1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Vural'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert yanıt
Vural'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert yanıt

Vural'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert yanıt

Vural, “Vazgeçilecek hiçbir insanımız yoktur. Ne yapılacaksa partinin birliği ve geleceği içindir. MHP bir olacak diri olacaktır.  Bu konuda bir takım...

A+A-

Vural, “Vazgeçilecek hiçbir insanımız yoktur. Ne yapılacaksa partinin birliği ve geleceği içindir. MHP bir olacak diri olacaktır.  Bu konuda bir takım algı oluşturanların hevesleri kursağında kalacaktır” dedi.

MHP grup başkanvekilliğinden istifa eden Oktay Vural, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Vural'ın açıklamaları şöyle:

"MHP olarak kadrolarımız arasında fay hatlarına oluşturma ve derinleştirme tuzağına düşülmeden hareket edilmelidir. Bunun derinleşmesi ve geleceğe taşınması kabul edilemez. Dün maalesef CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ‘AKP, milletvekili transferi arayışında, MHP’nin 15-16 milletvekilinin AKP’ye transfer edileceği duyumu var, MİT muhalif milletvekilleri için araştırma yapıyor' gibi talihsiz, bir genel başkana yakışmayacak üslupta bir açıklama yapmıştır.

MHP’nin bu dönemde güçlenerek geleceğe taşınması konusundaki değerlendirmelerin başka bir yapı ya da parti tarafından fırsat olarak değerlendirilmesi ya da algı operasyonu yapılmasını asıl hedefinin MHP ve ülkücü dava olduğunu ortaya koymaktadır. Dedikodu ve duyumlarla siyaset yaparak başkalarının değirmenine su taşıyanlar, açıkçası kime hizmet ettiklerini de bilmelidir ve MHP’nin davasını, mensubiyetini bilmeyecek kadar da bu konuda bilgisiz ve fikirsiz olduklarını da ortaya koymaktadır.

MHP, 47 yıllık siyasi geçmişini şerefli bir şekilde sürdürmektedir. MHP milletvekilleri de, 47 yıllık onurlu ve şerefli mücadelenin temsilcisi olduğunun bilincidedir. Hiçbir tutum, hiçbir tercih, hiçbir politikanın MHP’de bir kırılganlığa, bir kopuşa doğru sürüklenmesine zemin oluşturması, yol açması mümkün değildir. Vazgeçilecek hiçbir insanımız, dava arkadaşımız yok. Ne söylenecekse ne yapılacaksa MHP’nin birliği ve geleceği için olacaktır. Bu konuda algı oluşturmak, fay hatlarını derinleştirmek gibi tuzakların hepsi bozulmaya mahkumdur. MHP, bir olacak, diri olacak ve iri olacaktır. MHP'nin birliğini bozmaya kimsenin gücü yetmez. MHP milletvekillerini MİT’le korkutmak bir genel başkana düşmez"

VURAL'A CHP'DEN TEPKİ: NEDEN CEVAP VERMİŞ? ÜZERİNE Mİ ALINMIŞ?

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise, MHP'den bazı milletvekillerinin AK Parti'ye transfer edileceğini söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Oktay Vural'a cevap verdi.

Özel, "MHP'nin kurumsal birliğinden açıklama yok, mevcut grup başkanvekilinden bir açıklama yok, müstafi Grup Başkanvekili çıkıp bu iddialara yanıt veriyor. Neden cevap verme ihtiyacı duyuyor, üzerine mi alınmış?" dedi.

"OKTAY BEY, ÖZGÜVENİ İŞARET ETSE DE İÇERİK AÇISINDAN ZINGIR ZINGIR SALLANIYOR"

CHP'li Özel, MHP'den 16-17 milletvekilinin AK Parti'ye geçeceği yönünde konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural'a TBMM'de düzenlediği basın toplantısıyla cevap verdi. Özel, Parlamento'da siyasi kulislerin son derece önemli olduğunu belirterek, yaklaşık 15 gün önce kulislerin Oktay Vural'ın MHP Grup Başkanvekilliği'nden istifa edeceği haberiyle yankılandığını söyledi. Vural'ın önce bu haberi yalanladığını şimdiyse görevinden ayrıldığını belirten Özel, şöyle konuştu:

"Oktay Vural bir takım duyumların gündeme getirilmesini doğru bulmadığını söylüyor. 15 gün önceki kulis bugünün gerçeği. Bunu hiç olmazsa siz söylemeyin Oktay Bey. Dün Genel Başkanımızın yaptığı açıklamalar bir kulis değerlendirmesinden fazladır. MHP hakkındaki kulisler çok da gerçekliğe uzak kulisler olmuyor. O çıkan kulislerin birkaç gün sonraki buldukları karşılık siyasette özellikle öyle bir dönemdeyiz ki AKP belli sayıda milletvekilini ikna ederse bir anayasa değişikliği gündeme getirebilecek. O yüzden bu duyumların irdelenmesi, değerlendirilmesi, buna göre açıklama istenmesi kadar doğal bir şey yoktur. Ama asıl önemli olan MHP'nin kurumsal birliğinden açıklama yok, mevcut grup başkanvekilinden bir açıklama yok, istifa eden  Grup Başkanvekili çıkıp bu iddialara yanıt veriyor. Neden gerekti? Eğer gözünüz arkadaysa o makamı niye boşalttınız. Bu konuda Oktay Bey ses tonuyla, vücut diliyle bir özgüveni işaret etse de içerik açısından zıngır zıngır sallanıyor. Neden cevap verme ihtiyacı duyuyor, üzerine mi alınmış? Ateş olmayan yerden duman çıkmıyor muymuş yoksa? Kullandığı kelimeler kendisine de yakışmamıştır. Genel Başkanımızın nezaketle yaptığı değerlendirmeler nezaketle cevaplandırılabilir. Ama o üslup ve o tarzda yapılacak değerlendirmeler onunda mislinde cevabı hak ederler"

Nursima KESKİN / ANKARA, (DHA)

 

Bu haber toplam 711 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.