ülkesinin öncelikli yatırım alanları hakkında bilgi verdi. Diallo, özellikle tekstil, gıda işleme, enerji ve hayvancılık entegre sektör yatırımlarına önem verdiklerini belirterek, Türk yatırımcılara her türlü desteğe hazır olduklarını ifade etti.

dabb04e2-3a2e-4c65-a7f8-ebac45b635ca.jpg

YATIRIM VE İŞ BİRLİĞİ İÇİN FİZİBİLİTE ÇALIŞMASI ÖNERİSİ

DEİK Türkiye – Mali İş Konseyi Başkanı Savaş Geyik, toplantıda yaptığı konuşmada, Mali ekonomisindeki gelişmeleri ve fırsatları yakından takip ettiklerini belirterek, muhtemel yatırım ve iş ortaklıklarına hız kazandıracak adımları atmaya hazır olduklarını ifade etti. Geyik, Türk iş adamlarının, Mali'nin yabancı yatırımlara uyguladığı teşvikler ve diğer desteklerin yanı sıra bankacılık sektörü, işgücü nitelikleri ve yatırımcıya rehberlik edecek adımlara dair bilgiye ihtiyaç duyduklarını belirtti. Bu kapsamda bir fizibilite çalışması yapılmasını teklif etti.

BAKAN DİALLO’DAN TAM DESTEK

Geyik'in fizibilite çalışması teklifi, Mali Sanayi ve Ticaret Bakanı Moussa Alassane Diallo tarafından büyük ilgiyle karşılandı ve ilgili çalışmanın başlatılması konusunda görüş birliğine varıldı.

Toplantıya tekstil, tarım, gıda işleme, et entegre tesisi, enerji ve inşaat alanlarında faaliyet gösteren iş adamları katıldı. İş adamları, potansiyel yatırım fırsatlarını değerlendirmek ve Mali ile Türkiye arasındaki ticari ilişkileri güçlendirmek amacıyla fikir alışverişinde bulundular.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.