1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. YETER ARTIK!
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

YETER ARTIK!

A+A-

Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulduğu günden beri dış güçlerin baskısı altında kalmaya başlamıştır. Halen de çeşitli yollarla devletimizi baskı altına almaya çalışıyorlar. Hele ki son zamanlarda iyice arttılar. Bir bakıyorsunuz ambargodan bahsediyorlar bir bakıyorsunuz ihtiyacımız olan hava sistemlerini vermiyorlar, başka yerden alınca da karşı çıkıyorlar. Alamazsınız diye bağırıyorlar. Ellerinden gelse kendi yaptığımız tanka, kendi yaptığımız helikopterlere, kendi yaptığımız İHA’lara, kendi yaptığımız yerli silah ve mühimmatlarımıza bile engel olacaklar. Allah’a şükürler olsun ki kendi mühendislerimiz, kendi teknisyenlerimiz, kendi işçilerimiz, kendi yöneticilerimiz kendi ihtiyaçlarımızın en iyisini yapıyor ve yapmaya da devam ediyorlar. Uzaya da gideceğiz, kendi uydumuzla Ay’a da ayak basıp şanlı bayrağımızı dalgalandıracağız. Yalnız ki bizi ezmeye çalışan dış güçlere içimizden satılmışlar çıkıp da onlara uşaklık yapmasın. İşte esas mücadelemiz bu devletin kimliğini taşıyıp bu millete ihanet edenlerdir.

Mehmet’im Gara’yı dar ettin ama ne yazık ki 16 şehidimize engel olamadın. Onun acısı hem sizi hem de seksen üç milyon milletimizi derinden üzmüştür. Bütün milletimizin duaları şehitlerimize, gazilerimizedir. Şehitlerimize rahmet diliyor, gazilerimize de şifalar temenni ediyoruz. Bu milletin selameti için Allah yolunda hizmet edenlerimizden Allah razı olsun. Yüce Türk milletinin silahlı kuvvetlerine, emniyet teşkilatına, korucularına kuvvet versin. Onların varlığı milletimizin teminatıdır. Onlar milletin bağrından çıkan aslanlardır. En üst rütbelisinden erine kadar bayrağı dalgalandıran, ezanı susturmayan millet yolundaki görevlerinde başarılar dileriz.

Ey terörün destekçileri; tırlar dolusu, uçaklar dolusu silah ve mühimmatı gönderdiniz halen de gönderiyorsunuz, onları kime karşı kullandırıyorsunuz? Müttefikimiz dediğiniz Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı kullandırıyorsunuz. Hiç mi utanmıyorsunuz? NATO’da yan yana dünyanın neresinde bir sıkıntı varsa orada bulunan bu Mehmetçiğimize karşı nasıl teröristlerle bir oluyorsunuz? Bu sözlerimiz hem ABD’ye hem de Avrupalılara; Siz nasıl müttefiksiniz? Siz nasıl bir karaktere sahipsiniz? Bizim mehmetimiz vatanına musallat olan, milletini rahatsız eden teröristle uğraşıyor; yurdunun sınırlarını namusu için, bayrağı için, kutsal savaşı için savaşıyor. Siz ne yapıyorsunuz? Irak’ın Suriye’nin petrol sahalarına üsler kurmakla meşgulsünüz. Bu mu sizin demokrasi anlayışınız? Sizden başka bir şey beklemek insanlık için mümkün değildir. Sizin mayanız buna müsait değil ki. Zaten siz insan olsanız bu kadar nankör olamazdınız.

Mehmetçik Gara’yı tespit etti, pisliğin merkezinin orası olduğunu bildiği için harekatını oraya yönlendirdi ama ne görsün, Allah’ım bu nasıl bir arazi ki orayı mesken tutmuşlar. Oraya hiçbir kuvvet giremez demişler. Oradaki o sığınağı nasıl ve ne zaman yaptınız? Bunun mühendisliğini hangi alçak mühendisler yaptı? Hangi terör destekçisi devletler, teröre o sığınakları yaptı? İnşallah Türk istihbaratı onların hepsini bulacak. Bu ahlaksız destekçileri bir bir meydana çıkaracak. Mehmet’im Allah sana kuvvet versin. Sen Allah adıyla yaptığın her işte muzaffer olacaksın. Senin arkanda seksen üç milyon Türkiye Cumhuriyeti Devletini meydana getiren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı vardır. Her hareketinde bu milletin duaları seninledir. Son harekattaki esas amacın 13 masum vatandaşımızı da kurtarmaktı ama nasip olmadı. Çünkü onlar insanın yanında değil it sürüsünün elindeydi. Allah hepsinin şehitliğini kabul etsin. Oradaki 16 şehidimize rahmet diliyor, gazilerimize şifalar temenni ediyoruz. Allah mehmetlerimizin rütbeli rütbesiz hepsini korusun. Bilekleri güçlü, kalpleri imanla dolu olsun, Allah bu acıları bir daha ailelerine ve milletimize yaşatmasın.

Bu yazı toplam 1864 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.