1. YAZARLAR

  2. ASIM ATABEY

  3. YEŞİL VADİ - OBA KÖY - ÇEŞNİGİR VADİ- OBA ROKETSAN –HUZUR KÖY
ASIM ATABEY

ASIM ATABEY

YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

YEŞİL VADİ - OBA KÖY - ÇEŞNİGİR VADİ- OBA ROKETSAN –HUZUR KÖY

A+A-

            Yeşil Vadi projesi, Kırıkkale İl olduğu yılın hemen sonrasında, dönemin Valisi ve Kırıkkale Üniversitesi işbirliğinde büyük emekler verilerek, çok güzel bir proje hazırlandı. Toplumun beğenisine sunuldu. Her insanımızın beklediği, yapılmasını dört gözle beklediği bu proje, bir türlü uygulamaya geçirilemedi. Özellikle Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Başkanının her platformda yapacağım sözünü vermesine rağmen, bir türlü yapıp Kırıkkale halkının hizmetine sunulmadı. Allah hiç kimseyi söz verip de sözünü tutmayan siyasilerden etmesin.

            Değerli okuyucular. Kırıkkale İl Gazetesi sahibi Sayın Ramazan Çetin ve gazetenin köşe yazarları olarak, Sayın İhsan Akça ve ben Asım Atabey olarak yukarıda adı geçen projelerin Sayın Valimiz Sayın Yunus Sezer tarafından yaptırıldığını ve bu günden itibaren buraların halkın hizmetine açıldığını gördük. Tek kelime ile bu projeler şahane olarak yapılmış. Olağanüstü güzellikler sergilenmiştir. Üstelik yaptırılmasını,  Kırıkkale Valiliği olarak üstlenilmiş olmasına rağmen, buraları için harcanan paralar, Sayın Valimiz Yunus Sezer’in bürokraside, kişisel dostlukları ile çözülmüş. Para sıkıntısı olmamış.  Kırıkkale bütçesinden harcama yapmadan, Ankara’dan aldıkları paralar ile çözmüştür. Kendisine İl Gazetesi ve köşe yazarları olarak İhsan Akça ve ben Asım Atabey olarak çok teşekkür ediyoruz.

            Değerli okuyucular. Mangal yaparak bir günlük tatil yapmak için Yeşil Vadi’ye, Oba Köy’e gidilebilir. Parkta pergolalar çok sayıda yapılmış. Alan geniş olduğu için, hiçbir aile bir diğer piknikçi aileyi rahatsız etmeyecek aralıklara sahiptir. Hem Yeşil Vadi, hem Oba Köy parkı Kızılırmağın kenarındadır. Suyun mavisini ve suyun sesini dinleyerek bu parklarda eğlenebilirsiniz. Çocuklar için oyun alanları, bisiklet yolları, sık aralıklarda tuvaletler, Tarım Köy alanları, ekolojik tarım bahçeleri, yöresel çadır alanları,  ağaçlandırma alanları,  sebze bahçeleri, serada çiçekçilik alanları, ranzaları,  kilimleri, yastıkları ve minderleriyle döşeli, kapalı oturma yerleri var. Gözleme ve börek ve yufkalarıyla yemek yiyecek salonları, Seyretmekle gönlünüzün dinleneceği şelalesi, orta bürüklükte akvaryumu, oturup çay içeceğiniz kafeteryalar, arabalarınızı rahatça park edeceğiniz park alanları, yürüyüş yolları, şu da olsaydı denilecek bir detay kalmamış. Her şey yapılmış. Hele bir Kızılırmağın üzerine asma köprü yapılmış. Yaylanarak üzerinde gidip gelmek çok eğlencelidir.Yalnız burada mangal yaptırılmamaktadır.

            Çeşniğir Köprüsü projesi de çok harika olmuş. Girişte Et ve Balık restoranı, Camlı Seyir tepesi, Kapulukaya Baraj Göleti suyu tam dolu. Gözünüzün önünde tam bir deniz manzaralıdır. Suyun mavisi, çevresindeki ağaçlar ve gözünüzün alabildiği uzanan tarım alanları, seyri bir başka güzel. Burada da kafeteryalı yemek salonları, yöresel ürünleri satış yerleri, Et Mangal yeri, yol boyu sıralanmış oturaklar. Var oğlu var. Tam bir dinlenme yeri. Tuvalet sıkıntısı yok. Park sıkıntısı yok. Manzara çok güzeldir. Hizmet sektöründe görev yapan gençler görevlerinin tam ehliler. Gezi alanı yorulmazsanız bir tam gününüzü alabilir. Sandallar var. İsteyen bu sandallarla ırmak üzerinde gezi de yapabilirler.

              Sayın Valimiz Yunus Sezer ve Kırıkkale Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı’nın gayretleriyle Kırıkkale’mize kazandırılmıştır. Tüm çalışmalar, kuruluş çalışmaları bittiğinde Kırıkkale’mize büyük bir hizmet olacaktır. ROKETSAN ROKET GELİŞTİRME TESİSLERİ OLARAK KURULAN SANAYİ, DİNEK DAĞIMIZIN ETEKLERİNDE YAPILMAKTADIR. Bu projenin Kırıkkale’mize kazandırılmasında çabaları olan Valimiz Sayın Yunus Sezer ve Belediye başkanımız Sayın Mehmet Saygılıya da teşekkür ediyoruz.

            Değerli okuyucular. Bir enteresan proje daha var. Bu HUZUR KÖY projesidir. Bu proje Türkiye’de bir ilktir. Bu proje Kırıkkalelilerin bildiği, 61. Piyade alayı, Tank taburu olarak bildiğimiz, Çankırılı bir Genel Kurmay başkanı tarafından, Çankırı’ya taşınan askeri birliğimizin yeri. Şimdi HUZUR KÖY olarak hizmet verecektir. Burada tedavi edilebilir hastalığa yakalanmış olan, ( Özellikle uyuşturucu bağımlıları ) her yaştan insanımızın tedavisi yapılacak. Özellikle meslek sahibi edindirilecek. Sonra da Kamu kurumlarında işe yerleştirileceklerdir. Kurumda, tavukçuluk, bilgisayar eğitimi, el sanatları atölyeleri, seracılık, gibi eğitimler verilecek. Doktorlar, psikologlar, sosyologlar, imamlar mühendisler gözetiminde bir taraftan tedavi edilecekler. Bir taraftan meslek öğretilecek. Topluma sağlıklı bireyler olarak kazandırılacaktır. Darısı Kırşehir’imizin başına.

Bu yazı toplam 4506 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.