12 belde köy statüsüne dönüştü

12 belde köy statüsüne dönüştü

Kırıkkale Valisi Ali Kolat, 12 tane beldenin köy statüsüne dönüştüğünü belirtti. SORUMLULUK GEREKTİREN BİR GÖREV İl Genel Meclis Başkanı Şerafettin...

Kırıkkale Valisi Ali Kolat, 12 tane beldenin köy statüsüne dönüştüğünü belirtti.

SORUMLULUK GEREKTİREN BİR GÖREV

İl Genel Meclis Başkanı Şerafettin Atalay ve meclis üyeleri Kırıkkale Valisi Ali Kolat’ı makamında ziyaret ettiler. Vali Kolat, eskiden İl Genel Meclis Başkanlarının valiler olduğunu belirterek, “Şimdi ise kendi başkanını kendi aralarında seçilebilir duruma geldi. Biraz daha demokratik bir konuma geldi. Dolayısıyla gerek programların hazırlanması konusunda olsun gerekse bütçelerin hazırlanması konusunda esas karar merceği İl Genel Meclisidir. Bu anlamda yaptığınız görevler hakikaten sorumluluk gerektiren, hizmet gerektiren güzel çalışmalardır”

ALDIĞINIZ KARARLARI BİZ İCRA EDECEĞİZ

İşin icra boyutunun encümende olduğunu söyleyen Kolat, “Zaten encümenler sizin seçeceğiniz üç arkadaşımız olacak. Sizin aldığınız kararları da biz icra edeceğiz. Yönetimde bulunduğum süre içerisinde daha önceki çalıştığım yerlerde de arkadaşların fikirleri bizim için önem taşımıştır. Gönlümüzde açıktır, kapımızda açıktır, her şeyi rahatlıkla paylaşabiliriz. Problemleri paylaşabiliriz, sıkıntılar olduğu zaman bizler, arkadaşlarımızda size destek vereceklerdir. Önemli olan milletimizin rızasını almak, duasını almak”

 ÖZEL İDARE İMKÂNLARI SINIRLI

Özel İdare imkânlarının sınırlı olduğunu belirten Kolat, “Ama yinede buna rağmen elimizdeki imkânları en iyi şekilde değerlendirmeye çalışarak vatandaşımıza hizmet götürmeye gayret edeceğiz. İçme suyu, altyapı, yollar, kanalizasyon ve birçok konuda yaptığımız çalışmalar var. Birde görünmeyen çalışmalar var. Biz bu konularda gerekli desteği veriyoruz”

12 belde koy statusunde1ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERECEĞİZ

12 tane beldenin köy statüsüne dönüştüğünü dile getiren Kolat, “O beldelerimizde belediye başkanlarımız hizmet ediyordu. Belki bir kırgınlıkları olabilir, onu da telafi etmek adına, o açıyı kapatmak adına ve belki daha iyi hizmet vermek adına hassasiyetlerimizi sürdüreceğiz. Nitekim bazı beldelerimize gittiğimiz zaman maalesef imkânsızlıklar sebebiyeti ile hiçbir hizmetin verilmediğini gördük. Ama şimdi biz özel idare olarak imkânlarımız, güçlerimiz, aracımız, ekibimiz vardır, elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu vesile ile hepinize başarılar diliyorum”

İLK TOPLANTIYI YAPTIK

Geçtiğimiz pazartesi günü ilk toplantıyı yaptıklarını belirten Başkan Atalay, “İlk toplantımızda başkanlık, divan seçimi ve gerekli komisyon seçimlerini tamamladık ve şuanda normal rutin bir şekilde gerekli çalışmalarımız, komisyon çalışmalarımız devam ediyor. Komisyonumuza sevk edilen bazı konularımız vardı. Onlarla ilgili de komisyon üyeleri arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor. İnşallah şehrimize en güzel hizmeti verebilmek adına sınırlı imkânlarla sınırsız olan ihtiyaçları elimizden geldiği kader yapmaya çalışacağız” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.