1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Uzaktan eğitime Avrupa Birliği projesi
Uzaktan eğitime Avrupa Birliği projesi

Uzaktan eğitime Avrupa Birliği projesi

Yenimahalle Şehit Ali Tonga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından “web 2.0 araçları ile eğitim kalitemizi artırıyoruz” adlı Avrupa Birliği projesi Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibe alma hakkı kazanmış ve “Hibe Sözleşmesi” imzalandı.

A+A-

Yenimahalle Şehit Ali Tonga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından “web 2.0 araçları ile eğitim kalitemizi artırıyoruz” adlı Avrupa Birliği projesi Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibe alma hakkı kazanmış ve “Hibe Sözleşmesi” imzalandı.

KURS PROGRAMINA KATILACAKLAR

Kırıkkale’de Okul Eğitimi Personel Hareketliliği kapsamında hibe alan tek proje olma özelliği taşıyan proje, okul öğretmenlerinden Neslihan Uluyüz tarafından hazırlandı. Proje kapsamında 7 (yedi) öğretmen Romanya’nın Bükreş şehrinde düzenlenecek olan yapılandırılmış kurs programına katılacak. Proje hakkında bilgi veren Uluyüz, “Covid-19 salgını nedeni ile hayatın her alanında yaşanan duraksamalar, eğitim alanında da kendini göstermiştir. Okullarda yüz yüze derslere ara verilerek eğitimin online olarak bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlar aracılığı ile yapılır hale gelmesine bağlı olarak küçükte olsa sorunlar yaşanmaya başlanmıştır.”

AKTİF OLARAK KULLANABİLMELERİ

“Bu sorunların en başında ise “Uzaktan Eğitim” konusunda mesleki ve teknolojik bilgi düzeyleri yeterli olmayan öğretmenlerin dönem dönem problemler yaşamasıdır. Yaşanan problemler göz önüne alındığında uzaktan eğitimin en önemli enstrümanı olan  “Web 2.0 Araçlarının” eğitim faaliyetleri içerisinde kullanımının ne kadar önemli olduğu gün yüzüne çıkmıştır. Bu kapsamda hazırlanan proje ile; öğretmenlerin Web 2.0 teknolojilerinden E-Kitap araçlarını özellikle de öğrencilere hızlı bir şekilde not almalarını ve bu notlara kısa bir sürede ulaşarak, basit uygulamalar hazırlama ve çevrimiçi içerik oluşturma şansı veren Book Creator aracını aktif olarak kullanabilmelerinin sağlanması hedeflenmiştir.”

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Okul Müdür Şengül Doğan “Projemizin hazırlanmasında emekleri olan tüm öğretmenlerimize öğrencilerimiz adına teşekkür eder, projemizin okulumuz, ilimiz ve ülkemizin eğitimine katkı sunmasını beklerim. Okul öğretmenlerinin Web 2.0 alanında var olan mesleki bilgi ve becerilerinin üst seviyelere çıkarılmasına bağlı olarak; hem ilimiz kapsamında verilen Uzaktan Eğitimin kalitesi arttırılmış hem de Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu’nun temel amacı olan “Çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmektir.” maddesine katkı sunulmuş olacaktır” dedi.

Haber: Ahmet Gökdemir

 

Bu haber toplam 757 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.