1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz
Verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz

Verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz

Yahşihan Kaymakamlığı ve Yahşihan Belediyesi tarafından ortaklaşa yapılan ‘Toplu açılış töreni ve Aşure Günü etkinliği’ düzenlenen program ile gerçekleştirildi

A+A-

YAHŞİHAN’DA KAYMAKAMLIĞI VE YAHŞİHAN BELEDİYESİ TARAFINDAN AŞURE DAĞITIMI, İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ İLE İRTİBAT BÜROLARININ AÇILIŞI VE TAZİYE EVİNİN TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

BAŞKANLIK GÖREVİNDE BEŞ BUÇUK AYI GERİDE BIRAKAN YAHŞİHAN BELEDİYE BAŞKANI OSMAN TÜRKYILMAZ, SEÇİM VAATLERİNİ YERİNE GETİRİYOR

 

 

. Programda Yahşihan Kaymakamı Fatih Yılmaz, MHP Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk ve Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, canlı yayında temel atma törenine talimat vererek izlediler.

TÜM TÜRKİYE’YE ADINDAN BAHSETTİRDİ

Yahşihan Kaymakamlığı ve Yahşihan Belediyesi tarafından ortaklaşa yapılan ‘Toplu açılış töreni ve Aşure Günü etkinliği’ gerçekleştirilen program Yahşihan Belediyesi Aile Çay Bahçesinde gerçekleştirildi. Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Kırıkkale Belediyesi Mehter takımı da programda katılanlara keyifli anlar yaşatırken, Belediye Başkanı Osman Türk Yılmaz açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Yahşihan Belediye Başkanı seçildiği günden itibaren çalışmalarıyla tüm Kırıkkale’de de taktir toplayan Başkan Osman Türkyılmaz, samimiliği ve farkındalık projeleri ile de tüm Türkiye’de isminden bahsettirdi.

BOLLUK VE BEREKET

Başkan Türkyılmaz konuşmasına ‘Helalimize asla Haram katmayız, Komşumuz aç ise asla tok yatmayız, Olur-olmaz söze Kaşımızı Çatmayız, Ehl-i Beyt yolunda lokmamız vardır ... Muharremdir ayımız, Aşuredir aşımız, Her zaman Hz.Ali yolunda hazırdır başımız, İmam Hasan-Hüseyinle doludur Göz yaşımız, Ehl-i Beyt yolunda lokmamız vardır” dörtlüğü ile başladı. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz konuşmasının devamında, “Manevi hayatımızın müstesna dönemlerinden olan 1441 inci Hicri Yılımıza ve Muharrem Ayına kavuştuk. Muharrem Ayı ilahi lütuf ve keremle müjdelenmiş, bereket ve bollukla zenginleştirilmiştir. Bu ayda, Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in mübarek torunu Hz. Hüseyin’in ve ailesinin hunharca katledilişi hiçbir zaman aklımızdan çıkmayacaktır. Hz. Hüseyin’in şehadeti; Müslümanların ortak hüznü, asırlarca içimizi kanatan, yüreğimizi sızlatan ve yankısı da hiç azalmayan dramıdır. Hz. Hüseyin ömrü boyunca haksızlığa boyun eğmemiş, tehditlere prim vermemiş, iftiralara kulak asmamıştır. Tuzaklara aldırış etmemiş, saldırılardan korkmamıştır. Ne pahasına olursa olsun hakkın izinden, hakikatin çizgisinden ve Allah’ın yolundan ayrılmamıştır”

HAYIRLI OLSUN

“İdrak ettiğimiz Muharrem Ayı’nın milletimize, Türk-İslam Alemi’ne dirlik, birlik ve sükûnet getirmesini temenni ediyor; tutulan oruçların, yapılan ibadetlerin Yüce Allah tarafından kabul olunmasını niyaz ediyorum. Muharrem Ayı’nın ruhuna ve manevi vecibelerine uygun bir şekilde nefes almayı Rabbim’den diliyorum. Öte yandan görevde bulunduğumuz 5 buçuk aylık zaman zarfında siz hemşerilerimize verdiğimiz sözleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bugün burada gerçekleştirdiğimiz faaliyetleri ve temelini atacağımız projelerimizi sizlerle paylaşmak istiyorum. Yeni Sanayi Sitesi girişinde konumlandırdığımız Yahşihan İtfaiyesini hayata geçirdik.  Beraberinde bugün içerisine yaptığımız ve 2 ay içerisinde kullanıma hazır hale gelecek olan itfaiye araç garajımızın da temelini atıyoruz. Yahşihan Taksici esnafımızada buranın yapılmasında verdikleri maddi katkıdan dolayı teşekkür ediyorum.  Artık itfaiyemiz konum olarak olaylara müdahale konusunda daha hızlı ve emniyetlidir. İlçemiz Halkına Hayırlı Olsun”

İRTİBAT BÜROLARI

“Rabbim geçmişlerimize rahmet, kalanlara ise hayırlı ömürler nasip etsin. Bugün temelini atacağımız ve önümüzdeki yıl bitirmeyi hedeflediğimiz Taziye Evi Projemiz 315 m2 kullanım alanına sahip olacaktır.  Bu sayede hemşerilerimizin acılı günlerinde taziyelerini daha rahat kabul etmeleri amaçlıyoruz.  İlçemiz Halkına Hayırlı Olsun. Her zaman size bir adım uzaklıkta olacağımızı söylemiştik. Bu kapsamda yıl sonuna kadar siz değerli Yahşihanlı hemşerilerimizin hizmetine sunacağımız Seyrantepe, Yeşil Vadi, Yenişehir ve Hacıbey Mahalleleri olmak üzere 4 adet Belediye İrtibat büromuzu hayata geçiriyoruz.  İlk olarak Seyrantepe ve Yeşil Vadi  Belediye İrtibat Büromuzun açılışını bugün itibari ile yapıyoruz. İlçemize Hayırlı Olsun”

YAHŞİ MASA İLE EMLAK VE SU

“Bu bürolarımızda bulunan Yahşi Masa ile Emlak ve Su işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirecek ve taleplerinizi bizlere daha rahat iletebileceksiniz. Ayrıca göreve geldikten sonra faaliyete geçirdiğimiz whatsapp ihbar hattımıza 600 adet istek ve şikayet gelmiş olup yüzde doksanını çözüme kavuşturduk. Yüzde onu ise belediyemiz ile alakası olmadığı anlaşılmıştır. Hizmetlerimizi daha hızlı sürdürmemiz ve belediyemiz araç filosunun yetersiz olmasından dolayı; Çevre ve Kontrol Müdürlüğümüze, Su ve Emlak Müdürlüğümüze ve Fen İşleri Müdürlüğümüze toplam 3 adet araç kiraladık. Zabıta Müdürlüğümüze 2 Adet araç ve Trafik Zabıta ekimiz için ise 2 Adet Model Motosiklet satın aldık. Ayrıca eski, atıl ve hurda durumda olan araçlar ile demir bilbordlar, eski duraklar ve oyuncak sahalarını satarak 4 adet Minibüs alıp, 3 adetini Çevre ve Kontrol Müdürlüğümüze, 1 adetini ise Fen İşleri Müdürlüğümüze tahsis ettik. İlçemize Hayırlı Olsun. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Yaptığımız ve yapacağımız tüm çalışmaların Yahşihan’ımıza hayırlı olmasını diliyor, Katılım gösteren herkese saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

DOSTA GÜVEN DÜŞMANA KORKU

MHP Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk de geçmişte olduğu gibi bugün de devletin içerisindeki bazı kripto unsurların, emniyetin, yargının ve milletin desteğiyle tek tek temizleneceğini aktardı. Bugün dost olmaları gereken bir günü yaşadıklarını ifade eden Öztürk, "Bugün birlikte huzur ve güven içerisinde olmamız gereken bir dönemi yaşıyoruz. Düşman düşmanlığını yapacaktır ama bizler, Türk milletinin asil evlatları olarak birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere karşı tek yumruk halinde hareket etmeliyiz. Düşmanın Türkler için bilmesi gereken bir özelliği var. Türkler, 'Ölürsem şehit olurum, kalırsam gazi' der. Türk milleti olarak dosta güven, düşmana korku vermeye devam edeceğiz." diye konuştu.

HAYIRLI OLSUN

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’ın başarılı bir Belediye Başkanı olduğunu söyleyen Öztürk, “Belediye Başkanımız Osman Türkyımaz’ın aday yaptığımızda onun başarılı olacağını biliyorduk şimdi ise emin olduk. Belediye Başkanı olduktan sonraki beş buçuk aylık dönemde yaptığı ve yapacağı hizmetleri görüyoruz. Bugün de bazılarının temelini atacağız. Bizler her zaman Belediye Başkanımızın yanındayız ve destekçisiyiz. Bugün temeli atılacak ve açılışı yapılacak hizmetler Yahşihanlılara hayırlı olsun” dedi.

KERBELA’DA ŞEHİT EDİLDİ

Yahşihan Kaymakamı Fatih Yılmaz ise konuşmasında Muharrem ayının öneminden bahsetti. Yılmaz konuşmasında, “içinde bulunduğumuz ay mübarek Muharrem ayıdır. Bizim inanç dünyamızda nadine bir yeri vardır. Muharrem ayı denildiğinde tarihte meydana gelmiş bazı olayları hatırlıyoruz. Hz. Adem’in töbesinin kabul olduğu, Hz. Nuh’un gemisinin kötülüklere yelken açtığı gün Muharrem ayı içerisinde, Hz. Musa’nın Firavun’u yerle yeksan ettiği gün muharrem ayı içerisinde vücu bulmuştur ama bizim toplumsal hafızamızda bizi kedere, kahreden müthiş bir hadise vardır. Peygamberimizin torumu Hz. Hüseyin’in Kerbela’da şehit edilmesidir.  Bu şehitlik öyle bir şehitliktir ki, Hz. Hüseyin mazlumların şahı olmuştur. Yezit denilen hain tarihin kara sayfalarına zulmün bir örneği olarak yer almıştır. Hak ve batıl dediğimiz şey budur” ifadelerini kullandı.

CANLI YAYINLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Şahin Yıldırım’ın dualarıyla, Yahşihan Kaymakamı Fatih Yılmaz, MHP Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, Garnizon Komutanı Albay Önder Balkan İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara, Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik, Hacılar Belediye Başkanı Mehmet Koyuncu, MHP İl Başkanı Erdal Baloğlu canlı yayında talimat vererek Taziye evinin temel atma töreni ve İtfaiye Müdürlüğü ile İrtibat Bürolarının açılışı gerçekleştirildi.

KATILIM YÜKSEK OLDU

Yahşihan Kaymakamlığı ve Yahşihan Belediyesi tarafından ortaklaşa yapılan ‘Toplu açılış töreni ve Aşure Günü etkinliğine Vali Yunus Sezer, Yahşihan Kaymakamı Fatih Yılmaz, MHP Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, Garnizon Komutanı Albay Önder Balkan İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara, Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik, Hacılar Belediye Başkanı Mehmet Koyuncu, İl Müftüsü Şahin Yıldırım, MHP İl Başkanı Erdal Baloğlu, il yöneticileri, birim müdürleri, çok sayıda Yahşihanlılar katıldı.

Haber-Foto: Burak Can

Bu haber toplam 1025 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.