1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. TEBRİKLER ADNAN DUMAN
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

TEBRİKLER ADNAN DUMAN

A+A-

2014 yılında kurulan Sinerji Silah ve Mühimmat Aş. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan DUMAN genç yaşında böyle bir kuruluşu gerçekleştirerek Kırıkkale’mize ve dolayısıyla Türkiye’mize iyi bir örnek oluşturmuş olmanla bizleri ifade edilemeyecek bir mutluluğa kavuşturdun. Şahsınla beraber Aş.’nin bütün üyelerini ve çalışma arkadaşlarını tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Bu röportajı sizinle yaparak, sizi ve faaliyetlerinizi okurlarına sunan İl Gazetemizin sahiplerini ve çalışanlarını da tebrik ediyorum. Mahali basının görevleri bunlar olmalıdır. Vatandaşı her güzel çalışmadan haberdar eden mahali basındır.

 Çalışmalarınıza MKE kurumunun en önemli yüklenici firması olarak başlamak ve Sinerji Aş. olarak hem ekonomiye hem de istihdam alanına ciddi katkılar sağlayan Savunma Sanayi adına hassas ve kritik parçaların üretimi ile başarıyı gerçekleştiren MKE kurumunun en önemli yükleyicilerinden olan Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan denetimleri başarıyla geçen, NATO’dan güvenlik belgesi alan Sinerji Aş.’yi bir daha tebrik ediyorum. Milli düzeyde milletimizi mutlu ediyorsunuz. MKE Kurumu ile her yönde omuz omuza çalışmanız ayrı bir güzellik oluşturuyor. Daha sonralara 2015 yılında kendi sektörünüzde üretebildiğiniz uçak bombalarıyla ilgili kritik bir parçayı üretmiş olmanın başarılarınızın başlangıcı olmuş. 2017 tarihinden itibaren silah ihtisas Organize Sanayi Bölgesinde yatırım yapmanız ideallerinizin başlangıcı olmuştur. Bugün için 21 idari personeli 11 mühendis ve 140 personelle yaptığınız çalışmaların ileriki zamanlarda artarak devam edeceğini ümit ediyoruz.

 Şu anda çalışma alanınızın yanında yeni bir yatırım daha yaparak bunun içerisinde ilk defa silah ve mühimmatın aynı anda ARGE işlerini yapabilen ve geliştirebilen merkez başvurunuzun olması koşulları oluşursa 4 ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak 4 ana bölümde imalat gerçekleştirerek 250 kişiye istihdam sağlamak amaçlarınıza da sağlık içinde ulaşmanız en büyük dileklerimiz içindedir. Kırıkkalemiz için silah OSB büyük bir şanstır. MKE Kırıkkale Savunma Sanayi’nin de bir an evvel istenilen düzeye gelmesini bekliyoruz. Sizin şu anda aylık silah üretim kapasitenizin altı bin civarında olduğu, bunun yeni yatırımlarla on iki binlere çıkacağını söylemeniz gurur vericidir. Bir de aracı firmalar tarafından yaptığınız ürünlerin ihraç edilmesi ayrı bir sevinç kaynağıdır.

 Sayın Adnan DUMAN bu çalışmalarınızda size yardımcı olan, önünüzü açan sayın valimiz Yunus SEZER’e, Belediye Başkanımız Mehmet SAYGILI’ya, MKE Kurumu Genel Müdürümüze, TSO Başkanı Ahmet VARLI’ya ve Kırıkkalemiz için yardımlarını esirgemeyen devlet ve özel sektör temsilcilerine teşekkür ediyoruz. Devletimizin çabalarına ortak olan başarılı özel sektör kuruluşlarına bu hususta gece gündüz çalışan iş adamlarımıza, mühendislerimize, işçilerimize sonsuz teşekkür ediyoruz. Milletimizi muhanete muhtaç etmeden kendi milli silah ve mühimmatlarımızla, çeşitli silahlarımızla silahlı kuvvetlerimizin, emniyet teşkilatlarımızın ihtiyaçlarını karşıladığınız için bütün sektörlerimize daha iyisini yapmaları dileğiyle başarılar diliyoruz. Benim aracımı, benim mühimmatımı kullanamazsın diyenlere iyi bir ders vermiş olmanız ise ayrı bir gururumuzdur. Allah yolunuzu açık, bileğinizi güçlü kılsın. Bu millet kendine hizmet edenlere sonsuz saygılar sunar, başarılarının devamını diler. Yolunuz açık olsun.

                                                                                                                                                              

Bu yazı toplam 2184 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.