1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Vefa borcumu ödüyorum
Vefa borcumu ödüyorum

Vefa borcumu ödüyorum

4 yıl önce borçlu bir belediye alan ve kıt kanaat imkânlarla büyük yatırım hizmetlerine imza atan Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik, çalışmalarıyla da halkın takdirini topluyor.

A+A-

BİZ HERŞEYİ HALKIMIZLA BAŞARDIK

2014 yılında yapılan seçimlerde başkanlık görevine seçilen ve başkanlık koltuğuna oturmasıyla birlikte verdiği sözlere daha fazla hizmet katarak çalışma sergileyen Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik, Kırıkkale’nin tek MHP’li belediye başkanı olarak özverili şekilde hizmet sunuyor. Başkanlık süreci boyunca yaptıkları bazı çalışmaları gazetemiz muhabiri Ahmet Gökdemir’e değerlendiren Bildik, “Yaptığımız bunca çalışmayı halkımızla birlikte başardık” dedi.

vefa-borcumu-oduyorum1.jpg

BU TOPRAKLARDA DOĞDUK, BÜYÜDÜK

1973 yılında Sulakyurt’ta doğduğunu belirten Bildik, “İlkokulu, ortaokulu ve lise öğrenimimi burada tamamladım.  Ankara’da başlayan memuriyet görev hayatıyla birlikte 21 yılda 7 tane görev yeri değiştirdim. 20 yıla yakın devlet memurluğu görevinde bulundum. Ankara, Van, Kayseri, Bartın, Eskişehir’de memuriyet hayatımı sürdürdüm. Sonrasında da Sulakyurt’ta belediye başkanı oldum. Allah bizlere böyle güzel bir görevi nasip etti” şeklinde konuştu.

vefa-borcumu-oduyorum4.jpg

BELEDİYE BAŞKANLIĞI ŞEHRUL-EMİNLİKTİR

Bildik, “Belediye Başkanlığı Şehrul-Eminliktir. Yani şehrin emin ellere teslim edilmesi, oranın hizmet ve yatırım yönetimin en emin kişiye verilmesidir.  Bu tamamen gönül işi ister, hayatından ödün vermeyen belediye başkanlığı yapamaz. Her şeyinden ödün verecek. Bir belediye başkanı sadece sabah 8.00-akşam 17.00 arasındaki devlet memuru değildir. Belediye başkanı 24 saat, hafta ve 365 gün görevinin başında olan kişidir. Biz belediye başkanıyız, vatandaşlar gece gündüz her zaman arayabiliyor.”

vefa-borcumu-oduyorum5.jpg

HALKIMIZIN SEVİNCİNDE, ACISINDA HEP YANLARINDAYIM

“Halkın her zaman sorunlarıyla yakından ilgilenmek zorundasınız. Halkın sorunlarını görmezden gelemezsiniz. Eğer halkın sorunlarını görmezden gelecekseniz bu görevi yapmayacaksınız. Ben her zaman kaliteden yanayım. Bir işi aldıysan eğer onu layıkıyla yapacaksın ve başarılı şekilde ilerleteceksin. Belediye başkanlığı görevi ulvi bir görev. Sırf makam için yapılacak iş değil, tamamen Allah rızasını kazanmak için yapılacak iştir.

vefa-borcumu-oduyorum6.jpg

62 YILDIR YAPILMAYANLARI YAPTIK

“Ben bu memleketin çocuğuyum. Benim geçmişimde burada, geleceğimde burada. Benim buraya vefa borcum vardı. Beni yetiştiren memlekete vefa borcumu ödemeye geldim. Çok şükür şimdiye kadar çok güzel çalışmalarımız var. 62 yılda yapılmayan çalışmalar bizim dönemimizde yapıldı. Halkımız için varız. Halkımız için çalışmaya devam edeceğim. Halkımız teveccüh gösterirse, onlar için mücadeleye devam edeceğiz” ifadesinde bulundu.

vefa-borcumu-oduyorum11.jpg

BİZ TÜRKİYE’NİN ÇİÇEK BAHÇESİYİZ

Sulakyurt’un kültürel özelliklerinden de bahseden Bildik, “1960 yılında Sulakyurt ilçe oluyor. 60 yıllık bir ilçeyiz. Sulakyurt’un kültürü çok farklı. Biz Türkiye’de gerçek manada çiçek bahçesiyiz. Bizim içimizde her türlü çiçek var. İlçemiz 26 köyden mevcut. 10 tane Bektaşi köyümüz var, 5 tane Kürt köyümüz var, 11 tane Türkmen köyümüz var.  Köyümüzün bir tanesinin de yarısı sünni yarısı alevi.  Başka fikirlerle karşılaştırılmaması amacıyla bizim ilçemizde gerçekten Kürt vatandaşlarımız vatanını, milletini, devletini seven, çok hoşgörülü, çok güzel insanlar. Biz artık bir araya gelmişiz, yoğrulmuşuz, hepimiz kardeşiz. “

vefa-borcumu-oduyorum8.jpg

KIRIKKALE’NİN EN HUZURLU İLÇESİYİZ

Sulakyurt’ta çok nadir asayiş olaylarının yaşandığına dikkat çeken Bildik, “Kırıkkale’nin en huzurlu ilçesi Sulakyurt’tur. En az hırsızlığın, en az asayiş olaylarının yaşandığı yerdir” dedi. Başkanlık görevine geldiğinde belediyenin o anki durumundan da bahseden Bildik, “Göreve geldiğimizde Sulakyurt Belediyesi 55 yıllık belediyeydi. Bu belediyenin toplamda 7 Milyon TL, 30 tane devlete borç kalemi olan bir belediyeydi. Biz toplam hane sayımız bin 30 ama şuanda 730 haneyiz. Şuana bakarsanız hane başına borç düşüyordu.

7 MİLYON TL BORÇLA ALDIĞIMIZ BELEDİYEDE

5 MİLYON TL’LİK HALKIMIZA HİZMET YAPTIK

“Bizler göreve geldiğimizde o haneleri yıkıp yeniden yapsaydık 7 Milyon TL’nin altında maliyet olurdu. Kasamızda 52 bin TL para vardı. Biz bunun üzerine planlama uyguladık. 1 ay boyunca ekibimizle devamlı plan yaptık. Plansız hiçbir iş yürümez. Ayağımızı yorganımıza göre uzatarak acil ihtiyaçlı çalışmalarımıza başladık. “

HİBELER İLE ÇALIŞMALARIMIZI YÜRÜTÜYORUZ

Seçim döneminde 26 adet proje taahhüdünde bulunduğunu belirten Bildik, “Bunlardan 2 tanesini gerçekleştiremedim ama onun dışında yapmış olduğumuz 56 tane taahhüt etmediğimiz şeyleri yaptık. Kendi ikili ilişkilerimizle birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Sosyal belediyeciliği yapmak için ilçem için hibe destekler alma çalışması içerisindeyim. Beni buraya layık gören vatandaş hizmet istiyor ve beklenti içerisine giriyor.

vefa-borcumu-oduyorum10.jpg

2 MİLYON 800 BİN TL BORÇ ÖDEDİK

“Göreve geldiğimiz günden itibaren 5 Milyon TL’lik yatırım yaptık. 7 Milyon TL borç ile devraldık şuanda borcumuz 5 Milyon TL. 2 Milyon 800 bin TL geçmişteki borçları ödedik. İller Bankası gelirlerimizin çoğu bizlerden kesiliyor ve borçlara gidiyor. Buna rağmen, bulduğumuz hibelerle bizim Sulakyurt’un bir tek çakıl dahi istikakı yok. Belediyenin minimum kira gelirleri var. Her ay biz eksi 25 bin TL’ler ile kapatıyoruz. Belediyeye ait gelen yerlerle beraber o eksiyi tamamlıyoruz.  Şuana kadar yaptığımız 5 Milyon TL’lik iş var. Biz buraya tamamen hibeler alarak yürütmeye çalışıyoruz.”

DEVLET BAHÇELİ SULAKYURT’U ZİYARET EDECEK

MPH Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin büyük katkıları olduğuna dikkat çeken Bildik, “İnşallah 2018 yılı içerisinde genel başkanımız ilçemize gelecek ve söz vermiş olduğumuz yatırımlar hakkında vatandaşlarımıza soracak hangilerini yaptık hangilerini yapamadık diye. Allah’a şükür ki, seçimde vermiş olduğumuz vaatlerin hepsini gerçekleştirdik.  Şimdiye kadar 105 bin metrekare parkeyi geçmiş yol ağımız var. Kanalizasyon sorunu, su sorunu, yol, kaldırım, altyapı, gibi çalışmalar yaptık.”

TOPLU KONUT İÇİN BAŞVURU YAPACAĞIZ

ESNAF SAYIMIZ 32’DEN 48’E YÜKSELDİ

Sulakyurt’un eksikliklerinden de bahseden Bildik, “Sulakyurt küçük bir ilçe sanayi yok. Burada küçük küçük dokunuşlarla buradaki yaşayan insanların hayatını kolaylaştırdık. Sulakyurt’un en temel sorunları vardı bu sorunlardan 24 tanesini çözdük iki tanesini çözemedik. Bunlardan bir tanesi toplu konut. Şuanda da imar revizyonunu yaptım inşallah önümüzdeki yıl ya da bu yılın sonunda TOKİ’ye başvurumuz olacak. Sulakyurt’a iş hacmi vardı. Biz geldiğimizde 32 olan esnaf sayısı şuanda 48 tane. “

vefa-borcumu-oduyorum12.jpg

KENDİ İŞİMİZİ KENDİMİZ YAPIYORUZ

“Sulakyurt Belediyesi toplam 25 kişi çalışıyordu,  15 tanesi geçici, 10 tanesi kadrolu personel çalışırken bizler 08.12.2017 tarihine kadar 80 kişi çalışıyorduk. Hizmet varsa millete hizmet olanağı var. Sulakyurt Belediyesi çalışan bir belediye. Kendi işimi kendim yapıyorum, dışarıya ihale vermiyorum.  Çünkü buradaki amacımız belediyenin kar etmesi ve halkımıza daha fazla hizmet yapmaktır. İstihdamları kendi gayretlerimizle gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Çok evlere maaş girmesini istiyoruz.

TEVECCÜH GÖSTERİLİRSE YENİDEN ADAYIM

Seçim süreci hakkında da açıklamalarda bulunan Bildik, “Bizlere yeniden teveccüh gösterilirse yeniden başkanlık için aday olurum. Ben makamımda, vatandaş tarafından seçilmiş bir belediye başkanıyım. Sokağa, caddeye indiğim zaman kiminin abisiyim, kiminin kardeşiyim, kiminin evladıyım, çocukların gençlerin amcasıyım. Bu samimiyeti bende buldukları için onlara teşekkür ediyorum. Bizim kapımızda, gönlümüzde bir belediye başkanı olarak değil bir abi olarak, sevgi ve samimiyetle her zaman onlara açıktır.  Vatandaşlarımızın iyi ve kötü günlerinde her zaman yanlarında oldum.”

5 BİN M2’LİK ALANA MESİRE ALANI PROJESİ

“Sulakyurt’u İç Anadolu Bölgesi’nin cennet ilçesi yapmak istiyoruz. Sulakyurt Barajı’nın içerisinde 5 bin metrekarelik bir yarım ada var. O bölgeyi yürüyüş bandı, koşu bandı, mesire alanı, piknik alanları, doğa koruma hayatı, hayvanat bahçesi gibi bir yer düşünüyorum. Altyapısı, üst yapısı 24 saat boyunca hizmetin sunulabileceği sosyal tesis alanları gibi şeyler düşünüyorum.  Burayı Sulakyurt’un küçük bir cenneti haline getirmeyi planlıyoruz. İnşallah bu projeyi gerçekleştirmek istiyorum.”

2014 YILINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇALIŞMALAR

“İlçemizde gerekli konaklama imkânı bulunmadığından, belediyemize ait misafirhanenin gerekli bakım ve onarımlarının yapılarak misafir ağırlamaya uygun hale getirilmesi. İlçemiz İmar planlarının Revize edilmesi ve genişletilmesi çalışması için iller bankasına yetki verilmesi. Belediyemize ait Lojmanlar ve tük binaların genel bakım ve onarımları. Taş fırın ile odun ekmeği yapımı. Cumhuriyet parkı mesire alanı yapımı. 35.000 metre kare kilit parke taşı döşenmesi. Kanalizasyon çalışmalarının yapılması. Düğün, cenaze ve özel günlere masa, sandalye ve çadır temin edilmesi. Trafo ve su pompalarının yenilenmesi. Askere giden gençlerimize asker gecesi düzenlenmesi. Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahiplerine yemek verilmesi. Mezarlık temizlenmesi ve onarılması. İlçemiz giriş ve çıkış tabelalarının yenilenmesi. Çarşı işi Reis Mehmet Şenol parkı çiçek dikilmesi ve hazır çim döşenmesi. Bay, bayan ve engelli WC yapımı. Spor yaz okullarının açılması.”

2015 YILINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇALIŞMALAR

“İlçe giriş yol genişletme ve istinat duvarım yapımı. 40.00 metre kare kilit parke taşı döşenmesi. İlçemiz cadde ve sokaklarına kaldırım yapımı. Cami çeşmesi Asa suyu tamirat ve tadilatı yapılması.  Kanalizasyon çalışmalarının yapımı.  Cenaze aracı temin edilmesi, hayvan Pazar alanı yapımı.  İlçemiz çarşı merkezinin komple boyanması.  Mahalle parklarının düzenlenmesi, kayalı dere mevki çeşme ve mesire alanı yapımı. Çarşı cami abdesthane bakım ve onarımı.  İftar çadırı kurulması ve ihtiyaç sahiplerine yemek dağıtılması.  Düğün, cenaze ve özel günlere masa. Sandalye ve çadır temin edilmesi.  Spor yaz okullarının açılması.”

2016 YILINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇALIŞMALAR

“Belediye hizmeti binası bakım ve onarımı yapımı. İlçemiz meydanına Atatürk Büstü yapımı. Mahallelere istinat duvarı yapımı. Su depolarının yenilenmesi ve sel tehlikesinde olanlara istinat duvarı yapımı. İlçemiz cadde ve sokaklara şehitlerimizin adının verilmesi. 25.00 metre kare kilit parke döşenmesi. Hastane yolu asfalt yapımı. Spor kulübümüzün kurulması. Belediye hisselerini devri yapılması. Sadettin Saran tarafından yaptırılan kapalı Spor salonunun Bahçesine kilit parke taşı döşenmesi. Açık hava kır düğün salonu yapımı. Kanalizasyon yapımının tamamlanması. Kaldırımlarının yapılması. Şeyh Şami Hz. Türbe bahçesinin yeniden yapılması. Park ve mezarlıkların düzenlenmesi. İlçe güvenliği için kamera döşenmesi. Belediyemize ait şirket kurulması.”

vefa-borcumu-oduyorum3.jpg

2017 YILINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇALIŞMALAR

“20.00 metre kare kilit parke ve kaldırım yapılması. İlçemiz mahalleler ve parklara dağıtılmak üzere kamelya yapımı. Mezarlıklara istinat duvarları yapımı. Mezarlıklara abdesthane, WC ve şadırvan yapımı. Yunus Emre Camii Kubbe beton atılması, şadırvan çatısı yapımı, camii etrafının kilit parke yapımı ve çevre düzenlenmesi. İlçemizde evi kısmen yanan mağdur vatandaşlarımıza bakım onarım ve tamamen yanan vatandaşlarımıza iş, yeni ev yapımı. Yeni mahalle ve Yeni hayat Mahallesine istinat duvarları yapımı. İlçemiz giriş yoluna asfalt atılması. Sportif faaliyetler kapsamında yaz spor okulunun açılması. Sulakyurt çayı ıslahı. Her yıl ramazan ayında büyük iftar yemeği verilmesi ve Muharrem ayı Aşure etkinliği düzenlenmesi. İlçemizde 10 il, 29 Kulüp ve 290 sporcunun katılımları ile düzenlenen 4. Etap Wushu Final Müsabakaları” dedi.

vefa-borcumu-oduyorum7.jpg

Haber-Foto: Ahmet Gökdemir

 

 

 

 

Bu haber toplam 4765 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.