1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Vilayetler Hizmet Birliği Eğitim Semineri yapıldı
Vilayetler Hizmet Birliği Eğitim Semineri yapıldı

Vilayetler Hizmet Birliği Eğitim Semineri yapıldı

Vilayetler Hizmet Birliği Meclisi Üyeleri Eğitim Semineri, 24-27 Ekim 2013 tarihleri arasında Antalya Tekirova Euphoria Hotel'de gerçekleşti. Toplantıya Ankara...

A+A-

Vilayetler Hizmet Birliği Meclisi Üyeleri Eğitim Semineri, 24-27 Ekim 2013 tarihleri arasında Antalya Tekirova Euphoria Hotel'de gerçekleşti. Toplantıya Ankara Valisi ve Vilayetler Hizmet Birliği Başkanı Alâaddin Yüksel, Birlik Yöneticileri, İl Genel Meclisi Başkanı ve Üyeleri ile davetliler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ankara Valisi ve Vilayetler Hizmet Birliği Başkanı Alâaddin Yüksel; 5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanunu ve Vilayetler Hizmet Birliği Ana Tüzüğü’nün hükümlerinin uygulama esasları ile ilgili açıklamalar yaparak işbu yasal dayanaklar içerisinde 2008 yılında Birlik Meclisi kararı ile Vilayetler Hizmet Birliği Sürekli Eğitim Merkezinin kurulmasına karar verildiğini belirtti. Birlik Başkanı ve Vali Yüksel, “Vilayetler Hizmet Birliğinin aslî görevi, il özel idarelerinin kurumsal kapasitelerini artırmaktır. Bu amaçla il genel meclisi başkanları, üyeleri; il özel idareleri teknik ve idari personeli, daire başkanları, şube müdürleri, avukatlar, muhasebeciler ve uzmanlarına yönelik eğitim seminerleri düzenlemiştir. 2008-2010 yılları arasında 17 eğitim seminerinde 1100 kişi; 2010-2013 yılları arasında düzenlenen 22 eğitim seminerinde ise 1500 kişi eğitim almış olup ayrıca “İl Özel İdareleri, AB’ye Hazırlanıyor” projeleri kapsamında da Strasbourg ve Brüksel’e eğitim amaçlı çalışma ziyaretleri gerçekleştirilmiştir” dedi.

Ankara Valisi ve Vilayetler Hizmet Birliği Başkanı Alâaddin Yüksel “Vilayetim dergisinin de eğitimlere destek veren bir fikir yayım vasıtası olduğu kabul edilirse Vilayetler Hizmet Birliğinin eğitim faaliyetlerinde başarılı olduğunu bilhassa belirtmek gerekmektedir” dedi.

Ankara Valisi ve Vilayetler Hizmet Birliği Başkanı Alâaddin Yüksel konuşmasının sonunda Vilayetler Hizmet Birliği tarafından Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyine başvuru yapıldığını bu husus ile ilgili kabul işlemlerinin de devam ettiğini söyledi.

Eğitim semineri, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü üst düzey yöneticilerinin 6360 Sayılı Kanunun yürütülmesine ilişkin iş ve işlemlere dair bilgilendirme konuşmalarıyla devam etti.

Bu haber toplam 288 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.