20 Bin TL Ödüllü yarışma

20 Bin TL Ödüllü yarışma

Kırıkkale Üniversitesi Cumhuriyetin kuruluşunun 100.yılına atfen ödüllü fotoğraf yarışması düzenleneceğini duyurdu. Yarışmada Kahramanlık destanının yazıldığı, Çanakkale savaşlarının yaşandığı Gelibolu yarımadasını konu alan fotoğraflar konu edilecek.

Kırıkkale Üniversitesi Cumhuriyetin kuruluşunun 100.yıldönümü münasebetiyle Fotoğraf yarışması düzenlendiğini duyurdu. Cumhuriyetimizin 100. yılına ithafken düzenlenen yarışma ile Çanakkale Deniz ve Kara Savaşları’nın yaşandığı coğrafyanın, tarihi, kültürel, manevi değerleri ile doğal dokusunun tanıtılması ve görsel değeri yüksek fotoğraflarla gelecek kuşaklara aktarılması amaçlandığına yer verilen duyuruda, Ulusumuzun kahramanlık destanının yazıldığı ve her noktası şehit kanları ile sulanmış olan Çanakkale Savaşları’nın yaşandığı Gelibolu Yarımadası’nın; fotoğraf sanatının yaygın ve etkili gücü aracılığı ile tanıtılması, elde edilecek görsel materyallerin gelecek kuşaklara aktarılmasının yanı sıra, fotoğraf sanatının desteklenmesi bu yarışmanın amaçlandığına dikkat çekildi.

2023-036-afis.jpg

Yarışmaya katılacaklar için yapılan duyuruda şu bilgilere yer verildi.

“Yarışma Açıklaması

Yarışma iki kategoriden oluşacaktır; 1. Kategori: Genel: Dijital (Sayısal) Renkli veya Siyah-Beyaz fotoğraflar kabul edilecektir (Renkli veya Siyah-Beyaz fotoğraflar bir arada değerlendirilecektir.). Havadan insanlı veya insansız araçlarla çekilmiş fotoğraflar bu kategoride değerlendirilmeye alınmayacaktır. 2. Kategori: Havadan: Drone ya da diğer hava araçları ile çekilmiş olan ditital (sayısal) Renkli veya Siyah-Beyaz fotoğraflar değerlendirilecektir. (İnsanlı veya insansız hava araçlarının (Drone) kullanımına ilişkin tüm izin ve sorumluluklar katılımcıya aittir.)

fotograf-yarismasi-maden-muhendisleri-odasi-duzenliyor.jpeg

Yarışmanın Konusu ve Amacı

a. Yarışmanın konusu: Çanakkale Savaşları’nın yoğun bir şekilde yaşandığı Tarihi Alan sınırları içinde ve bu sınırlara beş kilometre mesafeye kadar olan, Başkanlığımızın idaresi altında bulunan alanlarda, Çanakkale Muharebelerinin yaşandığı kara, hava, deniz (su altı-su üstü) temalı unsurları içinde barındıracak şehitlikler, abideler, anıtlar, müzeler, kaleler, tabyalar, savaşın yaşandığı mekânlar, yerleşim alanları, koylar, doğal alanlar, resif alanları, batıklar, yabancı mezarlık ve anıtlar ile belirtilen alanlardaki günlük yaşantıya dair hikayeleri konu alan fotoğraflar bu yarışmanın konusudur. Bu alan, Eceabat ilçe merkezi ve köyleri ile Tarihi Alan sınırları dışında kalan gayri meskûn alanların bir bölümünü kapsamaktadır. (Bu alan dışında kalan Akbaş Şehitliği, Anadolu Hamidiye Tabyası, Çimenlik Kalesi, Çanakkale Savaşları Araştırma Merkezi, Hasan Mevsuf Şehitliği, Kumkale Şehitliği, Orhaniye Tabyası, Nara Burnu Kalesi ve Şehitliği, Çanakkale Merkez Hastanesi, Hastane Bayırı Şehitliği, Barbaros Şehitliği, Gelibolu Tarihi Sualtı Parkında çekilecek fotoğraflar da kabul edilecektir.)

b. Yarışmanın Amacı:

11. Yarışma Takvimi Son Katılım Tarihi : 15 Eylül 2023 Cuma Saat 23.00

(TSI) Seçici Kurul Toplantı Tarihi : 22 Eylül 2023 Cuma Sonuç

Bildirim Tarihi : 25 Eylül 2023 Pazartesi

Ödül Töreni ve Sergi : Daha sonra duyurulacaktır.

12. Ödül ve Sergilemeler

1. Kategori: Genel TFSF Altın Madalya + 20.000 (yirmibin) Türk Lirası

TFSF Gümüş Madalya + 15.000 (onbeşbin) Türk Lirası

TFSF Bronz Madalya + 10.000 (onbin) Türk Lirası

Seyit Onbaşı Kurum Özel Ödülü: 8.000 (sekizbin) Türk Lirası

TFSF Mansiyon (3 Adet): 5.000 (beşbin) Türk Lirası

(Kişi başı) Jüri Özel Ödülü: 3.000 (üçbin) Türk Lirası Sergileme (en fazla 30 adet): 1.000 (bin) Türk Lirası

Sekreterya E-Posta Adresi

gulhandemircatab@gmail.com

Sekreterya Telefon

0505 784 37 52

 İnternet Editörü
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.