1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Yetişkin engellilerin yaklaşım yöntemleri
Yetişkin engellilerin yaklaşım yöntemleri

Yetişkin engellilerin yaklaşım yöntemleri

Görme Engelli Yetişkinlerin Toplumsal Entegrasyonunda Yaklaşım Yöntemleri Projesi hakkında İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş bilgilendirmede bulundu.

A+A-

Görme Engelli Yetişkinlerin Toplumsal Entegrasyonunda Yaklaşım Yöntemleri Projesi hakkında İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş bilgilendirmede bulundu.

STK’LAR İŞBİRLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLMEKTE

İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, Görme Engelli Yetişkinlerin Toplumsal Entegrasyonunda Yaklaşım Yöntemleri Projesi hakkında yaptığı bilgilendirmede, “Bakanlığımızın stratejik hedefleri doğrultusunda belirlenen öncelikler ışığında; Sağlık Okuryazarlığının Geliştirilmesi, Obezite İle Mücadele, Akılcı İlaç Kullanımı, Dezavantajlı Grupların Toplumsal Entegrasyonu ve Çevre Sağlığı gibi alanlarda İl Sağlık Müdürlüğü olarak çeşitli proje ve programlar yürütülmektedir. Yürütülen tüm çalışmalar hedef gruplar ile birlikte tüm paydaşların işin içerisine dahil edildiği bir yönetişim anlayışıyla kamu kurum ve kuruluşları ile ilgili STK’lar işbirliğinde gerçekleştirilmektedir”

PERSONELİ İLE DESTEK VERİLDİ

Ağırtaş, “Müdürlüğümüzce bu kapsamda ilimizde ikamet eden görme engelli yetişkinlerin toplumsal entegrasyonunun arttırılmasına yönelik olarak Kırıkkale Görme Engelliler Derneği koordinatörlüğünde ve ilgili tüm kuruluşlarımızın koordinasyonunda “Görme Engelli Yetişkinlerin Toplumsal Entegrasyonunda Yaklaşım Yöntemleri” projesi yürütülmekte, kurumumuz bu projede konsorsiyum üyesi olarak yer almaktadır. Bölgesinin tüm hedef gruplarına yönelik sağlığın korunması ve geliştirilmesi sorumluluğu bulunan İl Sağlık Müdürlüğümüz projede; Psikolog, Sosyal Çalışmacı ve Ruh Sağlığı Biriminin yetişkin sağlık eğitimi personeli ile destek vermiştir”

YAPILANDIRILMIŞ KURSA KATILDILAR

“Bu kapsamda Müdürlüğümüzde görevli 1 Psikolog, 1 Sosyal Çalışmacı ve 3 Sağlık Memuru olmak üzere 5 personelimiz “Görme Engelli Yetişkinlerin Toplumsal Entegrasyonunda Yaklaşım Yöntemleri Projesi” kapsamında Almanya’nın Recklinghausen şehrinde düzenlenen bir haftalık yapılandırılmış kurs faaliyetine katılım sağlamışlardır. Proje kapsamında edinilen yeterlilikler kurumumuzun görme engelli bireylerin toplumsal entegrasyonuna yönelik yürüteceği hizmetlere ışık tutacaktır” dedi.

Haber: Burak Can

Bu haber toplam 536 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.