Ankara’da bütün çocuklar eşittir

Ankara’da bütün çocuklar eşittir

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 94. yıl kutlamaları kapsamında "1. Ankara Çocuk Dostu Şehir Sempozyumu ATO Meclis Salonlarında gerçekleştirildi. Sempozyumun...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 94. yıl kutlamaları kapsamında "1. Ankara Çocuk Dostu Şehir Sempozyumu ATO Meclis Salonlarında gerçekleştirildi.

Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Ankara Valisi Alâaddin Yüksel 1.Ankara Çocuk Dostu Şehir Sempozyumu’nun gerçekleşmesinin önemine değinerek “Çocuk haklarının, insan haklarının ayrılmaz bir parçası olduğunu; Birleşmiş Milletlerin düzenlediği Çocuklar İçin Özel Bir Dünya Zirvesinde çocuklar arasında ayrımcılık yapmama, çocuğun yüksek yararını gözetme, yaşama ve gelişme hakkı ile çocukların görüşlerine saygı ilkelerini esas aldığını” söyledi.

YÜKSEL, ŞEHRİN DİNAMİKLERİ GÖZ ÖNÜNE ALINMALI

Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, “Ankara’nın ulusal ve uluslararası rekabet unsurlarını belirlemede şehrin dinamiklerinin göz önüne alınması gerektiğini” belirterek “Nüfusunun %23'ünü çocukların oluşturduğu Ankara’da ulusal ve uluslararası nitelikte rekabet pozisyonları belirlenirken çocuklar göz ardı edilemez” dedi. Çocuk Dostu Şehir Ankara’nın bazı başlıkları mutlaka kullanması gerektiğini belirten Ankara Valisi Yüksel; “Ankara’da Bütün Çocuklar Eşittir, Ankara’da Yaşayan Bütün Çocukların Yararı Her Şeyin Üstündedir, Ankara’da Çocukların Sağlığına ve Yaşam Hakkına Önem Verilir, Ankara’nın Çocuklarının Görüşlerine Saygı Duyulur” ilkelerinin esas alınması gerektiğini vurguladı.

cocuk dostu sehirÇOCUKLARIN SORUNLARINI, ÇOCUKLARLA BİRLİKTE ÇÖZMEK LAZIM

Vali Yüksel, “Çocuklar için ve çocuklarla birlikte çocuk sorunlarının çözümüne yönelerek, çocuk hakları kültürüne dayalı bir çocukluğun yaşanacağı, çocukların talep, ihtiyaç ve önceliklerinin kamu politikalarının ve uygulamalarının ayrılmaz bir parçası haline geldiği bir Ankara’yı hedeflediklerini” belirterek “Kenti çocuklarla birlikte yönetirsek, çok daha başarılı çok daha rasyonel işler yapacağımıza inanıyorum. Çünkü çocuklara güveniyorum” dedi.

YÜKSEL, ÇOCUKLARLA İŞBİRLİĞİ YAPMAMIZ GEREKİYOR

Vali Yüksel “Dünyanın hiçbir yerinde emsali olmayan bir uygulama ile bir milli bayramı, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı dünyada ilk ve tek çocuk bayramı olarak kutluyoruz. Bu kenti dünyayla buluşturmak, kenti fark edilir hale getirmek ve buna yönelik çalışma esaslarımızı belirlemek için çocuklarla işbirliği yapmamız gerekiyor” dedi. Açılış konuşmalarından sonra oturumlar başlanarak sempozyum başarılı bir şekilde sonuçlandı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.