1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Şirket Ortak ve Yöneticilerinin Şirketin Kamu Borçlarından Sorumluluğu
Şirket Ortak ve Yöneticilerinin Şirketin Kamu Borçlarından Sorumluluğu

Şirket Ortak ve Yöneticilerinin Şirketin Kamu Borçlarından Sorumluluğu

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası, Kırıkkale Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, Kırıkkale Barosu ve AKİD üyeleri ile Kırıkkale Protokolünün...

A+A-

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası, Kırıkkale Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, Kırıkkale Barosu ve AKİD üyeleri ile Kırıkkale Protokolünün davetli olduğu ‘Şirket Ortak ve Yöneticilerinin Şirketin Kamu Borçlarından Sorumluluğu’ konulu seminer düzenlendi.

ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen seminere Vali Yardımcısı Mustafa Işık, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Danış, Başsavcı Metin Yandırmaz, Ticaret ve Sanayi Odası Üyeleri, AKİD üyeleri, Muhasebeciler Odası, Baro Başkanlığı ve SGK yetkilileri katıldı. AKİD Başkanı ve KDF Genel Başkanı Cemal Sertkaya, Derneğin Ankara’daki bir dizi çalışmalarına Kırıkkale’yi de eklediklerini belirterek eğitici toplantıları ilk olarak Kırıkkale’de başlattıklarını söyledi.

KIRIKKALELİYİZ

Federasyon ve Dernek olarak hizmetlerine devam edeceklerini belirten Sertkaya, “Federasyon ve Dernek olarak sosyal ve kültürel ağırlıklı eğitime yönelik faydalı faaliyetler yapmaya gayret ediyoruz. 21 Haziran 1989’da Kırıkkale’nin il oluşunu kutluyoruz. 21’nci yılımıza hep beraber kutlayacağız. Biz Kırıkkaleliyiz. Kırıkkale ve Kırıkkalelilere değer veriyoruz. Bunlar için hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Çünkü bizlerde Kırıkkaleliyiz” diye konuştu.

ETKİNLİKLER DEVAM EDİYOR

Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) olarak etkinliklerinin devam ettiğini belirten TSO Başkanı Cemalettin Akdoğan, “İki sivil toplum kuruluşu olan TSO ve AKİD ile birlikte önemli konulardan bir tanesi olan ‘Şirket Ortak ve Yöneticilerinin Şirketin Kamu Borçlarından Sorumluluğu’ adlı seminer veriyoruz. Etkinliklerimize ara vermeden devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

KANAYAN YARA ŞİRKETLER

Konuşmalarına devam eden Akdoğan, “Kanayan yaralardan bir tanesinin de bir gün içerisinde kurulan şirketlerin fesh edilmesi 13 ay sürüyor. AKİD ile beraber kanayan bu yaramızı aydınlatmak için seminerler düzenlemeyi planlıyoruz. Bir ülkenin en önemli unsuru ticaret mensuplarıdır. Türk insanının kabiliyetini hepimiz çok iyi biliyoruz. Dünyaya açılmasında önündeki engelleri bizler temizlersek başarılı olabiliriz” dedi.

ÖNEMLİ FONKSİYONLAR

SMMMO Başkanı Bayram Coşkun ise “80 Oda 80.000 Meslek mensubu 16.000 stajyer 150.000 çalışanı ile sayısı 264.000 bine ulaşan Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik camiası; Muhasebe finansal raporlama ve denetim işletmelerinin ve doğal olarak ülke ekonomisinin gelişmesinde önemli fonksiyonlar üstlenmektedir. Sağlıklı ve güvenilir finansal raporlama ve muhasebe işlemleri sağlıklı bir ekonominin temel taşlarından biridir. Toplumda vergi bilincinin oluşturulması vergiye gönüllü uyumun artırılması hususunda meslektaşlarımız büyük çaba içinde bulunmaktadır. Milli bilincin oluşmasında verginin önemli bir rolü vardır”.

MEVCUT DÜZENLEME

Baro II. Başkanı Şamil Özdemir “Mevcut düzenleme ile ilgili bir diğer eleştiri konusu ise, amme alacağının doğduğu ve ödenmesi gerektiği zamanlarda, ortaklıkta ya da temsilcilikte farklı kişilerin bulunmasına bağlı olarak uygulanacak sorumluluk esasının, ortaklığı ya da temsilciliği bırakan şahıslar açısından öngörülemeyecek durumlar yaratması riskidir. Nitekim burada özellikle amme alacağı niteliği taşıyan vergi ve sosyal güvenlik kurumu alacakları için amme alacağının doğduğu ve ödenmesi gerektiği zamanlar kavramlarının neyi ifade ettiği, tam olarak belirli değildir”

50 BİN SİGORTALIMIZ VAR

SGK İl Müdürü Reşit Coşkun ise, “İlimizde toplam 3 bin 114 iş yeri, 50.000 civarında aktif sigortalımız, 40.000'nin üzerin de de emekli sigortalımız bulunmaktadır. İlimizde 260.000 üzerinde insanımız Sosyal Güvenlik şemsiyesi altındadır. Verilen hizmetler bakımından iyi bir konumda olduğumuzu, belirlenen bütün hedeflerimizin tutturulduğunu belirtir, bilgisayar sistemlerindeki iyileştirme çalışmaları tamamlandığında, şu an için 30 günün altına indirilen aylık bağlama süresi daha aşağı çekilecek, diğer verilen hizmetlerin süresinde ve kalitesinde de daha iyi noktalara gelinecektir” dedi.

Bu haber toplam 488 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.