1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Ücret adaletsizliği dengelenmeli
Ücret adaletsizliği dengelenmeli

Ücret adaletsizliği dengelenmeli

Sağlık-Sen, Türkiye genelinde şube başkanlarını bir araya getirdi. Buluşmada, sağlık çalışanlarının sorun ve talepleri ele alındı.

A+A-

Üyelerinin haklarını korumak ve sağlık alanında çalışmaların başarılı şekilde artmasını sağlamak amacıyla çalışma gerçekleştiren Sağlık-Sen, Türkiye genelinde şube başkanlarını bir araya getirdi. Buluşmada, sağlık çalışanlarının sorun ve talepleri ele alındı.

KIRIKKALE’DEN KATILIM SAĞLANDI

Sağlık-Sen Kırıkkale Şube Başkanlığı, genel merkez tarafından oluşturulan Türkiye buluşması toplantısına katılım sağladı. Genel Başkan Semih Durmuş, “Bizler Sağlık-Sen olarak sağlık sistemi içerisinde her türlü içeriden veya dışarıdan ayrıştırmalara karşı dik duruşumuzu koruyoruz. Dolayısı ile bu şekilde bir ayrıştırmayı bizim yapmamız düşünülemez. Bu vesile ile sağlık-sen olarak açık açık tekrar ifade ediyoruz ki sağlık sisteminin her bir parçası son derece önemlidir ve birbirinden ayrı düşünülemez.”

 SORUNLAR ACİLEN ÇÖZÜM BULMALI

“Sağlık-sen olarak kimsenin parası kesilsin ebe hemşire sağlık memuruna verilsin demiyoruz. Başta doktorlarımız olmak üzere onlara yönelik bu kürsülerden çok defa söyledik Bugünün şartlarında Doktor emeğinin karşılığı olan ücreti almıyor Ücretlerinin mutlaka sürekli artırılması gerektiğini Bu kürsülerden söyledik. Onların arasındaki almış oldukları ücretlerdeki adaletsizliğin performansa bağlı ücretlerin revize edilmesi gerektiğini buralardan söyledik. Hekim hakları dernekleri ile çok ciddi çalışmalar ve çalıştaylar yaptık.”

BİZLERE YAPILMIŞ OLAN BİR HAKSIZLIK

“Malpraktis bu ülkede sağlık çalışanlarının başında bir Giyotindir. Bu Giyotin sağlık çalışanlarının başından alınmalıdır dedik. Böyle bir tehdit altındaki sağlık sistemi; bu toplumun sağlık hizmeti alması adına yapılmış en büyük hatadır dedik. Söylemiş olduğunuz bu cümleler bizim kamuya açık cümlelerdir. Ek ödemelerin merkezi bütçeye aktarılmasını yıllardır söylüyoruz. Dolayısıyla hiçbir hekim arkadaşımızın sanki onlara verilmiş olan bir hakkı kıskanmışız o hak onlara verilmesin demişiz gibi bir algı ve anlayış sendikal mücadeleye, bizlere yapılmış olan bir haksızlıktır” dedi.

Haber: Ahmet Tezel

Bu haber toplam 414 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.