1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Sorunları birlikte çözeceğiz
Sorunları birlikte çözeceğiz

Sorunları birlikte çözeceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı doğrultusunda illerin sorunlarını dinlemek amacıyla oluşturulan milletvekili heyeti Kırıkkale’ye geldi.

A+A-

CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ ATİLLA SERTEL: “YEREL GAZETELERİN RESMİ İLANLARDA VE YAŞADIKLARI EKONOMİK SIKINTILARINI BİLİYORUM”

 

 

TBMM’nin kapanması itibariyle il il gezen vekiller, illerin sorunlarını meclis kürsüsüne taşıyacak. 

MİLLETVEKİLLERİ VE STK BULUŞMASI

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin tatil olmasının hemen ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla illerin sorunlarını dinlemek üzere görevlendirilen Türkiye Gazeteciler Federasyonu eski Genel Başkanı İzmir Milletvekili Atilla Sertel, Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül ile Ankara milletvekili Gamze Taşlıer, Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal, Kırıkkale’de bulunan sivil toplum kuruluş ve sendika başkanlarıyla bir araya geldi.

MİLLETİMİZİN YANINDAYIZ                                         

Öğretmen evinde gerçekleştirilen toplantıda ayrıca; CHP İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ, merkez ilçe başkanı Yücel Kızık, parti yönetimi de yer aldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Bozdağ, CHP olarak amaçlarının vatandaşların içinde bulunduğu sorunları çözmek olduğuna vurgu yaptı. STK temsilcilerinin bir şehrin olmazsa olmazları arasında yer aldığına vurgu yapan Bozdağ, “Bizler mücadelesini verdiğimiz şehrimizin sorunlarını gündeme getirmek ve bunların çözümünü sağlamak için buradayız. Bizler geçmişte olduğu gibi şimdi de milletimizin her zaman yanında yer aldık” dedi.

KIRIKKALE’NİN BÜYÜK SORUNLARI VAR

Daha sonra konuşma yapan Milletvekili Av. Ahmet Önal, “Geçmişte olduğu gibi Milletvekili seçildikten sonra da 15 aylık süre içerisinde her zaman milletimizin yanında yer aldık. Kırıkkale’nin çok büyük problemleri var. En büyük sıkıntılarından bir tanesi MKE fabrikalarının gün geçtikçe küçülmeye gitmesidir. Hemen hemen her gün 30 kişinin iş talebi ile karşı karşıya geliyorum. Kırıkkale’nin tarımda, ekonomide, sağlıkta ve bütün alanlarda sorunları bulunuyor” şeklinde konuştu.

EKONOMİDE, İŞSİZLİKTE CİDDİ SORUNLAR VAR

Kırıkkale’de bulunan vatandaşların sorunlarını meclise taşıdığını ve bu sorunların çözümü için takipçisi olduğuna vurgu yapan Önal, “Burada almış olduğumuz notları genel başkanımıza ileteceğiz ve sonrasında meclis kürsüsünden bunları duyuracağız. Bizler Kırıkkale’nin her zaman yanında olmaya devam ettik. Şehrimiz için, milletimiz için gecemizi gündüzümüze katarak çalışmalar sergiliyoruz. İnşallah bu çalışmaların sonucunu da en iyi şekilde alırız” ifadesinde bulundu.

TÜRKİYE’DE ARTIK İKLİM DEĞİŞİYOR

Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül ise, Türkiye’de artık iklimin değiştiğine vurgu yaptı. Son yapılan mahalli idareler seçiminde büyükşehir belediyelerinin çoğunluğunu CHP’nin kazandığına vurgu yapan Bülbül, “Biz kimseyi ayrıştırmadan, kırmadan, dökmeden kardeşlik içerisinde birlik ve beraberlik duygusuyla çalışmalarımızı sergilemenin çabası içerisindeyiz. Türkiye artık kavga istemiyor, Türkiye artık küskünlük, kargaşa, karamsarlık istemiyor. Bizler birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz müddetçe her zaman başarılı oluruz” şeklinde konuştu.

MKE’YE HEPİMİZ SAHİP ÇIKMALIYIZ

Kırıkkale’nin geçmiş dönemlerde sanayi şehri olduğunu ve bunun en büyük katkısının MKE Fabrikalarında olduğuna dikkat çeken Bülbül, hep birlikte MKE’ye sahip çıkmamız gerekiyor. Artık Türkiye’de ekonomik sıkıntılar olmasın, milletimiz refah içerisinde yarınları düşünmeyerek, yarın ne olacak kaygısını atarak yaşamalıdır” dedi.

SERTEL: “HUZUR İÇİNDE YAŞAMAK İSTİYORUZ”

Türkiye Gazeteciler Federasyonu eski Genel Başkanı İzmir Milletvekili Atilla Sertel ise, Türkiye genelinde yaşanılan ekonomik sıkıntılardan bahsetti. Bu sıkıntıların Kırıkkale’yi de etkilediğine dikkat çeken Sertel, “Bu toplantıda çok önemli konulara değinildi. Bizim CHP olarak amacımız sizlerin ayağına gelerek burada yaşadığınız sorunları dinlemek ve çözüm bulmaktır. Bizler artık barış içerisinde, huzur içerisinde yaşamak istiyoruz. Bizler ülkemizin ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda elimizden gelen çaba ve gayreti her zaman gösterdik” dedi.

YEREL GAZETELERİN SORUNLARINI BİLİYORUM

Kendisinin de eski bir gazeteci olduğunu ifade eden Sertel, yerel gazetelerin sorunlarını bildiğini belirtti. Bizim elimizden gelen bu sorunları meclis kürsüsünden açıklamaktır diyen Sertel, “Yerel basının ayakta kalması için gereken destek sağlanmalıdır. Bizler bu desteklerin sağlanmadığını ve üstüne üstlük resmi ilanlar ve çeşitli ilanlardan kesintiler yapıldığını biliyoruz. Artık bu sorunların çözülmesi için de gereken mücadelemizi gerektiğinden fazlasıyla veriyoruz” şeklinde konuştu.

KIRIKKALE HER GEÇEN GÜN GÖÇ VERİYOR

Son olarak konuşma yapan CHP Ankara milletvekili Gamze Taşlıer, ülkenin yaşadığı sorunlar karşısında iyi yerlere gitmediğine vurgu yaptı. Taşlıer, bu sorunlara artık dur demenin zamanı geldiğine dikkat çekti. Kırıkkale’nin hemen Ankara’nın yanı başında bulunduğunu ifade eden Taşlıer, “Bizler milletvekilleri olarak bu sorunların çözümü için gerekeni yapıyoruz. Geçmiş yılarda göç alan Kırıkkale şimdilerde ise göç verir durumda olmuş. Bu sorunlara çözüm bulmanın çabasını göstereceğiz” dedi.

KÖSTEKLİ: “KÖY OKULLARI KAPATILMAMALI”

Daha sonra sivil toplum kuruluş temsilcileri de Kırıkkale’nin sorunları hakkında konuşmalar yaptı. STA adına ilk sözü alan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Süleyman Köstekli, köy okulların kapatılmasının herkese ciddi zararlar verdiğini ifade etti. Eskiden insanların köylere göçtüğünü ifade eden Köstekli, bunun günümüzde tam tersine dönerek köylerden şehirlere göç olduğunu ifade etti.

EMEKLİLERDEN KILIÇDAROĞLU’NA SORUN RAPORU

Kırıkkale’nin bir emekli şehri olduğunu ifade eden Türkiye Emekliler Derneği Şube Başkanı Zekeriya Aytekin, Kırıkkale’de emekli sayısının 50 bine ulaştığını dile getirdi. Emeklilerin enflasyona endeksli zam istemediğini ve intibak istediğini belirten Aytekin, emeklilerin açlık sınırı altında maaş aldığını ifade etti. Aytekin, genel başkan Kılıçdaroğlu’na verilmek üzere emeklilerin sorunlarını anlatan bir rapor takdim etti. Daha sonra diğer sivil toplum kuruluş temsilcileri sorunlar hakkında konuşma yaptı.

Haber: Ahmet Gökdemir

Bu haber toplam 1737 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.