1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. Yunanistan Kaşınıyorsun
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Yunanistan Kaşınıyorsun

A+A-

Yunanistan sen komşu musun, düşman mısın? Seni kim kullanıyor, kimin ne amacı var da seni kullanıyor? Seni bir asır önce de kullandılar. Anadolu senin dediler sen de efelendin,  İzmir’e çıktın. Seninle hiçbir problemi olmayan bu milletin canını yaktın. Pis emeline ulaşacağını sandın. İzmir’de gazeteci Tahsin’den yediğin kurşun bile sana ders olmadı. Sen yine Avrupalıların kışkırtıcılığına uydun, kendini bir şey zannettin. Anadolu’dan yediğin yumruğu ne çabuk unuttun? Birinci Dünya Savaşı’ndan çıkmış, Çanakkale’de tarih yazmış bu milleti öldü zannettiniz. Kalbinin üzerine kurşun yiyen kahramanı döşündeki saatin kurtardığı size ders olmadı. En sonunda o kahramanın yorgun ama inançlı yorgun ama vatan sevdalısı Mehmetçiğin Afyon cephesinde suratına indirdiği tokadı kaçarak kendini İzmir’in sularında bulduğun 9 Eylül’ü ne çabuk unuttun? Seni kışkırtarak İzmir’e çıkartanlar seni İzmir’in sularından nasıl kurtardılar bunu nasıl unuttun?

Sizler Osmanlı’nın mirasyedilerisiniz, Osmanlı’nın sayesinde insan gibi yaşadınız. O topraklar dedelerinin eseri olduğu halde yeni Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sizin yaşadığınız o topraklarda gözü olmadı. Bu davranışını halen kötüye kullanıyor ikide bir kaynaşıyorsunuz. Bedava aldığınız o adaları koz olarak kullanıp, ikide bir kıta sahanlığını kullanıyorsunuz. Hiç mi aklınız yok? Bu kötü niyetinizi kullanmanız için yine sizi kullanan akıl babalarınızın kışkırtmasına nasıl kanıyorsunuz? Aklınızı başınıza alınız, Türkiye Cumhuriyeti’yle iyi komşu olmaya çalışınız. Kötü komşuluktan size fayda gelmez. Ağlarsınız, gözünüzü silen bulunmaz. Türkiye Cumhuriyeti’nin de bir sabrı var, bu sabrı zorlamayınız. Eğer kendi toprağınızda huzur içinde yaşamak istiyorsanız Türk’ün damarına basmayınız.

Almanya’dan aldığınız borçlarla Fransa’dan silah alıyorsunuz. O silahlarla Trakya’yı ve adaları silahlandırıyorsunuz. Güya onları Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı kullanacaksınız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sizin topraklarınızda gözü yok. Onu bunu bilmez ve anlamazsanız o sabırlı olan Türkiye Cumhuriyeti bir gecede o adalardaki silahı size karşı kullanır. Mehmetçik bir gecede dünyanızı başınıza dar eder. Aklınızı başınıza alın, sizi kışkırtanlar size silah satanlar nefes almanıza bile yetişemezler. Onun için Kuzey Kıbrıs’la, Türkiye Cumhuriyeti’yle; Ege ve Akdeniz’deki konumumuzla uğraşmayın. Fazla ileri giderseniz hem adalardan hem de Güney Kıbrıs’tan olursunuz.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin hiçbir devletin toprağında gözü olduğunu duydunuz mu? Duyamazsınız çünkü her devletin toprağına saygı duyar. Seni kışkırtan ağaların var ya, onlar sömürecek devlet arar. Nerede petrol var nerede yer altı madenleri var oraya koşarlar. Adına da “Oraya demokrasi getireceğiz” derler. Sen de onların uşaklığını yapma. Adam gibi komşu ol. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kıymetini bil. Onun tokadını yeme! Acısı çok büyük olur. Hiç unutma, biz 9 Eylül’leri hatırlatmayalım. Siz kendiniz 9 Eylül İzmir’in sularını hatırlayınız. Bu hatırlama sizin için daha hayırlı olur.

                                                                                                                                                    

Bu yazı toplam 949 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.