1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. YIL DÖNÜMÜNÜZ HAYIRLI OLSUN
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

YIL DÖNÜMÜNÜZ HAYIRLI OLSUN

A+A-

Yurdumun, milletimin, devletimin yani T.C. devleti ve milletinin teminatı olan polis teşkilatımız, Genel müdürümüz, daire başkanlarınız, genel müdür yardımcılarınız, il müdürleriniz, il müdürlüklerindeki müdür yardımcıları, birim müdürleri, amir ve memurlarımız hepinizi sizlerin yetişmesinde emeği bulunan bir eğitimci olarak 172. Yıl dönümünüzü tebrik ederim. Sağlıklı ve başarılı günler, haftalar, aylar, yıllar diliyorum. Zamanımızda sizlere daha çok ihtiyacımız var, çünkü bireyler kendi istek ve arzularını toplumun  önün de tutmaya başladılar. Bunda da en çok nefislerinin esiri oluyorlar. Hele çağımızın en büyük belası olan uyuşturucu müptelası olanlar bundan para kazanmak için hiç kimseye acımayanlar çoğaldıkça çoğalıyorlar.

Bütün bu millet düşmanlarıyla uğraşan tek polis teşkilatıdır. Polis teşkilatına yardımcı olmak onların suçlularla mücadelesinde başarılı olmalarını sağlamak ana, baba, öğretmen hepimize düşen görevlerdir. Onlar ister sivil ister resmi olsunlar bizler için çocuklarımızın geleceği için çaba harcıyorlar. Bizler de seyirci olmayalım. Daima onların yanında olalım. Bilhassa her suçta olduğu gibi uyuşturucu mücadelesinde yüzde yüz destek olalım ki bu pislikten çocuklarımızı kurtaralım.

                Sayın il emniyet müdürümüzün ve bütün il emniyet müdürlerinin uyuşturucu ile mücadele de çok uğraş verdiklerini biliyoruz. Bu uğraşa bütün sivil toplum kuruluşlarının, il müdürlerimizin bilhassa il milli eğitim müdürümüzün ve okul müdürlerinin, üniversitemizin tam destek olması şüphelendikleri her hadiseden il emniyet müdürlüğünü bilgilendirmelerinin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bilhassa okullarımızda kıyafet serbestliği yüzünden kimin öğrenci kimin uyuşturucu satıcısı olduğunu anlamak çok zorlaştı. Onun için bütün ailelerin emniyet teşkilatımıza yardımcı olması çok gereklidir. Topyekûn hareket edersek bu pisliğin kökünü kazırız. Bu arada savcı ve hâkimlerimize de çok iş düşmektedir. Tabiki onlar kanun adamlarıdır. Kanunun emrettiğini yaparlar ama bir de kendi inisiyatifleri vardır. Uyuşturucu satıcıları kanunun her boşluğunu biliyorlar. Bunların o kurnazlıklarını engelleyici kararları almalarında fayda vardır. Bu milletin çocukları için bu zorunludur.

                Bu hususta takdir, savcı ve hâkimlerimizindir. Bizler içimizden gelenin yapılmasını arzu ediyoruz. Esas karar kanun uygulayıcılarınındır. Aziz Türk milletinin sevgili polis teşkilatı hepinizi basanlarınızda daim kılmasını Allah’tan niyaz ediyor nice yıllara sağlıklı ve başarılı girmenizi canı gönülden istiyoruz.

 

Bu yazı toplam 558 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.