Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 8 bin personel alımı yapacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 8 bin personel alımı yapacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 8 bin personel alımıyla ilgili detayları açıkladı. İşte detaylar...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 8 bin personel alımıyla ilgili detayları açıkladı. Büro personeli, koruma ve güvenlik görevlisi, temizlik personeli gibi farklı pozisyonlar için alım yapılacak. Başvuruların ardından 40 bin adayın müracaat ettiği alımda, Kırıkkale dahil olmak üzere 81 ilde başvurular gerçekleşti.

Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, 8 bin personelin atamasının bayram öncesi yapılacağını belirtti.

GENEL ŞARTLAR

a) 657 sayılı Kanunun 48. maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak,

b) Son müracaat tarihi itibariyle başvuru yapılan pozisyon için istenilen bölümden mezun olmak. Başvurulan sözleşmeli personel pozisyonu için belirlenen öğrenim düzeyinin üstünde bir öğrenim düzeyinde mezun olup, bu öğrenim düzeyinde KPSS puanı bulunan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

c) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,

ç) 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine eklenen; "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde fesih tarihinden, sözleşmeyi yenilememeleri hâlinde sözleşmenin bitiminden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel.

 Muhabir
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.