1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Vurgun: “Gelecek, Saadet ile gelecek”
Vurgun: “Gelecek, Saadet ile gelecek”

Vurgun: “Gelecek, Saadet ile gelecek”

Saadet Partisi İl Başkanı Faruk Vurgun, partisinin 3 Kasım’da yapılacak olan 7. Olağan Büyük Kongresi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

A+A-

Saadet Partisi İl Başkanı Faruk Vurgun, partisinin 3 Kasım’da yapılacak olan 7. Olağan Büyük Kongresi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

SAADET PARTİSİ SEÇİMLERE EN HAZIR PARTİ

Saadet Partisi İl Başkanı Faruk Vurgun, Saadet Partisi 7. Olağan Büyük Kongresi’nin 3 Kasım tarihinde yapılacağını hatırlatarak, “Yapılan araştırmalarda; insanımızın en çok kaygı duyduğu olgunun ‘gelecek’ olması ve umudunun azaldığı şu dönemde Saadet Partisi olarak kongreye ‘Gelecek, Saadet ile Gelecek’ üst sloganıyla gideceğiz” dedi. Türkiye’nin yönetimsel açıdan kötü günler geçirdiğinin altını çizen Vurgun, “Siyaset ve toplum nefes almak için bir yol aramaktadır. İktidar partisinin yıpranmış ve kokuşmuş politikalarından bir an önce vazgeçmediği sürece ülkemizi düze çıkaramayacağı su götürmez bir gerçektir. Böyle bir siyasi ortamda Saadet Partimiz 7. Olağan Kongresi’ni 3 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirecektir. Partimiz kongresiyle birlikte genel seçim ve cumhurbaşkanlığı seçimlerine ‘en hazır’ parti olma yolunda çalışmalarını yapmaktadır ve yapmaya da devam edecektir” dedi.

İKTİDARIN EN GÜÇLÜ ALTERNATİFİYİZ

Toplumsal mutabakatı sağlayacak yegâne partinin Saadet Partisi olduğunu vurgulayan Vurgun, “Saadet Partimiz, özgül ağırlığı ile iktidarın en güçlü alternatifi olmaktadır. Söylemlerinde herkesin ittifak edebileceği bir parti olarak; ülkedeki kutuplaşmanın ortadan kalkması için çabalayan en güçlü irade olduğu açıktır. Kongre hazırlıklarımıza aylar öncesinden başladık. Kongre; partimiz için olağan bir kongre olsa da hazırlıklarımız olağanüstü bir şekilde yapıldı. Partimize farklı kesimlerden katılımların sağlanması, parti programının düzenlenmesi ile ilgili çalışmalar yürütülüyor” diye konuştu.

ÜLKEMİZİN SAMİMİ GAYRETE İHTİYACI VAR

Vurgun, Saadet Partisi 7. Olağan Büyük Kongresi’nin konseptinin belirlendiğini dile getirerek, şöyle devam etti: “Saadet Partisi olarak kongremize bir seçim havası heyecanı ile ve coşkusu yüksek; illere, ilçelere ve mahallelere kadar yansıyacak güçlü bir içerikle gidiyoruz. 50 yıllık siyasal yürüyüşümüzün bütün kodlarını içinde barındıran, geleceğin ihtiyaçlarına hitap edecek, toplumsal olarak tüm kesimlerin sorunlarına çözümler üretme noktasında iddialı bir çalışma programı ve içerik konsepti ile kamuoyunun karşısına çıkacağız. Yapılan araştırmalarda; insanımızın, en çok kaygı duyduğu olgunun ‘gelecek’ olması ve umudunun azaldığı şu dönemde Saadet Partisi olarak kongreye ‘Gelecek, Saadet ile Gelecek’ üst sloganıyla gideceğiz. Ekonomiden eğitime, dış politikadan sağlığa, tarımdan teknolojiye, sanayiden sanata, ülkemizin birçok alanda önemli çözümlere ve samimi gayretlere ihtiyacı var.”

GELECEĞİN İNŞASINI TÜM KAMUOYUNA ANLATACAĞIZ

Vurgun, Saadet Partisi ilkeleri ve programıyla yaşanabilir bir geleceğin kurulacağına dikkat çekerek, “Buna inanıyoruz ve bunu gençlerimize anlatacağız, sadece gözlerinde umut ışığını parlatmayacağız, biz onlarla birlikte geleceği inşa edeceğiz. Gençlerimize sadece birer oy olarak bakmak yanlıştır. Biz Saadet Partisi olarak gençlerimize; ülkemizin insan kaynağı, beşeri gücü yani geleceği olarak bakıyoruz. Gençlerimizin hayallerini, umutlarını ve geleceklerini çağımız koşullarının en iyi standartlarında garanti altına almak hepimizin görevidir, sorumluluğudur. Türkiye’nin, ‘siyasal hafızası’ ile en güncel, en yenilikçi, partisi Saadet Partisi’dir. Milletimizi yoranlar, gelecekte yetki sahibi olamayacaklardır. 7. Olağan Büyük Kongremizde, geleceğin inşasının ancak Saadet Partimizle olacağını tüm kamuoyuna anlatacağız” dedi.

GENEL BAŞKANIMIZ TEK ADAY OLACAK

Basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vurgun, kongrede genel başkanlık için kimlerin aday olacağı sorusu üzerine, “Kongremizde Genel Başkanımız tek aday olacak. Kadromuzu güçlendirecek bir şekilde çalışma yürütülmekte ve aynı zamanda parti programımız güçlendirilmektedir. Türkiye’nin bütün meselelerine çözüm üretecek ve adeta iktidara hazırlık kadrosu olarak nitelendirdiğimiz politika kurulları hazırlıklarımız da sürmektedir” değerlendirmesinde bulundu.

Haber: Ahmet Tezel

 

 

Bu haber toplam 466 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.