1. YAZARLAR

  2. ASIM ATABEY

  3. YARINLARDA BİR SAVAŞ OLURSA?
ASIM ATABEY

ASIM ATABEY

YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

YARINLARDA BİR SAVAŞ OLURSA?

A+A-

            Türkiye Cumhuriyeti dünyanın en değerli bölgesindedir.  Dört mevsimin yaşandığı bir iklime sahibiz. Yer altı ve yerüstü zenginliklerinin en çok olduğu bir ülkeye sahibiz. Süper devletlerin bizim ülkemize sahip olmak için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını biliyoruz. Şunu da söyleyim. Eğer paylaşımda kendi aralarında anlaşabilseler bir gün bile durmazlar. Türkleri tarih sahnesinden silerler. Bu tehlikeyi her an bilmemiz ve her türlü tedbiri almamız hayati derecede önemlidir.

            “Arkadaş yurduna alçakları uğratma sakın. Siper et gövdeni dinsin bu hayâsızca akın.” Ancak sloganlar ülke savunmasına yetmez. Bu gün saldırı olacakmış gibi tedbirli olmamız gerekir. Korona aniden geldi mi? Geldi. Saldırılar da aniden olabilir mi? Olabilir. Şu soruları kendimize soralım. Savaş için silahlarımız var mı? Yiyecek giyecek stokumuz var mı? Yeterli paramız var mı? İç barış sağlanmış mı? Birlik ve beraberlik içinde olmalıyız söylemi özde mi? Sözde mi?

            PKK ile mücadelemiz kırk yıldır sürüyor. Bitirebilmiş değiliz. Ötekileştirme hastalığından kurtulmuş değiliz. Özellikle siyasiler birbirlerine aklına geldiği gibi sövüyor. Dillerine sansür koyamıyorlar. Ortak akıl işletmeyi bilmiyorlar. Millî varlıklarımızı babalar gibi satmaya devam ediyorlar. Oysa silah sanayimiz başkalarının merhametine bırakılamaz. Haberleşme araçlarımız başkalarının merhametine bırakılamaz. Nükleer silahlar başkalarının eline bırakılamaz.

            Geçmişte bir Kıbrıs Savaşı yaşadık. Savaş başladı. Askerin elindeki tüfekler bir atıyor. Bir atmıyor. Meğer tüfeklerin tetik iğneleri görev yapmıyormuş. Kırıkkale Silah Fabrikası işçileri, savaş ortamında geceli gündüzlü çalışarak tüfekleri çalışır duruma getirdiler. Askerimizi toplu kıyımdan kurtardılar. Bu yaşanmışlıktan da anlaşılacağı üzere, kendi silahlarımızı kendimiz üretiyor olmamız ve yeteri kadar stoka sahip olmamız gerekir. Şu rezilliğe bakar mısınız? Parasını aldığı F 300 leri vermiyor. Patriotları niye alıyorsunuz? Almayın diyorlar. Aldınız. Kullanmayın diyorlar.

            Fantomların kullanım şifrelerini buldunuz ve kendi yazılımınızı yazdınız diye Asalsan mühendislerimiz birer birer öldürdüler. Çanakkale’den konferanstan dönen bilim adamlarımızın bindiği uçağı, Manisa dolaylarında düşürdüler. Toplu ölümlerini gerçekleştirdiler. Bunları bildiğimiz halde silah sanayimiz özelleştirmekten sakınmadık. Haberleşmemizin ana damarı Telekom u özelleştirdik. Nükleer santral yapıyoruz diye bilmem santralin yapımını birlerini eline bıraktık. Tanklarımızı yapımını Katarlara peşkeş çektik.

            Tarım ülkesi Türkiye’mizde her yıl buğday satın almak zorundayız. Hayvancılık ülkemizde birilerinin süt tozunu çocuklarımıza içirmeye çalıştık. Şimdilerde bu süt tozunda geldiğimiz noktaya bakınız. Köylerde hayvan işlerliyle ve çiftçilikle uğraşan insanımız kalmadı. Herkes çiftini çubuğunu bıraktı. Şehri varoşlarına soluğu aldı. Tarla parası yardımlarıyla avundu. Soluğu şehirlerde aldı. Demek ki adamlar boşuna tarla parası vermemişler.

            Gelir garantili, döviz garantili iş yaptırılmaz. Döviz artışlarının kontrolü senin elinde mi?  Dolar 3 500 lira iken borçlandın. Şimdi dolar 7 000 liraya çıktı. Adamların kazancına bak! Türkiye’nin zararına bak! Böyle bir anlayış millî olamaz. Ülkenin geleceği 40 yıl, 50 yıl ipotek altına sokulamaz. Tartışmalara bakın. Hangisinin uygulanabilirliği var. Gerçekler bizi ilgilendirmesi gerekirken hayali olayları toplumun gündemine sokmanızın kime ne faydası var? İktidar dikkat dağıtıyor. Bundan yararlanıyor. Muhalefetin eline ne geçiyor? Şunu söyleyim. Muhalefet bu hayali söylemlerle iktidarın işini kolaylaştırıyorlar. Kimse unutmasın. Bu ülke bizim. Batarsa hepimiz içinde boğuluruz. Herkes eteğindeki taşı döksün. Adam gibi iktidar olsunlar. Muhalefette adam gibi muhalefet olsun.

Bu yazı toplam 443 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.