1. YAZARLAR

  2. ASIM ATABEY

  3. YAZIYI OKUYUNCA SAKIN ŞAŞIRMAYIN
ASIM ATABEY

ASIM ATABEY

YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

YAZIYI OKUYUNCA SAKIN ŞAŞIRMAYIN

A+A-

Bu yazımla yaşanmışlıkları anlatacağım. Biliyorsunuz Amerika Kıtası üç yüz yıl kadar önce keşfedildi. Keşfedilmeyle birlikte, İspanyollar, Portekizliler, İngilizler, Fransızlar, Hollandalılar, akın akın Amerika’ya gittiler. Orada yerleşmeye ve oraları yurt edinmeye başladılar. Ne var bunda diyeceksiniz? Doğrusu bir şey yok. İşin önemli tarafı buraya Avrupalılar geldiği zaman,  kıtada KIZILDERİLİLER VARDI.  Kızılderililer kabileler halinde yaşıyorlardı. Kimsenin kimseye bir zararı yoktu.

            Bilin bakalım. Avrupalılar yeni keşfedilen Amerika kıtasına geldiklerinde ne kadar Kızılderili yaşıyordu? Ben söyleyim. Kaynaklarda gösteriliyor. Tam kırk beş milyon Kızılderili yaşıyormuş. Ne olmuş bu kırk beş milyon insana? Ne olacak? Avrupalılar buraya ellerinde tabancaları ile tüfekleri ile gelmişler.  Kızılderilerin kırk milyonunu, çoluk çocuk demeden, kadın kız demeden, genç ihtiyar demeden öldürmüşler.

 Bu gün süper güç olarak, medeni bir ülke olarak anılan Amerika’nın mayası işte budur. Kırk milyon Kızılderiliyi öldürenlerdir.   Aynı Amerikalı, şimdi de Orta Doğu ülkelerinde, Kızılderili kanı içtikleri gibi,  Afganlı, Iraklı, Libyalı, Mısırlı, Suriyeli, Lübnanlı, Filistinli, Somalili, Arakanlı, Miammarlı, Pakistanlı kanı içmek sevdasındalar. Geçmişte olduğu gibi, bizzat askerleriyle değil, Ülkeler içinden bulduğu işbirlikçiler eliyle yapmaya çalışıyorlar. Akıl veriyorlar. Para veriyorlar. Silah yardımlarında bulunuyorlar. Artık kim ölürse ölsün. Onları ilgilendirmiyor.

            Yakın tarihe gelelim. Birinci Dünya Savaşı çıkarılmış. Savaş süresince öldürülen insan sayısı 38 milyon. (1914-1918)  İkinci Dünya Savaşı sırasında 72 milyon. (1939-1945). Çin Devrimi sırasında 40 milyon. Almanya’nın İkinci Dünya Savaşında öldürdüğü Yahudi 5 milyon. Fransa’nın Cezayir’i işgali sırasında 5 milyon. Cezayir’in nüfusu o tarihlerde on milyon. (1959-1963). Vietnam Savaşında öldürülen 4 milyon. (1959-1975) Kore Savaşında öldürülen 3 milyon. (1950-1953) Rus- Afgan Savaşında öldürülen Afganlı 1,5 milyon. ((1979-1992) İran- Irak savaşında öldürülen 700 bin. (1980-1988) Saddam katliamında öldürülen Iraklı 300 bin. (1979-203) Irakta Amerikalılarca öldürülen 350 bin. (2003) Öldürmelerden başka açlıktan ölen insanların sayısı 27 milyon. Dahası yetim kalan, sakat kalan, hafızasını kaybeden, kimsesiz kalanlar. Say say bitmez. Sözün burasında rakamlara dikkatinizi çekmek istiyorum.

            Öldürmeler ve savaşlar devam ediyor. Libya’da Amerikalılarca öldürülen Libyalı insan sayısı, Mısırda Amerikan destekli Sisi tarafından öldürülen insan sayısı, Bosna- Hersekte Amerikalı ve Avrupalı destekli öldürülen insan sayısı, Yemende Amerikan destekli öldürülen insan sayısı, Filistin’de Amerikan desteği ile İsrailliler tarafından öldürülen Filistinli insan sayısı. Suriye’de Amerikan destekli, Rusya destekli, İran destekli insan sayısı. Hesabı tutulamıyor. 

            Çeçenistan’da mı dersiniz, Kafkaslarda mı dersiniz, Kırım’da mı dersiniz, Ukrayna’da mı dersiniz, Dağlık Karabağ’da  mı dersiniz. Miammarda mı dersiniz, Arakan da mı dersiniz. Sayın sayabildiğiniz kadar. Şunun şurasında 1923 den beri kendi yağımızla kavruluyorken mahallenin piçleri bizi de rahat bırakmadılar.

 Yurdumuzu korumak, terör belasından kurtulmak için, ŞANLI ORDUMUZLA, Suriye topraklarına girmemize mecbur bıraktılar. Ordumuzun sivil halkla bir sorunu yoktur. Suriye topraklarında GÖZÜ YOKTUR.  Terör unsurlarıyla savaşı  vardır. Bu savaştan TÜRK ORDUSU, ZAFERLE yurdumuza dönecektir. Türk ordusunun eli kanlı Amerikalı ve eli kanlı Avrupalı olmadığı tüm dünya görecektir. Biz Sevgili Atatürk’ten öğütlüyüz. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yoktur.

            Tamam. Hep ölüm sayısını söyledik. Milyonlarca ölüm olaylarının yaşandığı dönemlerde, yaralı olan insan sayısı. Ölüm oranlarının en az beş katı da yaralanma olayları yaşanmıştır. Bakın şunu da unutmayalım. Amerika tarafından Japonya’nın Hiroşima ve Nagazaki’ye atılan, birinde 180 bin kişinin, birinde de 250 bin kişinin bir anda öldürüldüğünü görürsek.

            Şunu söylemek istedim. Bakmayın siz Amerikalıların ve Avrupalıların medeni geçindiklerine. Gelişmiş ülkeler geçindiklerine. Tarihleri hep öldürmekle geçmiş. Şimdi aynı öldürme öldürtme özlemleri devam ediyor. Pisliklerin pisliği bize de bulaştı. Kırk yıldır PKK ya verdiği destekle, Ülkemizi hep yok etmeye çalıştılar. PKK yetmedi. Ortaya Çekiç Güç çıkardılar. O da yetmedi. Hizbullah çıkardılar.  O da yetmedi. DEAŞ çıkardılar.  O da yetmedi. PYD-YPG çıkardılar. O da yetmedi. Feto’yu ileri sürdüler. Yaktırıyorlar. Yıktırıyorlar.

            Sahi. NATO, BİRLEŞMİŞ MİLLETLER, AVRUPA KONSEYİ, SENTOSU CENTOSU ne yaparlar?  Asli görevleri nedir? Cingi cingi horaz. Arpa buğday yemez mi oynuyorlar? Herhalde çaktırmadan oyun oynuyorlar anlaşılan. Şaşırmadınız değil mi?

Bu yazı toplam 554 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.