1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Sümer, üyelerimize 5 yıldızlı hizmet vereceğiz
Sümer, üyelerimize 5 yıldızlı hizmet vereceğiz

Sümer, üyelerimize 5 yıldızlı hizmet vereceğiz

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından düzenlenen programda 9. dönem Oda/Borsalara ilk sertifika ve plaketleri verildi. TOBB Konferans Salonunda...

A+A-

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından düzenlenen programda 9. dönem Oda/Borsalara ilk sertifika ve plaketleri verildi.

TOBB Konferans Salonunda yapılan sertifika törenine Kırıkkale Ticaret Borsasını temsilen katılan Kırıkkale Ticaret Borsası Başkanı Harun Sümer başkanlığındaki heyette Başkan Yardımcıları Ahmet Türksoy ve Abdurrahman Günateş, Üyeler Lütfi Akyüz Arap Karakuş, Genel Sekreter Harun Kahraman ve Genel Sekreter Yardımcısı Berat Uludoğan yer aldı.

tobb (1)SÜMER, 5 YILDIZLI HİZMET VERECEĞİZ

Kırıkkale Ticaret Borsası Başkanı Harun Sümer konuyla ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada “Türkiye genelinde 365 odamız ve borsamız var. Bunların bir kısmı beş yıldızlı akreditasyona geçiyor. Akreditasyon Avrupa odalarıyla eşdeğer oda statüsüne giriyor. Bugün sürece dahil olan 69 odayla birlikte biz de sürece dahil olduk. Önümüzdeki yıla kadar süreci tamamlayarak Kırıkkale Ticaret Borsası olarak Akreditasyona hak kazanacağız. Eğitimlerimiz devam edecek ve sonuçlandığında üyelerimize 5 yıldızlı hizmet vereceğiz” dedi.

tobb kirikkale-hisarcikliogluHİSARCIKLIOĞLU, TÜRKİYE KARMA SİSTEM KULLANIYOR

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu törende yaptığı konuşmada; “Tek amacımız var, oda ve borsalarımız asli vazifesini yapabilsin, varlık sebebini yerine getirebilsin. Asli vazifemiz ne diye baktığımız zaman üç tane temel görevimizin olduğunu görüyoruz. Birincisi; üyelerimize Türk Özel Sektörüne hizmet üretmek, İkincisi; Üyelerin önünü açarak yol göstermek, Üçüncüsü; Kamuya ekonomi politikasında yol göstermek. Dünyada 2 tane oda sistemi var. Birincisi Kıta Avrupası Sistemi (Üyelik zorunluluk esasına dayanıyor) ikincisi Anglo Sakson hukukunu benimsemiş olan Sistem; (tamamen gönüllülük esasına dayanıyor.) Zorunluluk olanda güçlü bir fiziki altyapı ve teşkilat var. Gönüllülük esasına dayalı üyelikte ise müşteri odaklı, hizmet ederse odaya üye kazandıran ve faaliyetini sürdüren odalar var. Bu iki sistemin birbirlerine karşı avantajları var.

TOBB olarak Türk İş Dünyası’na liderlik yapacaksak bu iki sistemi birleştirip bir sistem oluşturmak gerektiğine inandık. 2002 yılında biz bu iki sistemi birleştirdik yani güçlü bir alt yapı ve disiplinle müşteri odaklı hizmeti esas alan bir yapı oluşturduk. Böylece Paris’te, Londra’da, Berlin’de odalar hangi standartta hizmet üretiyorsa, akreditasyonunu tamamlamış olan 152 odamızda da aynı standartta hizmet üretilebiliyor. 

HEDEFİMİZ 365 ODANIN TAMAMINI 5 YILDIZLI HALE GETİRMEK

Bugün 69 odamız bu kapsamda sürece başlıyor. Bir yılın sonunda başarılı olan odalara da verilecek sertifikalarla 5 yıldızlı hizmet verecek oda sayımız 221’e ulaşacak. Hedefimiz dört yılın sonunda 365 odamızın tamamını 5 yıldızlı hale getirmek” dedi.

ODA VE BORSALARA PLAKET VERİLDİ

Bütün bunları yaparken, devletten, bürokrasiden hiçbir şey istemediklerinin altını çizen Hisarcıklıoğlu, “İstediğimiz tek şey rakiplerimiz yani önümüzdeki 16 ülke hangi standartta adam çalıştırıyorsa, hangi standartta mal üretiyorsa, hangi standartta, hangi fiyatta mal temin ediyorsa;  bize engel olunmadan, rakiplerimizle eşit konuma gelirsek bu işin en kralını yaparız” dedi. Konuşmanın ardından 9. dönem Oda/Borsalara ilk sertifika ve plaketleri verilirken 4, 6 ve 8. Dönem Oda/Borsalara da yeni sertifikaları verildi. Toplu fotoğraf çekiminin ardından program akreditasyon standardı sunumu ile sona erdi.

[gallery ids="203742,203741,203740,203739,203738,203737,203735,203749,203744"] Necdet Gürsoy-Altyazı-İsim-74x74 TEMIZ CROP
Bu haber toplam 415 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.