1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. Terör (PKK Belası)
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Terör (PKK Belası)

A+A-

Devletimizi kırk yıldır meşgul eden, dönem dönem mücadele edilse de başarılı olunamayan terörle mücadele, milletimizin kanını emmekte, can ve mal kayıplarımıza sebep olmaktadır. Bu beladan en kısa zamanda kurtulabilirsek milli gelirimiz milletimizin menfaatine kullanılır, askerimiz kışlasına çekilir; polisimiz, jandarmamız asli görevlerine döner, vatandaşımızın yardımına koşar. Terör var diye polisimiz ve jandarmamız görevini yapamıyor diye bir yanlışa kapılmayalım. Onlar görevinin en iyisini yine yapıyor. Mehmetçik metrelerce karın içinde, çıkılamayacak dağlarda terör yuvalarının bitirilmesi için çalışıyor ama bitmiyor. Niçin terörist her kayanın dibini koruma yeri yapmış? O mağaralardan bir kısmını mühimmat, bir kısmını yiyecek, en korunan kısmını da kendine mesken yapmış buralarda korunmaya çalışıyorlar? Onun için yüzlerce sığınaklar imha edilse de terörün can kaybı umulduğu gibi olmamış ancak açığa çıkanlar hemen tespit edilerek öldürülmüş.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin son zamanlarda emrine sunulan silahlı ve silahsız SİHA’larla nerede olursa olsun teröristi tespit edip imha ediyor. Bu bağlamda askerimizin, polisimizin, korucumuzun kullandığı silah ve mühimmatların yerli ve milli olmalarının çok önemli olduğu görülmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin dünyada eşi olmayan bir başarıya ulaştığı görülmektedir. Tabii ki yapılan faaliyetlerde şehit olan Mehmetçiğimiz ve korucularımız ile jandarmamız ve polisimiz de bulunmaktadır. Bu durum milletimizin üzülmesine sebep olmaktadır.

Bütün bu şartlar altında terör denen bu beladan bir an evvel kurtulmayı Türk silahlı güçlerimizin ve emniyet teşkilatımızın şehitler vermeden kurtulmasını yürekten istiyoruz. Bu faaliyetlerde can kayıplarımız çok önemli olmakla beraber devletimizin ekonomik yönden de mağdur olduğunu görmekteyiz. Yurdumuzun savunması için ne kadar harcama yapılması gerekiyorsa yapılacaktır. Bundan millet olarak sıkıntımız olmaz. Allah’tan bu terör belasından bir an önce milletimizi kurtarması, şu mübarek üç aylarda en büyük dileğimizdir. Ne kadar harcama yapılırsa yapılsın bir tane şehidimiz ve gazimiz her şeyden önemlidir. Allah bu milleti bir an evvel bu beladan kurtarsın, kimsenin acısı olmasın, her acı milletimizi yürekten yaralamaktadır. Bütün şehitlerimize rahmet diliyor, gazilerimize şifalar temenni ediyorum.

 

 

Bu yazı toplam 2597 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.