1. YAZARLAR

  2. ENVER ÖZDEL

  3. TERÖRÜ İTHAL EDENLER KİM.
ENVER ÖZDEL

ENVER ÖZDEL

ANAP Genel Başkan Yardımcısı
Yazarın Tüm Yazıları >

TERÖRÜ İTHAL EDENLER KİM.

A+A-

Terörle Mücadele Uzmanı Sayın Abdullah AĞAR ile sohbet ediyoruz.

Hararetli sohbetimiz essnasında edindiğim  notları bir araya getirdiğimde karşıma korkunç bir tablo  çıkıyor. 22 Eylül 2019 sınır içi ve dışında 14 PKK’lı terörist imha edildi. 21 Eylül 2019 güvenlik güçlerimiz Mardin Nusaybin’de PKK’ya ait 3 silah deposunu ele geçirdi ve basın açıklaması yaptı.Ele geçirilen silah deposunda ele  geçirilenler ürkütücüydü.Ele geçirilen silahlara kısaca göz atalım. 2 adet Bikisi Makinalı Tüfek, 1 adet  keskin nişancı tüfeği Kannas,1 adet M-16, 7 adet kaleş uzun namlulu silah, 1 ade TB-6 Tamburalı Bomba Atar, 5 RPG-7 roketatar,7 Tabanca, 45 El Bombası, 36 adet 2.000 m menzilli 6. Nesil Alfa Fire ateşleme anahtarı, 17 kilo profesyonel patlayıcı, roketatar harp başlıkları ile tuzaklanmış EYP’ler, 4 termal kamera, silah üstü termal, gece ve gündüz görüş gözlükleri-dürbünleri, Yaesu el ve araç telsizleri, jeneratör ve artık burada sayılamayacak kadar çok muhtelif mühimmat, teçhizat ve malzeme. EYP ve GYP’leri uzaktan patlatmak için kullandıkları Alfa Fire ateşleme anahtarları fabrikasyon ve profesyonel askerlerin kullandığı türdendi. 30 Aralık 2018’de İç İşleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu yaptığı açıklamada: “Yurt içinde yaklaşık 700 terörist kaldı” diye bir basın açıklaması yapmıştı. Aynı Süleyman Soylu bu kez 22 Ağustos 2019’da yani 8 ay sonra bir açıklama daha yaptı ve bu sefer “Bu yılın ilk 8 aylık döneminde 635 PKK'lı teröristi etkisiz hale getirdik” diyerek başka bir basın açıklaması daha yaptı.Matematiksel olarak çok  mutlu olmuştum 700 terörist – 635 terörist = 65 terörist. Yani bu açıklamalara göre Türkiye’de en fazla 65 terörist kalması gerekiyordu. Ve siz emin olun bu rakamlara; ‘örgüt içi infazlar’, ‘doğal yollardan ölenler’, ‘operasyonlarda öldürülüp tespit edilemeyenler’, ‘yaralanıp sonradan ölenler’, ‘örgütten kaçıp ortadan kaybolanlar’, ‘gelip teslim olanlar’ veya ‘geriye dönenler’ dahilde edilse aslında hiç  terörist kalmamalıydı. Ama gerçek bu açıklamalarda değildi , öylede olmadı. Sayın Soylu bu kez 27 Ağustos 2019’da yani 635 terörist etkisizleştirdik dediği günden 5 gün sonra bir açıklama daha yaptı ve dedi ki; “Türkiye sınırları içindeki terörist sayısı 600’ün altına düştü.” Nasıl yani? Nereden geldi, yoksa Ülkemizde Terörist İthali ile Ticaret yapan , Ülkemizde Terörist bittiği zaman İthal  eden birilerimi vardı. Öldür öldür bitmiyorlar.Öldürüyoruz yenileri  ithal ediliyor. İşin Özü  Tehlikenin Farkında Mısınız. Teröristler Öldürdükçe çoğalan türdende değiller,

Sabah birileri yetişen olgunlaşan teröristleride ağaçtan toplamıyorlar. Suriye ve Irak’a bakmamız yeter , orayı doğru okumamız yeter. Silahların yakalandığı Nusaybin’den yüzünüzü güneye dönüp bakarsanız, nedenini oracıkta, KAMIŞLI’da Emperylist , Tekdişi  kalmış Batılı arsız yüzsüz ülkelerin ve Türk, Kürt , Arap  kanı içerek beslenen Amerikanın Eğit-Donat-Kullan tiplemesiyle desteklediği YPG/SDG’de görebilirsiniz. Büyük bir fedakarlık, cesaret ve kahramanlıkla güvenlik güçlerimizin Türkiye içinde ve Irak’ın dağlık kesiminde neler başardığını görüyoruz. On binlerce asker, polis, jandarma ve korucumuz gece gündüz yaz kış demeden terörist kovalıyor, etkisizleştiriyor, alınan son derece başarılı sonuçlar açıklanıyor. Yılbaşından beri Irak’ın dağlık kesiminde de, Kandil’de de Asos’da da en az Türkiye’deki kadar etkili sonuçlar, etkisizleştirmeler var. Ama bitmiyor! Sorun ve tehdit bitmemekle kalmayıp, daha da kronikleşip, kökleşiyor. Asıl mesele şudur. Siz ne kadar etkisizleştirirseniz etkisizleştirin, istediği seviyede olmasa bile YPG/PKK kaybettiği teröristi Türkiye’de yerine koymaya ve kaldığı yerden devam etmeye çalışıyor.Ve bu durum yıllardan beri böyle.

Kim bu terör ithalatçıları. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki; temelde Fırat’ın doğusundan, Mahmur ve Sincar’dan. Tabii sadece bununla ve buralarla da sınırlı kalmıyor.

Türkiye içinde etkisini, hareket kabiliyetini yitiren ve istediği gibi dağ kadrolaşması ve bütünlemesi yapamayan YPG/PKK bu sefer başka hain yapılanması tamamlanmış unsurlarını devreye koyuyor. İthal edilen Türev Terör Örgütleri.Hatta türevin türevi örgütler. Ve milis ve sempatizanlar.Hatta yeraltı! YPG/PKK yasadışı silahlı sol terör örgütleriyle yaptığı iş birliğiyle doğan HBDH ve onun türevi HBİM ve kendi türev örgütleri YPS/YDGH, TAK, sözde Ölümsüzler Taburu-sözde Asayiş ve devreye koyduğu milis-sempatizan ve yeraltı üzerinden de etki üretmeye çalışıyor. Terör siyaset ve stratejisinin sıklet merkezini konjonktürel gerekçelerle Suriye ve Irak’a kaydırmış olmakla birlikte, varlık-etki-moral-hedef ve siyaset ürettiği Türkiye’de bütün var gücüyle eylem yapmaya, bölgede EYP-GYP patlatmaya, batıda da ormanlarımız yakmaya, fabrikalarımızı kundaklamaya, ekoloji ve ekonomi üzerinden ülkemizi vurmaya çalışıyor. Bir yandan da siyasi türevleri üzerinden Türkiye’deki ana siyasi eksenleri maniple edip, toplumsal ana eksenleri birbirine düşmanlaştırırken, bir yandan da yeni sözde çözüm/barış süreci zehrini Türkiye’ye içirmeye çalışıyor. Şuna da dikkat edelim. Dost ve müttefiklerimizin katkı ve himayesinde Suriye’nin kuzeyinde, Irak’ın batısında YPG/PKK’nın drone faaliyetleri. Amerika Suriyeye girmek için hazırlık yaptığımız birliklerimizi yerinde gördü.Ortak devriyeler düzenlendi ve alması gereken istihbaratı bizzat yerinde bizlerle dalga geçer gibi elde etti.İlgili yerlere iletti ve bekliyorlar. Türkiye Fırat’ın doğusuna artık çok daha iyi, çok daha kararlı bakmak zorundadır. Çünkü artık çözüm Yıldırım ordularımızın oraya girip gerekli müdahaleyi yapıp o bölgeye yerleşerek güvenli bölgeyi oluşturması gerekmektedir.

Yoksa Türkiye’nin içindeki çözüm çaresizdir. Ekonomik türbülanslardan, yaptırımlardan, karşı karşıya kalmalardan korkanlar, korkutulanlara ise Çanakkale Zaferinden , Kut-ul Amere den , Skarya’dan , Dumlupınar’dan , 57 nci Alaydan , Mustafa Kemal ATATÜRK ve Anadolu İnsanımızdan İlham ve Cesaret Alın derim. Geldiğimiz nokta, artık bir Milli Mücadele ve Varoluş Davasıdır. Terörü İthal Edenler Yok Edilmelidir.

 

Bu yazı toplam 921 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum