256 yıllık Kuran-ı Kerim Kırıkkale'de sergileniyor

256 yıllık Kuran-ı Kerim Kırıkkale'de sergileniyor

Kırıkkale'de Bahattin Akyön'ün katkılarıyla açılan ve içerisinde önemli eserler bulunan İslami Değerler Külliyesi'ne ziyaretçi akını sürüyor. Külliye'de 256 yıllık Kuran-ı Kerim bulunuyor

Geçtiğimiz günlerde Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın katılımıyla açılan İslami Değerler Külliyesi'nde birçok kutsal emanet yer alıyor.

whatsapp-image-2023-10-31-at-09-00-19-2.jpeg

256 YILLIK KURAN'I KERİM VAR

Ailelerin çoçukları ile beraber geldiği Peygamber Efendimizin hayatının yer aldığı Siyeri Nebi Müzesi Külliye içerisinde en çok ziyaret edilen müzeler arasında yer alıyor. Müzede Kabe tarihi, Mekke tarihi ve 256 yıllık Kuranı Kerimin yanı sıra İslam ülkelerin bastığı Kuranı Kerim’ler yer alıyor. Müzenin kalbi denilen en büyük oda da Ravzayı Şerif kokuları içinde Kutsal emanetler bölümü yer alıyor.

whatsapp-image-2023-10-31-at-09-00-19-3.jpegMini Topkapı olarak ziyaretçi ile buluşan bölümde Peygamber Efendimizin saçı ve sakalı şerifinin yanında, kademi şerif ile çok sayıda özel eşyaları bulunuyor. Toplam 233 eserin sergilendiği yer açıldığı günden itibaren ziyaretçilerin akınına uğruyor.

whatsapp-image-2023-10-31-at-09-00-20-2.jpeg

BAHATTİN AKYÖN TÜM TÜRKİYE'Yİ DAVET ETTİ

İslami Değerler Külliyesi Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Akyön “Ülkemizin her yerinden herkesi Kırıkkale’ye İslami Değerler Külliyesini ziyaret etmeye davet ediyorum. Herkes Peygamber Efendimizi sav, tanımalı, O’nun hikmet ve rahmet dolu hayatını öğrenmeli. Şefaat umarak O’nu ( sav) tanıtmak için yaptığımız görsel, dijital ve maket eşliğindeki Türkiye’deki kapsam ve içerik anlamındaki Siyeri Nebi ve Kuranı Kerim Müzesini ziyarete davet ediyorum.

whatsapp-image-2023-10-31-at-09-00-20-1.jpeg​​​​​​​

Kırıkkale’den geçenler sabah 10.00, Akşam 21.00 saatleri arasında ziyaret edebilirler. Bu müze başka müze, ziyaret edildiği, görüldüğü zaman değeri daha iyi anlaşılacak müzedir. Kırıkkale Yüksek Hızlı Tren istasyonu arkası, Samsun, Çorum çevre yolu kenarı, park sorunu olmayan bu eşsiz mekan Karacalı köyü girişinde bulunuyor. Müzemiz şu an ücretsiz olarak rehberler eşliğinde ziyaret ediliyor" dedi.

 Yazı İşleri Müdürü
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum