1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Yüz yüze eğitime hazırız
Yüz yüze eğitime hazırız

Yüz yüze eğitime hazırız

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, 21 Eylül’e açılması planlanan okullar için gerekli tim tedbirleri aldıklarını ifade etti.

A+A-

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, 21 Eylül’e açılması planlanan okullar için gerekli tim tedbirleri aldıklarını ifade etti.

21 EYLÜL’DE ÖNLEMLERLE AÇILIYOR

Müdür Tüfekçi, 21 Eylül'de başlayacak olan yüz yüze eğitim nedeniyle anaokullarına ve ilkokullarına ziyaretlerde bulundu. Okulları gezerek hazırlıkları yerinde gören Müdür Tüfekçi okul idarecileri ve öğretmenlerle bir süre sohbet ederek bilgi aldı. Maske, sosyal mesafe, temizlik (hijyen) kurallarına azami dikkatle hazırlıklarını tamamlayan anaokulları ve ilkokullarımızın eğitim öğretime hazır olduklarını ve öğrencilerini beklediklerini belirtti. İlk kez uygulanacak olan seyreltilmiş yüz yüze eğitimin hayırlı olmasını diledi.

SÜREK HAFTALAR SONRA DEĞERLENDİRİLECEK

Tüfekçi, “21 Eylül olarak belirlediğimiz başlangıç tarihinde, yüz yüze eğitim öğretime sadece -hâlihazırda zaten açık olan okul öncesi öğrencilerimiz ve okulla duygusal bir bağ kurma ihtiyacında olan birinci sınıf öğrencilerimizle başlayacağız. İlkokul birinci sınıf öğrencilerimiz uyum haftasında 1 gün, daha sonraki haftalarda ise haftada 2 gün olacak şekilde okullarımızda olacak. 21 Eylül'den itibaren geçecek üç haftanın sonunda diğer kademelerde ve sınıflarda eğitim-öğretime başlama konusunda süreci yeniden değerlendireceğiz”

BAKANLIĞIN TAVSİYE KARARLARI ÖNEMLİ

“Yüz yüze eğitime başlama konusunda veli rızası, bizim için önemlidir” diyen Müdür Tüfekçi, “Velilerimiz isterlerse öğrenciyi yüz yüze eğitime göndermeme konusunda mazeret beyan edebilirler. Bu durumda öğrencimiz, uzaktan eğitime devam edecek ve devamsız sayılmayacaktır. Bu kademeler de Sağlık Bakanlığı tavsiye kararları doğrultusunda, sınıf mevcudu yüz yüze eğitim için gruplara ayrılarak azaltılacaktır ve çocuklarımızın okulda kalış süreleri kısaltılacaktır. Eğitim, yüz yüze eğitime ek olarak uzaktan eğitim yolu ile devam edecektir. Böylece hem yüz yüze eğitim hem de uzaktan eğitim imkânları bir arada kullanarak eğitim öğretime devam edilecektir. Sınıf mevcudunda sağlanan azalma, okul servislerine de aynı oranda yansıyacaktır”

GEREKEN TEDBİRLERİ ALIYORUZ

“Yüz yüze eğitimde temizlik ve hijyen konusunda, Sağlık Bakanlığımızın ve Bilim Kurulunun rehberliğinde her türlü tedbiri alıyoruz. Okul hayatını daha önce tecrübe etmemiş olan birinci sınıf öğrencilerimizi; seyreltilmiş sınıflarımız, eğitim programımız, sosyal mesafeye riayet ederek oynayacakları temassız oyunlarımız, titizlikle çalışılmış uyum haftası içeriklerimiz ve elbette ki bu süreci omuzlayacak öğretmenlerimizin gayretleriyle karşılayacağız”

SIKINTISIZ İŞLEYEN BİR ALTYAPIMIZ VAR

“Uzaktan eğitimle ilgili olarak da EBA Televizyonu ve EBA dijital platformu üzerinde çok yoğun ve sıkıntısız işleyen bir altyapımız var. Uzaktan eğitimde canlı derslere öncelik veriyoruz ve öğrenci ile öğretmene dijital ortamda eş zamanlı ve interaktif ders yapabilme imkânı sağlıyoruz. 1. sınıf öğrencilerimize uzaktan eğitimi sevdirebilmek için de oyun tabanlı dijital içerikler hazırladık. Şu an tek gayemiz, evlatlarımızı sağlıkla okullarıyla buluşturabilmek ve 21 Eylül'de okula başlayacak çocuklarımızı güvenle karşılamak. Öğretmenlerimiz, okullarımız, tüm dikkatimiz ve özverimizle buna hazırız” dedi.

Haber: Ahmet Tezel

Bu haber toplam 481 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.