2014’te Ankara tarımına 15 milyon liralık yatırım

2014’te Ankara tarımına 15 milyon liralık yatırım

Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Projesi kapsamında Ankara’da hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazanan yatırımcılar belli oldu. 2014 yılında,...

Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Projesi kapsamında Ankara’da hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazanan yatırımcılar belli oldu.

2014 yılında, toplam proje bedeli yaklaşık 15.000.000 TL tutarında 21 proje hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazanırken, bu projelere Bakanlığımızca yaklaşık 6.900.000 TL hibe desteği sağlanacak. Hibe sözleşmeleriyle ilgili süreç başlarken, sözleşme imzalamaya hak kazanan proje sahipleri ile Ankara Tarım İl Müdürü Muhsin Temel ve Kırsal kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Osman Duran’ın da katıldığı bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

TEMEL, 59 PROJE BAŞVURUSU YAPILDI

Ankara İl Tarım Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda bir konuşma yapan Tarım İl Müdürü Muhsin Temel, 2006-2011 yılları arasında Ankara’da toplam 59 proje başvurusu yapıldığını, 2012 yılında ise İl Müdürlüğümüze yapılan 40 başvurunun 34 tanesinin onaylanarak Bakanlığa teklif sunulduğunu, bu proje sahiplerinin 26’sıyla da sözleşme imzalandığını söyledi. 2014 yılında ise toplam 21 proje için başvuru yapıldığını ve bunların tamamının İl Müdürlüğümüz ve Bakanlıkça onaylandığını belirten İl Müdürümüz TEMEL, “Bu, Ankara’ya verilen önemin bir göstergesi. Bunu çok iyi değerlendirin. Sizler yatırım yapmakla ilgili ne istiyorsanız biz sizin yanınızdayız. Biz burada hizmet etmek için varız. Bizi zorlayın, bizimle irtibata geçin” dedi.

ANKARA ÖNEMLİ İL HALİNE GELDİ

Ankara’nın hem bitkisel üretim, hem hayvansal üretim, hem gıda üretimi hem de ihracat ve ithalatla ilgili önemli bir il haline geldiğinin altını çizen Ankara Tarım İl Müdürü Muhsin Temel, gerçekleştirilecek bu projelerle Ankara’da istihdamın artacağını, çiftçilerin ve üreticilerin ürettiği ürünlerin daha iyi değerlendirileceğini belirtti. Proje sahiplerinin 23 Temmuz 2014 tarihleri arasında sözleşme imzalayabileceklerini kaydeden  Muhsin Temel, yatırımcılardan sürenin sonunu beklemeden gerekli prosedürleri yerine getirerek bir an önce sözleşme imzalamalarını ve 1 Aralık 2014 tarihine kadar da projelerini tamamlamalarını istedi.

ANKARA 42 İL İÇERİSİNDE İLK SIRADA

Ankara’nın Kırsal Kalkınma Yatırımlarının yanı sıra İPARD yatırımlarıyla da çok önemli hamleler yaptığını vurgulayan Temel, Ankara’nın gerek proje sayısı, gerekse aldığı kaynak ve ödenek açısından projenin uygulandığı 42 il içerisinde ilk sırada yer aldığını ifade ederek Ankaralı yatırımcıların İPARD kaynaklarını da çok değerlendirmeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

Toplantıda daha sonra söz alan Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Osman Duran’da hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazanan yatırımcıların yapmaları gereken işlemler hakkında bilgiler verdi ve yatırımcıların sorularını cevaplandırdı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.