1. HABERLER

  2. SPOR

  3. YAHUDİLERLE HARP
YAHUDİLERLE HARP

YAHUDİLERLE HARP

Sahîhi Müslim’de şu Hadîs-i Şerif Naklolunmaktadır: Peygamberi’ miz buyuruyor ki: Müslümanlarla Yahudiler arasında muazzam bir muharebe vukû’ bulacaktır....

A+A-

Sahîhi Müslim’de şu Hadîs-i Şerif Naklolunmaktadır: Peygamberi’ miz buyuruyor ki: Müslümanlarla Yahudiler arasında muazzam bir muharebe vukû’ bulacaktır. Yahudiler kırılarak kayaların sırtına, ağaçların tepesine ilticâ edecekler; fakat taşlar, ağaçlar onları iyvâ etmeyecek” her taraftan yükselen bir ses burada saklanan bir Yahudi var” diyecek!

Bu Hadîs-i Şerifi okuyan vehle-i ûlâda onun doğru olmadığına zâhip olabilir. Çün ki dünyâda Müslümanlarla harbe tutuşacak bir Yahudi devleti yok. Hâl bu ki harbi umûmî netîcesinde meşhur Balfor beyannâmesiyle Filistin’de bir Yahudi yurdu teşekkül etmiş ve bu sûretle beyânâtı Muhammedi’yenin dosdoğru olduğunu gösterecek vaziyet vücut bulmuştur. Sahîhi Müslim Bâbülfiten. Kitapta Hadîs-i rivâyet edenin adı; Osmanlıca harflerle yazılı İslâm Târihi adlı kitapta Hadîs’in Arapça İbâresi de yok, sâdece meâli var. İslâm Târihi Asrı Saâdet sayfa 1765

***

1-İyvâ: Saklamayacak. 2-Vehle-i ûlâ: İlk önce. 3-Zâhip: İnanabilir. Harbi umûmî: Seferberlik, genel harp. 4-Balfor: İngiltere’de bir yer. Beyânâtı Muhammedi’ye: Peygamber Efendimiz Aleyhis Selâm’ın açıklaması.

***

Duyduğum doğru ise yukarıdaki Hadis-i Şerif, bir Yahudi’ye, bir Müslüman tarafından anlatılır. O Yahudi “Biz bu Hadîs-i biliyoruz. Lâkin sizin dediğiniz Müslüman nerede?” der.

***

Bundan başka merhum Mehmet Vehbi Hoca Efendi Hulâsatülbeyân Fî Tefsîril Kur’an adlı tefsirinin, 615’inci sayfasında Âli İmran Sûresi’nin, 55’inci âyetini açıklarken, “Yahûdun kıyâmete kadar bir hükûmet sâhibi olamayıp zelîl ve hakîr olacaklarına bu âyet delâlet eder” diyerek ve tefsirine devam eder.

***

Hâl bu ki: Yahudiler; hükûmeti bir kenara bırakın, 1948’de devletini kurmuş. Merhum Mehmet Vehbi Efendi âyeti açıklamakta isâbet sağlayamamıştır.   “Âyeti açıklamakta isâbet sağlayamamış” derken Mehmet Vehbi merhumu kesinlikle küçümsemiyorum. Onun bilgisinin isâbetsizliği aslında günümüze ışık tutmaktadır. O ışık ise şöyledir: Biz Müslümanlar çoğu zaman işimizi görüşlere göre hallederiz. Görüşlerin her zaman isâbet etmediği ise, acı gerçektir. Zaman en büyük müfessir, yâni geniş anlamda olanları açıklayıcıdır. 1948’de Yahudilerin devletini kurduğunu açıkladığı gibi. 1948’de Yahudiler hükûmetini değil, devletini kurunca, görüşün, kör iş olduğu meydana çıkmıştır. Elbette buna itiraz edenler olabilir. İtiraz edecekler, itiraz etmeden önce Mehmet Vehbi Hoca Efendi’nin yukarıda adını, sayfa numarasını verdiğim tefsirini okumalı, sonra itiraz etmelidir. Bugün Yahudiler, özellikle İslâm Ülkelerini dinlemiyor, İslâm Ülkelerini hiç kabul ediyor, karşısına çıkan İslâm Ülkelerini ezip geçiyor. Bu da gösteriyor ki, her zaman çalışanlar kazanıyor. “İslâm Ülkeleri ise, şöyle, böyle olmalıdır” diye sâdece söyleniyor, Birleşmiş Milletlere kızıyorlar. İslâm Ülkeleri! Birleşmiş Milletlerin Müslümanlar için değil, Hıristiyanlar için Birleşmiş Milletler olduğunu; Müslüman için, Birleşmiş Milletlerin, “Birleşmiş İlletler” olduğunu bilmiyor musunuz? Her doğruyu veto eden Amerika, İngiltere, Fransa, Rusya ve Çin’in neyine itimat ediyorsunuz? Yahudi ve Hıristiyan, Müslüman’a, acır mı? Sen, Müslüman Ülke olarak “birlik” sözü et, en azından ikiye bölün. İsrâil’de fırsattan istifâde bölünenlerin başına tonlarca bomba atmasın, çocukları, bebekleri öldürmesin. Çocuk, bebek ve kadınları öldüren katil İsrâil, aslında Filistinli Arapların soyunu kurutmak, neslini bitirmek istiyor.Bölünenler, İsrâil’e yardım ediyor.
Bu haber toplam 256 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.