1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. TERÖRE KARŞI BİRLİĞE DEVAM
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

TERÖRE KARŞI BİRLİĞE DEVAM

A+A-

Bilindiği gibi bütün dünya terörle karşı karşıya ve bazı zamanlarda dünyanın her yanında her an terör kendini gösteriyor. Ama Türkiye’mizin terörle uğraşması daha başka çünkü Amerika ve Avrupa devletleri teröristleri besleyerek, eğiterek Türkiye’nin üzerine gönderiyor. Türkiye’yi içten zayıflatmak ondan sonrada Libya’da, Irak’ta ve Suriye’de yaptıklarını uygulayarak amacına ulaşmak. Fakat çok yanıldılar. Türkiye saydığımız o devletlere benzemez. Türk milleti o devletlerin halkına hiç benzemez. Sorun devlet olunca bütün akan sular durur hemen birlik ve beraberliğini gerçekleştirir, bunun tarihte misalleri çoktur. Çanakkale’yi mi, kurtuluş savaşını mı, Kıbrıs’ımı, 15 Temmuzumu sayayım. Bunların son halkaları Fırat kalkanı Harekâtı ve Afrin’dir. Bunu Amerikan’da Avrupası da anladı. Ama halen anlamazlıktan geliyor.

Türk askeri neden sınırlarımız dışına çıktı. Çünkü yurdumuzun Irak ve Suriye sınırları kuşatılmış teröristler yerleştirilmiş Türkiye’nin içindeki teröristlerle bir hareket ederek o bölgelerde bir Kürt devleti kuracaklarını zannediyorlardı. Be gafiller siz o sinsi planınızı uygulamaya koymaya çalışırken Türkiye Cumhuriyeti Devletini uyuyor mu sandınız. Sizin o müttefiklik oyunlarınızla kanacağını mı sandınız. Yoksa Türkiye’ye askeri malzeme vermeyiz versek bile kullanma kılavuzları elimizde bulunur diye düzen kurdular. Bunlara güvenerek Türk silahlı güçlerinin bir şey yapamayacağını sananlar yine yanıldılar. Çünkü Türk işçisi, Türk mühendisi kendi kullanacağı mühimmatın en iyisini yapmış askerinin hizmetine sunmuştu. Mühimmatı kullanacak, tankını, uçağını insanlı insansız her türlü kendi silahını üretmiş dışa bağımlılığı en aza indirmişti. Afrin’in başarısı böyle gerçekleşmiştir.

Fransa cumhurbaşkanının teröristleri makamında ağırlaması onlardan aldığı ilhamla teröristler ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti arasında arabuluculuk yapmayı teklif etmesi kadar akıl dışı bir davranışı kabul etmek mümkün mü? Ey Fransa sen onların desteğini almak veya onlardan gelecek zararı önlemek için böyle bir davranışta bulunduysan yazıklar olsun, senin devlet anlayışına.

Bilindiği gibi dünyada birinci ve ikinci olmak üzere iki dünya savaşı yaşandı. Bunun ikisi de Avrupa’da gerçekleşti ikisinin de de büyük kayıplar oldu. Ve en sonunda anlaştılar bir daha kendi aralarında savaşmamaya söz verdiler. Bugün merkezi bürükselde olan bir imparatorluk inşa ettiler. Avrupa birliği projesiyle savaş sona erdi. Ama birinci dünya savaşını her ne kadar Avrupalılar çıkarsa da hedef Osmanlıydı. Bu üzerinde yaşadığımız coğrafya da savaş hala bitmemiştir. Filistin’de, Suriye’de, ırakta, Arap yarımadasındaki olup bitenler bize bir şeyler söylüyor. Avrupalılar kendi aralarında savaşmama anlaşması yaptılar ya öyleyse savaşı kendi coğrafyalarının dışında yapıyorlar bunda da en büyük hedefleri dolaylı olarak Osmanlının mirasçısı Türkiye Cumhuriyeti Devleti vardır. Türkiye’yi içte ve dışta terör olaylarıyla uğraştırmak, zayıf düşürmek kendilerine muhtaç etmek. Bu amaçlarını da Türkiye’den de toprak olarak Türkiye’nin güney sınırında Irak ve Suriye’nin bir kısmıyla Kürt devleti kurmaktı o zaman kendinin pis emeline ulaşacaktı. Bunun için Türk milletiyle bir bütün olan doğu ve güneydoğu başta olmak üzere yaşayan Kürt vatandaşlarımızı kullanmaya kalktılar. Bunda Kürtlerden değil ermeni asıllı Kürtlerden yardım gördüler onlara Avrupa’dan paralı teröristleri getirerek Kürt halkı gibi gösterdiler. Ama çok yanıldılar Türk milleti iktidarıyla, muhalefetiyle birlik içindeydi. Dıştan gelecek her tehlikeye karşı tek yumruktu bunu dünyaya gösterdi. Onun neticesi yurt içinde ve yurt dışında Suriye ve Irak’ta da teröre karşı mücadelesini veriyor başarıdan başarıya koşan silahlı güçleriyle gurur duyuyor bunu masa başında da taçlandırmaya çalışıyor. Bu birlikten milletinden aldığı güçle her zaman muzaffer çıkacaktır. Bunu bütün dünya bilmelidir. Toprağına yan gözle bakana fırsat vermeyecektir.

Bu yazı toplam 3397 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.