1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Tekbıyıkoğlu, Bahşılı’da “Nevruz Günü“ Kutlamalarına Katıldı
Tekbıyıkoğlu, Bahşılı’da “Nevruz Günü“ Kutlamalarına Katıldı

Tekbıyıkoğlu, Bahşılı’da “Nevruz Günü“ Kutlamalarına Katıldı

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Bahşılı Kaymakamlığı tarafından organize edilen Nevruz Bayramı etkinliklerine katıldı. İlçede düzenlenen etkinliğe katılım ve ilgi yüksek oldu.

A+A-

tekbiyikoglu,-bahsili’da-“-nevruz-gunu“-kutlamalarina-katildi7.jpg

AYNI GELECEĞİ AYNI ANANEYİ BERABER YAŞAYABİLENLERE ‘MİLLET’ DİYORUZ

Vali Bülent Tekbıyıkoğlu ve katılımcılar Bahşılı 15 Temmuz Şehitleri Meydanı'nda Resim Sergisi ve Yöresel Kıl Çadır’ı gezdiler. Bahşılı Kaymakam Vekili Mehmet Emre Yıldız tarafından günün anlam ve önemine dair konuşma yapıldı. Aynı dine mensup olmak, aynı dili kullanmanın şüphesiz bir millet olmanın en önemli unsuru olduğunun altını çizen Vali Bülent Tekbıyıkoğlu ise “Bugün 21 Mart Nevruz Bayramı. Öncelikle hepinizin Nevruz Bayramı’nı tebrik ediyorum. Şüphesiz aynı dine mensup olmak, aynı dili kullanmak, bir millet olmanın kuvvetlendirici unsurlarından bir tanesidir. Millet olmanın ana unsurları; aynı istikamette, aynı amaç doğrultusunda, aynı geleceği aynı ananeyi beraber yaşayabilen ve aynı zamanda bir başkasının acısını da kendinde hissedebilen gruba ‘millet’ diyoruz.“

tekbiyikoglu,-bahsili’da-“-nevruz-gunu“-kutlamalarina-katildi3.jpg

ERGENEKON’DAN ÇIKIŞIN GÜNÜ OLARAK DA GÖRÜLMEKTEDİR

“Nevruz Bayramı da Çin’in kenarından Macaristan’a kadar tüm dünyada bizim milletimizin mensupları tarafından coşkuyla kutlanmakta. Şunu öncelikle belirtmek isterim. Nevruz Bayramı, Selçuklular zamanında Kâşgarlı Mahmud eseri Dîvânu Lugâti't-Türk’te geçmektedir. Bununla beraber Osmanlı padişahları döneminde de nevruz coşkuyla kutlanmaktadır. Nevruz bayramında yapılan tebligatları Osmanlı padişahları kabul etmekteydi. Selçuklu veziri Nizâmülmülk Siyasetnamesinde yine Nevruzu geçirmektedir. Yapılan hesaplamalara göre de 21 Mart geceyle gündüzün birbirine eşit olduğu tarihlerden; 365 günün içerisinde 2 günden bir tanesidir. Ve bugün itibariyle de gündüz geceye galip gelmeye başladı. Baharında gelişini hepimiz hissettik. Nevruz Bayramı aynı zamanda Ergenekon’dan çıkışın günü olarak görülmektedir.”

tekbiyikoglu,-bahsili’da-“-nevruz-gunu“-kutlamalarina-katildi6.jpg

NEVRUZ BAYRAMI’NI KUTLUYORUM

“Destana göre de milletimizin karanlık zamanın da milletimizin unsurları Ergenekon döneminde ki demir dağların arasında bulunmuş, kendi az nüfusunu burada çoğaltıp kuvvet bulmuş, nüfus olarak artınca, bu coğrafyalarda yetmemeye başlayınca, demir dağları eritip tekrar ait olduğu Asya’nın bozkırlarına çıkabilmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın Nevruz Bayramı’nı kutluyorum” dedi. Vali Tekbıyıkoğlu’nun konuşmasının ardından hazırlanan etkinlikler sahne aldı. Protokol üyeleri örs ile demir dövdükten sonra nevruz ateşinin üzerinden atladılar. Programın bitiminden sonra Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, Bahşılı Kaymakam Vekili Mehmet Emre Yıldız’ı ve Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin’i ziyaret etti. Programa Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Bahşılı Kaymakam Vekili Mehmet Emre Yıldız, Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

tekbiyikoglu,-bahsili’da-“-nevruz-gunu“-kutlamalarina-katildi5.jpg

Bu haber toplam 576 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.