1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Uluyol hizmetlerine kaldığı yerden devam edecek
Uluyol hizmetlerine kaldığı yerden devam edecek

Uluyol hizmetlerine kaldığı yerden devam edecek

Başbakan Yardımcısı Kırıkkale Milletvekili Prof. Dr. Beşir Atalay seçim çalışmaları kapsamında Kırıkkale’nin Çelebi ilçesini ziyaret ederek vatandaşlarla...

A+A-

Başbakan Yardımcısı Kırıkkale Milletvekili Prof. Dr. Beşir Atalay seçim çalışmaları kapsamında Kırıkkale’nin Çelebi ilçesini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Başbakan Yardımcısı Atalay, Çelebi Belediye Başkan Süleyman Uluyol’un hizmetlerine kaldığı yerden devam edeceğini söyledi. 

 

SİZLER ÇOK DEĞERLİSİNİZ

Çelebi ilçesinde düzenlenen miting esnasında Atalay’a Milletvekilleri Oğuz Kağan Köksal ve Ramazan Can, İl Başkanı Mehmet Demir ve Merkez İlçe Başkanı Mustafa Babayiğit eşlik etti. Burada ilçe meydanında toplanan vatandaşlara hitap eden Atalay, “Burada olan, olmayan bütün Çelebi’li kardeşlerime sevgilerimi saygılarımı sunuyoruz. Ülkemiz için ve hükümetimiz için sizler çok değerlisiniz” diye konuştu.

 

atalay celebiyi ziyaret4NEYİ NASIL YAPACAĞINI İYİ BİLİYOR

Atalay, “Çelebi belediye olunca işler ve hizmetler daha bir derli toplu gidiyor. Süleyman Bey hiç borcum yok diyor. Biraz da kasada para var diyor, o da güzel. Böyle belediye bulmak kolay değil. Süleyman Bey iş adamı, kendisi hesabı kitabı iyi bilir. Hesabı kitabı bilen adam farklıdır. Neyi nasıl yaptıracağını iyi biliyor. Kırıkkale Belediyesinin imkânlarını buraya getirdi. Ankara’dan Mamak Belediyesinin imkânlarını getirdi. Çelebi’nin bütün işlerini yürütüyor. Kendisine hizmetleri için teşekkür ediyoruz ve yeniden belediye başkanı olarak görmek istiyoruz. Devletten yapılacak işlerde kendisine yardımcı oluyoruz. İlçemizin işlerinin iyi gitmesi için her zaman hep beraber çalışıyoruz”

 

atalay celebiyi ziyaret2HER ZAMAN EMRİNİZDEYİZ

“Ülkemizin bu gidişatını durdurmak isteyenlere, hükümetin ayağına çelme takmak isteyenlere cevap vereceksiniz. Ülkemiz huzur içinde yoluna devam ediyor. Suyu olmayan, yolu olmayan köyümüz kalmadı, şimdi kanalizasyon sistemlerini tamamlıyoruz. Köylerimizde de şehir gibi hayat yaşansın istiyoruz. Bunların hepsi birlik ve bütünlükle oluyor, birbirimize destek vermekle oluyor. Çelebi’ye her geldiğimizde hemşerilerimiz bize büyük bir ilgi gösteriyorlar. Bizler de her zaman emrinizdeyiz” dedi.

 

atalay celebiyi ziyaret3ÇELEBİLİLERDEN SIKINTIMIZ YOK

Kırıkkale Milletvekili Oğuz Kağan Köksal ise, Süleyman Uluyol’un 5 yıllık hizmetlerini anlatırken, yaptıklarını söylerken adeta o günleri yaşadıklarını belirterek, “Belediye başkanımız her sıkıştığında bize başvurdu, milletvekilleri olarak biz Çelebi’ye elimizden gelen her türlü desteği yaptık. İnşallah bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Çok önemli problemler yoluna girdi ve halledildi. Çelebililerden oy olarak sıkıntımız yok. Allah razı olsun Çelebililer her zaman bize büyük destek verdiler ve vermeye de devam edeceklerdir. İnanıyoruz ki Süleyman Bey’i tekrar belediye başkanı seçeceksiniz ve o da kaldığı yerden hizmetlerine devam edecek. TOKİ yapıldı bitti, altyapı hizmetleri tamamlandı, emniyet binası da bitmek üzere ve diğer hizmetlerine de kaldığı yerden devam edecek” diye konuştu.

 

BELEDİYECİLİK BİZİM İŞİMİZ

Köksal, 30 Mart seçimi önemli bir seçim olduğunu vurgulayarak, “Türkiye bir yol ayrımına gelmiştir. Daha da ileriye mi gidecek, kalkınacak veya kabuğunu kıramayan, kalkınamayan eski Türkiye’ye tekrar mı dönülecek. Eğer AK Parti iktidarı devam ederse Türkiye nasıl ki bu günlere koşarak geldi, bundan sonra da aynı hızda hizmetlerimize devam edeceğiz. Daime millet, daima hizmet diyoruz. Biz hizmete talibiz, hizmet insanıyız. Belediyecilik bizim işimiz. İnşallah bez belediye hizmetlerinde hiç endişeniz olmasın yine en iyisini yapacağız. Kırıkkale’de bütün belediyeleri almak istiyoruz. Gittiğimiz bazı yerlerde karşılaşıyoruz, ‘Ben AK Parti’den aday olayım ama seçilir seçilmez AK Parti’ye geçeceğim’ diyorlar. Öyle yağma yok. AK Parti kendi adayını kendisi gösterir, kendi adayını da AK Partililer seçer” dedi.

 

HİZMETLERE SIRAYLA BAŞLADIK

Çelebi Belediye Başkanı ve AK Parti adayı Süleyman Uluyol ise, 2009 yılında belediye başkanı seçildiğinde ilk önce ilçede yapılacak hizmetlere sırayla başladıklarını vurgulayarak, “İlçemizin nüfusunun düşük olması sebebi ile iller bankasından gelen gelirimiz de çok düşüktü. İlçemizde konut sıkıntısı vardı göreve geldiğimde 'TOKİ aracılığı ile 96 konut 1 iş merkezi ve 1 cami inşaatını 2010 yılında hizmete sunduk. İlçemizin kanal ve su sorunu vardı, Kanal, projesi için 2009 yılında İller bankasına müracaat ederek ilçemizin toplam 14 km hattını komple yapılmak üzere 2013 yılı mayıs ayında ihale aşamasına getirip ihalesinin yapılmasını sağladık. Belediyemize maddi açıdan külfet getirmesin diye bu projenin tamamının Çevre Bakanlığı ve İller Bankasından sağlanan hibe yardımlarla yapımına başlanmasını sağladık, fakat ihale aşamasında firmanın eksik evrak vermesi projenin 9 ay gibi bir süre geç başlamasına sebep oldu”

 

ALT YAPI PROJEMİZ HİZMETE SUNULACAK

“Alt yapı projemiz inşallah 2014 yılı mayıs ayında biterek ilçemizin hizmetine sunulacaktır. Altyapı projemizin yer teslimi yapıldı, inşaatımız başladı ve şu ana kadar yaklaşık 700 metrelik bir alan tamamlandı. 2009 yılında iller bankası aracılığı ile içme suyu 2 adet 100 tonluk depo ve kaynaklardan depoya kadar, depolardan evlere kadar yenilenmesi içme suyumuzun etüt ve kaynakların yeterli su ölçümleri düzenli bir şekilde 12 ay ölçülerek projesi iller bankası tarafından yapıldı ve projemizi teslim aldık. 2014 yılı İller Bankası SUKAP programı kapsamında projenin yüzde 50'sini almak için başvurularımızı yaptık, inşallah kısa zamanda bu projenin de hibe yoluyla yapılması için elimden geleni yapacağım”

 

BELEDİYEMİZ ZARAR ETMİYOR

“2009 yılında belediyemizin geliri az, işçi ve memurlar mağdurdu. Göreve geldiğimde 2 arkadaşımızı emekli, 4 memur arkadaşımızı başka kurumlara 10 işçi arkadaşımızı da torba yasasından faydalanarak Emniyet Müdürlüğümüze, Milli Eğitim Müdürlüğümüze gönderdik. Bu arkadaşlarımızın belediyemizde geçmişten kalan maaş alacakları vardı bu alacakları 95.000 TL düşürdük. Şuanda 3 memur ve 10 İş kur kursiyer personeli ile birlikte hizmetlerimiz Belediyemizden gönderdiğimiz 4 memur ve 10 işçinin toplamda 14 kişinin 36 aylık maaş ve SGK giderleri hesaplandığında yaklaşık 1.200.000 TL'lik bir borçtan belediyemizi kurtarmış olduk. Belediyemizi zarar eden bir kurum değil”

 

KALDIĞIM YERDEN DEVAM EDECEĞİM

“Mamak, Kırıkkale ve Çelebi Belediyelerinin ve sevgili Çelebililerin yardımı ile borçlanmadan ilçemizde 2013 yılı 10. ayında başlamış olduğumuz toplamda 500 m2'lik 2 katlı kültür merkezi inşaatının büyük bir çoğunluğunu tamamlamış bulunmaktayız.2014 yılı mayıs ayında Kültür merkezimizi de inşallah hizmete açacağız. İlçe Emniyet Binamızın inşaatı bitti ilçemize hayırlı olsun. İlçemizde orman arazisine 2010 yılında toplam 350 bin çam ağacı dikildi. İlçemiz ara yollarında kanal ve su çalışması işleri bittikten sonra kilit parke yapacağım.2009 yılından bu güne kadar piyasaya belediyemizin herhangi bir borcu bulunmamaktadır. Geçmişten kalan borçlarımızı ödemeye çalışmaktayız. İnşallah yeniden göreve gelmek nasip olursa geri kalan işlere devam edeceğim” dedi.

atalay celebiyi ziyaret5

Bu haber toplam 379 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.