1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Ülkemize bir daha 15 Temmuz yaşatmayız
Ülkemize bir daha 15 Temmuz yaşatmayız

Ülkemize bir daha 15 Temmuz yaşatmayız

​​​​​​​15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği (MİDDER) Kırıkkale Şube Başkanı Ali Rıza Koçoğlu, FOX TV'nin haber sunucusu Fatih Portakal, Fransa'da olduğu gibi Türkiye'de halkın ayaklanması için çağrıda bulunmasına tepki gösterdi. 

A+A-

MİDDER BAŞKANI KOÇOĞLU: “FATİH PORTAKAL HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK!”

 

Koçoğlu, Portakal hakkında bu açıklamalarından dolayı suç duyurusunda bulunduk” dedi.

MİDDER’DEN SUÇ DUYURUSU

MİDDER Başkanı Ali Rıza Koçoğlu, Başkan Yardımcıları Ali İhsan Akkaya ve Gazi Saydam, Kırıkkale Gazeteciler Cemiyet Başkanı ve İL gazetesi imtiyaz sahibi Ramazan Çetin’i ziyaret ettiler. Ziyarette gündeme dair açıklamalarda bulunan Başkan Koçoğlu, FOX TV'nin haber sunucusu Fatih Portakal, Fransa'da olduğu gibi Türkiye'de halkın ayaklanması için çağrıda bulunması konuşmasına tepki gösterdi. Koçoğlu, Bir gazetecinin öncelikli vazifesi halkın söylemlerine, taleplerine ve hislerine tercüman olmaktır. Kendisini takip eden kitlenin taleplerini ve sıkıntılarını kaleme almak, yaşanan olumsuzlukların giderilmesinde hem devlete hem Millete yardımcı olmaktır. Sayın Portakalın açıklamalarında talimatı Milletten değil, ülkemizde karışıklık ve kargaşa çıkmasını isteyen kaos gruplarından aldığını görüyoruz” dedi.

MİLLET İRADESİNE SAYGI DUYULMALI

Koçoğlu, konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi “Yaşanan ekonomik sıkıntıların çözümü sokak protestoları değildir. Yakın bir zaman önce gezi parkında ağaçların kaldırılmasıyla ilgili yapılan sokak gösterilerinin provakasyonlar sayesinde büyüdüğü ve ülkemize verdiği 1.5 Milyar Dolar civarındaki zararın bu Milletin tüm fertlerinin cebinden çıktığını hatırlatmak istiyoruz. Milli irade ve Demokrasi Derneğinin birer mensubu olarak bizler eğer ki bir uygulamaya karşı görüşlerimiz ya da toplum olarak bir rahatsızlığımız varsa bunu legal ve demokratik bir şekilde beyan etmemiz gerektiğine inanıyoruz. Bizler tıpkı 15 Temmuzda ki gibi sadece devletimizin bekası ve karşılaştığı tehlikelere karşı sokağa çıkmamız gerektiğini savunuyoruz. Milletin iradesi tek bir zümrenin, grubun ya da siyasi oluşumum elinde değildir. Bizler her kesimin Milletin iradesine saygı duymaya davet ediyoruz.”

ŞUAN HALKIN TEPKİSİ ÖLÇÜLÜYOR

“Genel Başkanımız Serhat Çağ yaklaşık bir hafta önce Yeni 15 Temmuzlara hazırlıklı olmak isimli bir makale paylaşımında bulundular. Bu makalenin şu kısmı çok önemli sizlerle paylaşmak istiyorum. Gezi ve benzeri hareketlenmeleri destekleyerek, hala daha içimizde uyuyan, saklanan, kripto ihanet şebekelerini harekete geçirerek yine deneyecekler.

maksatları iç savaş çıkarmak, sokakları çatışma ortamına çevirmek, bölünmeyi sağlamak ve En Önemlisi Müslüman kanı dökmek. Bugünlerde yine bir hazırlık aşamasındalar. Kamuoyunda ve sosyal medyada bir algı operasyonu var. Fransa’da ki sarı yeleklilerin benzer bir hareketini Türkiye’nin de içinde bulunduğu birkaç ülkeye sıçramasını istiyorlar..

Şuan halkın tepkisi ölçülüyor.”

MİLLİ İRADENİN TEMSİLCİLERİ

Karşıt söylemler, hakaretler ve eylemler başladığında düğmeye basılacak, hali hazırda bekleyen provakatörlerini sahaya sürecekler. Eğer ki planlarını sekteye uğratmadan uygulayabilirler ise 15 Temmuz ‘un rövanşını alma arzusundalar. Bu ülkede 15 Temmuzun rövanşını almalarına bizler milli iradenin temsilcileri ve demokrasimizin savunucuları olarak kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Bununla birlikte; Toplumsal refahın, hane gelirlerinin ve ekonomik kalkınmamızın gelişmesi adına her yasal platformda bulunacağımızı ve bu platformlara destek vereceğimizi de Buradan beyan etmek istiyoruz. Yüce Türk Milletine saygıyla arz ederiz” dedi.

Haber-Foto: Ahmet Gökdemir

 

 

Bu haber toplam 709 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.