ABD'nin Kandil'deki sinyal oyunu!

ABD'nin Kandil'deki sinyal oyunu!

ABD'nin bu teknolojiyle PKK liderlerini TSK operasyonlarından kurtarmayı hedeflediği öğrenildi. Üst düzey bir güvenlik yetkilisi, Türk Silahlı Kuvvetleri...

ABD'nin bu teknolojiyle PKK liderlerini TSK operasyonlarından kurtarmayı hedeflediği öğrenildi.

Üst düzey bir güvenlik yetkilisi, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Milli İstihbarat Teşkilatı'nın PKK'nın sözde liderlerine yönelik yaptıkları operasyonlara ilişkin özel açıklamalar yaptı. "Bir kuvvetin, tespit edilen sinyalleri saptırdığını" anlatan yetkili, bu kuvvetin de ABD olduğunu açıkladı.

'SİNYALLERİ SAPTIRIYOR'

Bölücü terör örgülünü şehirlerden söküp atan. Kırsalda da çalışamayacak noktaya getiren güvenlik birimleri, 22 Temmuz'dan bu yana PKK'nın Kandil'deki hedeflerine de operasyon düzenliyor. PKK'nın ağır kayıplar verdiği operasyonlar şöyle planlanıyor:

Operasyon öncesi MİT Sinyal İstihbarat Başkanlığı (Eski adıyla Genelkurmay Elektronik Sistemler (GES) Komutanlığı) PKK'nın Kandil'deki kadrolarının bulunduğu noktaları sinyal takibivle tespit ediyor Bu tespit anında Genelkurmay Başkanlığı ile paylaşılıyor.

Türk Hava Kuvvetleri'ne bağlı Diyarbakır. Batman ve Malatya'da 7/24 hazır bekletilen savaş uçakları MİT'in belirlediği noktaları vakit geçirmeksizin imha ediyor.

'KANDİL'E SİSTEM KURDU'

Üst düzey güvenlik yetkilisi yaptığı açıklamada PKK'nın üst düzey kadrolarını TSK operasyonlarında hedef olmaktan çıkarmak için Kandil'e telsiz ve telefon sinyallerini farklı yerlerde gösteren sistemler kurulduğunu söyledi.

ABD VE İSRAİL YAPIYOR

Güvenlik yetkilisi şu bilgileri verdi: Telsiz ve telefon sinyallerini farklı yerlerde gösteren sistemleri ABD ve İsrail yapabilir. Bu teknolojik sistemi Kandil'e kuran da zaten Amerika. Amerika'nın zaten Kandil'de teknik personeli var.

Orada eğilim merkezi var. TSK'nın ilk operasyonlarında Kandil vurulduğunda Türkiye'ye ulaştılar. "Bizim adamlarımız var orada" dediler. Biz de "Sizin adamlarınızın ne işi var orada?" dedik. Vurmaya devam ettik.

Kaynak: Aydınlık

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.