1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Yarınlarımız sizlere emanet
Yarınlarımız sizlere emanet

Yarınlarımız sizlere emanet

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ile Amatör Spor Federasyonları Konfederasyonu tarafından düzenlenen "Amatör Spor Haftası" etkinlikleri düzenlendi.

A+A-

VALİ SEZER: “HİÇBİR İLDE BU KADAR SPORA HEYECAN GÖREMEZSİNİZ. KIRIKKALE HALKI SPORU SEVİYOR”

 

 

Toplumun bütün kesimlerini spora yönlendirmek ve sağlıklı bir nesil yetiştirmek için farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl olduğu gibi bu yılda Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ile Amatör Spor Federasyonları Konfederasyonu tarafından düzenlenen "Amatör Spor Haftası" etkinlikleri düzenlendi.

MEHTERAN EŞLİĞİNDE KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ile Amatör Spor Federasyonları Konfederasyonu tarafından düzenlenen "Amatör Spor Haftası" etkinlikleri, Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de bir dizi etkinlikler gerçekleştirildi. Etkinlikler, protokol ziyaretlerinin ardından mehteran eşliğinde Cumhuriyet ve Demokrasi meydanında Kortej yürüyüşü ile başladı.

GEREKEN DEĞERİ VERMELİYİZ

Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde ilk olarak protokol üyelerinin ve sporcuların katıldığı bir yürüyüş gerçekleşti. Mehteran takımı öncülüğünde Fevzi Çakmak Caddesi, Atatürk Bulvarı, Ankara Caddesi, Zafer Caddesini takiple Cumhuriyet Meydanında son buldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra bir konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haluk Karahan “Eğer sağlıklı ve dinç bir geleceğimizin olmasını istiyorsak, geleceğimiz, yarınlarımız olan gençlere gereken değeri verip onları yetiştirmeliyiz” diye konuştu.

BİREYLERİN SPORA KAZANDIRILMASI.

Karahan “Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü ile Türkiye amatör spor kulüpleri konfederasyonu tarafından birlikte düzenlenen ve Türkiye'de 81 ilde 7-13 Ekim 2019 tarihleri arasında kutlanacak olan Amatör Spor Haftası kapsamında planlanan faaliyetler ile farkındalık oluşturularak; halkımızın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi, il spor merkezlerine kayıt yaparak spora başlayan çocukların müsabaka tecrübesi kazanması ve buna yönelik müsabaka düzenlenmesi. Sezon öncesi takımların sezona hazırlık performanslarını görmeleri, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocuk ve gençlerimizin bağlı oldukları kulüplerinin ve başarılı sporcularımızın halkımıza tanıtılması. Yeni bireylerin spora kazandırılması.

GEREKEN DESTEK VERİLMELİDİR

Amatör spor branşlarına gerekli desteğin verilmesine ilişkin sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması ve ülkemizde topyekûn spor bilinci ve kültürünün oluşturulması hedeflenmiştir. Hepimiz biliyoruz ki, tüm dünyada profesyonel sporculuğa geçişin en önemli noktasıdır amatör spor. Bizlerde bu bilinç ve yaklaşımla amatör sporlara yaklaşıyor ve destek veriyoruz. Amatör spor haftası gençlere spor kültürünü daha iyi kavraması yönünde ışık tutan en önemli unsurlardan biridir.”

DEĞERİ VERİP ONLARI YETİŞTİRMELİYİZ

“Gençler bizim geleceğimizdir. Eğer sağlıklı ve dinç bir geleceğimizin olmasını istiyorsak, geleceğimiz, yarınlarımız olan gençlere gereken değeri verip onları yetiştirmeliyiz. İyi bir eğitimin yanında başarılı bir şekilde spor yapan ve ülkemizi uluslararası arenada temsil edecek olan sporculara da ihtiyacımız var. Amacımız, bu tip faaliyetler ile toplumumuzu bir araya getirmek saygı ve sevgi çerçevesinde etkileşimi oluşturmak ve yetenekli olan sporcularımızı keşfedip büyük turnuvalara hazırlamaktır” dedi.

HERKES SPORDA BİR ARAYA GELİYOR

Daha sonra konuşma yapan Vali Yunus Sezer, “Kırıkkale’de gençlerimizin daha doğrusu Kırıkkale halkımızın spora olan ilgisi malumunuzdur. Hiçbir ilde bu kadar spora heyecan göremezsiniz. 7’den 70’e herkes spora gönül vermiş durumda. Burada bizim yapmak istediğimiz spor tesisleriyle, spor antrenörleriyle,  devletin ve kurumların imkanlarıyla gençlerimizi ve sporumuzu bir araya getirmek.”

BAŞARILI GENÇLER YETİŞİYOR

İnşallah bu hafta ve bu hafta gibi programlar buna vesile olur. Bizler şunu amaçlıyoruz, bir okula girdiğimiz zaman öğrencilerimize kime sorarsak soralım öğrencilerimizin hepsi bir spor branşıyla ilgilensin. Öğrencilerimizin hepsi bir müzik branşıyla ilgilensin. Son bir yıl içerisinde hem okullarda hem cami derneklerinde hem de diğer alanlarda spor kulüplerimizin artması bizleri oldukça sevindirmektedir. Bu sene oldukça spor ile ilgili yüksek başarılar alan gençlerimizi ilimiz olarak yetiştirmek istiyoruz” dedi.  Konuşmaların ardından sporcular çeşitli gösterilerde bulundu.

Haber: Ahmet Gökdemir

Bu haber toplam 538 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.