1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. YİNE OYALAMA
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

YİNE OYALAMA

A+A-

Amerika her zaman olduğu gibi şimdi de türlü gevelemelerle oyalamaya devam etmektedir. Devletimiz ‘NATO’ üyesi olarak ülkemi savunmak için senden hava savunma sistemi almak istiyorum diyor, cevap kongre vermedi insansız hava uçağı istiyorum kongre vermedi diyor, F35 savaş uçağı istiyorum, bu uçağın üretilmesinde ortak olduğumuz milyonlarca dolar verdiğimiz halde uçakları da vermiyorum diyor, üstelik tehdit ediyorsun. Ondan sonra da ülkemin savunması için alacağım S400lere razı olmuyorsun Amerika Başkanı birçok hususta olumlu davranıp Türkiye Cumhuriyeti Devletinin haklı olduğunu söylese de ya senato ya da pentagon karşı çıkıyor. İşte tek ses çıkmayan devletin yaptıkları.

                Peki, sen Amerika Birleşik Devletleri en önemli müttefikin olduğunu beyan ettiğinin Türkiye Devletine karşı bu yaptığının doğru olduğuna inanıyor musun? Sen önce büyük devlet isen kendi aranda birliğini sağla ondan sonra tek ve kesin kararını ver, hele başkanın alacağı her karara karşı bir senaton varsa senin yapacağın bir şey yok. O senato terör odaklarına yapılan her türlü silah yardımlarını onaylar, terörden bir devlet oluşturmaya öncelik tanır kadim müttefikini de açıkça dışlar ve ya yanında olduğunu açıkça göstermez, ama yanındaymış gibi oyalarda oyalar, oyalar çünkü Suriye ve ırak onun sınır komşusu değildir e tabi on binlerce kilometre uzaktan gelmiş çalım atmaktadır. Aynı oyalamayı şimdi de Fırat’ın doğusunda yapmaktadır. Nasıl olsa dört milyon mülteciyi Türkiye barındırmaktadır. Çakal sürüsü teröristlere elinde bulunan hurda silahları satmakta meşgul teröristin elinde uyuşturucu parası çok, onu almakla meşgul.

                Ey Amerika yakın dostun, müttefikin Türk askerine senin verdiğin silahlarla terör ateş edip şehit ederse sen hiç mi utanmayacaksın. Türk askeri kendi yurdunun sınırını koruyor terör ne yapıyor. Senin amacın terörle kuracağın orduyla Türkiye’yi ırak ve Suriye’ye benzetmeye çalışıyorsan bu ahlaksızlıktır, bu kalleşlik ikiyüzlülüktür. Şunu hiç unutma hangi terörü beslersen besle Mehmetçiğin karşısında duramaz senin conilerin imanın karşısında ne yapabilir o zaman görebilirsin. Sen bu kalleşliğe devam edersen ‘F35’lerin yerine Rusya’dan ‘su35’leride alırız, daha önemlisi her türlü silahımızı kendimiz de üretiriz üretmeye de devam ediyoruz. En kısa zamanda hiçbir devletin silahına ihtiyacımız kalmayacak kendi milli silahımızı, kendi milli mühimmatımızı kendimiz üretiyor olacağız.

                Birde doğu ve güney doğuda yaşayan vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da ki şehirlerimiz Türkiye’mizin batısında ne varsa onlarda da o hizmetler var, en az hizmeti İç Anadolu’nun birkaç şehri almaktadır. Bunları Doğu ve Güneydoğu bölgelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın takdir etmelerini bekliyoruz takdir ettikleri de inanmak istiyoruz. Burada birkaç hususa değinmek istiyorum. Bursa’da ki Yeşim Tekstil şirketlerine Nike’ın temsilcisine Türkiye’de açacağın fabrikayı Ağrı’da açalım dedi ‘NİKE’ inceledi teklifi uygun bulup Ağrı’ya geldi 5 bin kişiye iş imkanı sağladı, tıpkı Sütaş’ın Kahramanmaraş’a yaptığı milyonlarca liralık yatırımı gibi, tıpkı Limak’ın Siirt’e yaptığı baraj ve çimento yatırımları gibi.

                Daha da önemlisi Ağrı’ya bu yatırımları kim yaptı biliyor musunuz? Cavit Çağlar’ın ‘Yeşim Tekstili’ yapıyor Cavit Çağlar biliyorsunuz siyasette bulunmuş Bursa’da yaşayan bir iş adamı, bir zamanlar şirketleri sıkıntı yaşamış ama bu sıkıntıları çalışarak aşmış. Cavit Çağlar’ın şirketleri adına konuşan yöneticisi Şenol Şenkaya ne diyor biliyor musunuz? Bu ülkenin yalnız İstanbul’u, İzmir’i, Bursa’sı yok her karış toprağında alın teriyle çalışan gencecik bir nüfusu var onun için Türkiye Cumhuriyeti’nin sınırları içinde yapılan ve yapılacak yatırımları candan tebrik ediyor, yatırımların yörelerine hayırlar getirmesini huzurlu ve sağlıklı yaşamalara sebep olmasını Allah’tan niyaz ediyor. Hizmetin gitmesinde emeği olanları kutluyor, yöre halkanın da bunun kıymetini bilmesini iyi dileklerimizle bekliyoruz.

Bu yazı toplam 531 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.