1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Uluslararası KOP sempozyumu
Uluslararası KOP sempozyumu

Uluslararası KOP sempozyumu

KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) işbirliğiyle 2013 yılından bu yana geleneksel olarak "Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumları" düzenlenecek.

A+A-

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile TR71 bölge illerinin bulunduğu 13 üniversitenin birlikteliğiyle oluşan KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) işbirliğiyle 2013 yılından bu yana geleneksel olarak "Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumları" düzenlenecek.

KOP BÖLGESİ ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ

Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde ve Yozgat'tan oluşan KOP Bölgesindeki 13 üniversitenin birlikteliğiyle oluşan KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) işbirliğiyle 2013 yılından bu yana geleneksel olarak "Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumları" düzenlenecek.

KIRIKKALE’DE GERÇEKLEŞTİRİLECEK.

Her yıl bölgesel kalkınma öncelikli farklı tematik konuların ele alındığı, yurt içinden ve yurt dışından gelen saygın bilim insanları ile ilgili sektör temsilcilerinin, 'Sorunlar' ve 'Çözüm Önerileri' hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunabildikleri, kamu-üniversite-sanayi etkileşimini ve üniversite-şehir bütünleşmesini ileri düzeye taşımak amacını içinde barındıran sempozyumun bu yıl yedincisi Kırıkkale Üniversitesi'nin dönem başkanlığı ve ev sahipliğinde 17-19 Ekim 2019 tarihleri arasında Kırıkkale’de gerçekleştirilecek.

ÖZEL BİR OTURUM DA DÜZENLENECEK

VII. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumunda bölgemizin ve ülkemizin önemli konuları arasında yer alan"Savunma Sanayi, Yenilenebilir Enerji, Tarım ve Hayvancılık, Sosyal ve Beşeri Kalkınma ve İslam Bilim Tarihi"konularında bildiriler sunulacak olup; ayrıca Türkiye'nin yakın tarihinde yetişen en büyük ilim adamlarından olan rahmetli Prof. Dr. Fuat Sezgin adına özel bir oturum da düzenlenecek.

KALKINMA SEMPOZYUMU

“Yurt içinden ve dışından bilim insanlarının katılacağı sempozyumun davetiyesi ekte sunulmakta olup ayrıntılı bilgi unikop.org adresinde yer almaktadır. Konu hakkında yapılan açıklamada, “Bilgilerinizi ve 17 Ekim 2019 Perşembe günü açılışı yapılacak olan Kırıkkale İlindeki "VII. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu"na katılımlarınızdan onur duyarız." denildi. 

Haber: Burak Can

Bu haber toplam 817 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.