1. YAZARLAR

  2. ALİ AYDEMİR

  3. SİVAS ELLERİNDE TORUNA BAKILIR
ALİ AYDEMİR

ALİ AYDEMİR

YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

SİVAS ELLERİNDE TORUNA BAKILIR

A+A-

Emeklilerin bu çağda en büyük görevlerinden biride torunlara bakmaktır. Kimisi Sivas ellerinde sazların çalındığını türkülerde söyler. Kimisi okey masalarında günlerini geçirir. Bende; Sivas’ta öğretmenlik yapan küçük oğlum Mehmet’in kızı minik Kübra’ya bakmak için Sivas’ta ikamet etmekteyim.

Sivas bizim için ikinci yurdumuz oldu. Kardeşlerimden Fazlı Sivas’a yerleşti. Burada evlendi. Öğretmen olarak buradan emekliye ayrıldı. Oğlum Mehmet’inde ilk görev yeri Sivas’tı. Sivas’tan evlendi, O da Sivaslı oldu sayılır. Oğlumun eşi de çalıştığı için küçük Kübra’ya bakmak babaanne ile bize düştü.

Sivas, ın soğuğundan bahsediyorlardı ama soğuğun Mucur’dan pek farkının olmadığını gördük. Sivas’ı soğuk deseler de insanlarının gözlerinde ki sıcaklık, dillerindeki yumuşaklık ve gönüllerindeki muhabbet bizleri ziyadesiyle ısıtmaktadır. Her tarafı tarih kokan, vatanperver Sivaslılar insana güven vermektedir.

Sivas’a geldiğimizin ikinci günü oğlumun kaldığı evin yakınındaki Fidan Yazıcıoğlu Hanımlar Kültür Merkezi dikkatimi çekmişti. Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun annesinin adının verildiği Kültür Merkezini takdir etmeden geçemeyeceğim. Altı kattan oluşan, içinde 275 araçlık iki katlı otoparkın yanında; kütüphanesi, yüzme havuzu, döner sahneli 680 kişilik tiyatro salonu, iki adet 65 er kişilik sinema salonları, konser salonu, spor salonu, sauna, hamam, hobi, kafe ve restoran gibi bölümlerinde bulunduğu bu kültür merkezi Sivas Belediyesi bütçesinden yapılmış ve 19 trilyona mal olmuştur.

30 Mart 2013 te yapımına başlanan Fidan Yazıcıoğlu Hanımlar Kültür Merkezi kısa sürede tamamlanmış ve açılışı 21.12.2013 tarihinde saat 13.30 da yapılmıştır. Halkın ilgisi ve katılımları dikkat çekmektedir.

Çoğu zaman akrabamız olan Gazi Osman Paşa İlkokulu Müdürü olan Kadir Coşkun’u ziyaret etmekteyim. İlkeli, ufku geniş, liderlik vasıflarına sahip meslektaşımı her yönü ile takdir ediyorum. Okuluna ve eğitime gereken önemi vermekte ve emeğini esirgememektedir. Ayrıca kardeşim Mustafa’nın Sivas Pamukpınar’dan öğrencisi olan Hayati Coşgun’da Kadir Bey’in yardımcısı olmuş. O’n unla da tatlı sohbetlerimiz devam ediyor.

Yerel seçimlerin yaklaşması nedeniyle seçim çalışmalarının da hız kazandığı görülmektedir. Tanıtıcı afişlerin her tarafa asılması dikkat çekmektedir.

Sık sık yapılan zamların, siyasetteki kirlenmelerin etkileri izlenmekte ve konuşulmaktadır. Vatandaşlar; açıklık, dürüstlük, samimiyet istiyor. Suçlu kim olursa olsun mutlaka hesaba çekilmesini bekliyor. Hele hele sonu gelmeyen zamlar, milleti bezdirmiş durumdadır. Emeklilere ve çalışanlara yapılan zamlara bakıyoruz, birde piyasaya bakıyoruz, isyanlarımızı artırmaktan öteye geçemiyoruz. Eğitimimiz zaten yazboz tahtasına döndü. Yasama, yürütme ve yargı çıkmazları oynuyor. Her tarafta tedirginlik hüküm sürüyor. Bu devletin bu sıkıntıları da atlatacağına inanıyoruz. Yüce Atatürk’ün kurduğu bu Cumhuriyeti, koruyacak ve yaşatacak güç her zaman vardır. İyi günler, mutlu yarınlar dileklerimle.

                                                                      

 

 

Bu yazı toplam 334 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.