1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Yapılandırmada son gün 28 Şubat
Yapılandırmada son gün 28 Şubat

Yapılandırmada son gün 28 Şubat

Varlı, oda üyelerinin aidat borçlarına gecikme zammı affı imkanı sağlayan 7256 sayılı Yapılandırma Kanunu’nun başvuru süresinin 28 Şubat 2021 tarihinde dolduğunu hatırlatarak, “Fırsattan Yararlanın” çağrısında bulundu.

A+A-

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, oda üyelerinin aidat borçlarına gecikme zammı affı imkanı sağlayan 7256 sayılı Yapılandırma Kanunu’nun başvuru süresinin 28 Şubat 2021 tarihinde dolduğunu hatırlatarak, “Fırsattan Yararlanın” çağrısında bulundu.

MUNZAM AİDAT ANAPARA BORÇLARI

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, 17 Kasım 2020 tarih 29806 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren ‘7256 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun’un, oda üyelerinin 2020 yılı 1. taksit tutarları ile daha önceki yıllara ait ödenmemiş yıllık aidat ve munzam aidat anapara borçlarına yönelik yapılandırma imkanı sağladığını söyledi.

TOBB ODA/BORSA ÜYE BİLGİ SİSTEMİ

Üyelerin gecikme zammı affından yararlanabilmesine imkan sağlayan yapılandırma için başvuru süresinin 28 Şubat 2021 tarihinde sona ereceğini belirten Varlı, “Başvurular 28 Şubat mesai bitimine kadar odamıza bir dilekçe yapılabileceği gibi https://ebelge.tobb.org.tr adresinden veya E-devlet kapısı (https://www.turkiye.gov.tr) üzerinden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği-Kimlik Doğrulama Hizmetleri-TOBB Oda/Borsa Üye Bilgi Sistemi linki kullanılarak da yapılabilir’ dedi.

BİRİNCİ TAKSİTİN SON ÖDEME GÜNÜ

Talep doğrultusunda aidat borç asıllarının altı takside kadar bölünerek ödenebildiğine işaret eden Varlı, bu durumda birinci taksitin son ödeme gününün 31 Mart 2021 olup, kalan beş taksit birer aylık dönemler halinde tahsil edileceğini belirterek taksitlerden herhangi birinin zamanında ödenmemesi halinde yapılandırma iptal edileceğini hatırlattı. Pandemi dolayısıyla ödeme güçlüğü çeken üyeler için geçmişe dönük borçları cezasız kapatma fırsatı sağlandığını vurgulayan Varlı ‘üyelerimizi, devletimizin sağlamış olduğu bu imkândan istifade etmeye davet ediyorum” dedi.

Haber: Ahmet Gökdemir

Bu haber toplam 867 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.