1. YAZARLAR

  2. ASIM ATABEY

  3. SIRA ASKERLERİMİZİ ZEHİRLEMEYE Mİ GELDİ?
ASIM ATABEY

ASIM ATABEY

YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

SIRA ASKERLERİMİZİ ZEHİRLEMEYE Mİ GELDİ?

A+A-

Yedikleri yemeklerden zehirlendi haberleri sıklaştı. Öyle oldu ki, bir kışlada kısa aralıklarla dördüncü kere zehirlenme haberi yayıldı. Birinci kere olabilir. Aslında hiç olmaması temennimizidir. İkincisi de olur diyelim. Ama aynı yerde üçüncü ve hatta dördüncü kere zehirlenme olayı yaşanıyorsa, bunun bağışlanır tarafı yoktur. Hele bu suç askeri birliklerimizde yaşanıyorsa, bu doğrudan YÜCE DİVANLIK bir olaydır. Ne demektir bin kişi, üç bin kişi, beş bin kişi bir yemekle zehirleniyor. Bakınız olay o kadar acı! Zehirlenmekle ölüm olabilir mi? Bu ölüm bir kişi, bin kişi, beş bin kişi de olabilir mi? Allah korusun. Kitle ölümleri yaşansaydı? Düşünmek bile istemem.

Bakınız benim milletim ASKERİNE-ORDUSUNA bağlıdır. Askerlik görevini yapmayı, evladına askerliğini yaptırmayı VATAN BORCU sayar. Asker kışlasına gitmeden köyünde kasabasında eğlenceye, arkadaşlarıyla birlikte güzel günler geçirmesine çalışılır. Asker adayları yemekli davetlere çağırılır. Geceleri gönüllerince eğlenmeleri sağlanır. Yakınları tarafından asker haşlıkları verilir. Ellerine asker kınası yakılır. Askere uğurlama törenleri yapılır. Dualar eşliğinde asker adayı, kışlasına gitmek üzere uğurlanır.

Ancak hiçbir aile evladının, yediği yemekten dolayı zehirlenme olayı ile karşılaşmış olmasına gönlü razı olmaz. Hele yediği yemekten zehirlenmiş ve ölmüş olmasın asla razı olmaz. Birilerinin görevini adam gibi yapmamış olmasından dolayı, birilerinin de çok PARA kazanacak olması nedeniyle zehirlenme. Allah korusun ölme olayına hiç mi hiç razı olmaz. Bu neyin nesi? Bir kışlada dördüncü kere zehirlenme olayı oluyorsa, burada her kademedeki yöneticilerin affedilir tarafı yoktur. Hem sorumlu komutanların. Hem de yemek şirketi sahibinin.

Bakınız Ülkemizde, yediğimiz gıdalar üzerinde çok sayıda oyun oynanıyor. Bu oyunlar konuşuluyor. Tartışılıyor. Ancak bir türlü çözüm bulunmuyor. Halkın sağlığı hiçe sayılıyor. Ben bazılarını sayayım. Sizde kendi kendinize cevap verin. Kırmızıbibere kiremit tozu karıştırılıyor mu? Antep fıstığına bezelye karıştırılıyor mu? Dana etine, eşek eti, at eti karıştırılıyor mu? Yoğurda jelatin katılıyor mu? Tereyağına patates katılıyor mu? Tulum peynirine nişasta katılıyor mu? Beyaz peynire kireç katılıyor mu? Çiğ süte fazla peynir elde etmek için şeker gübresi katılıyor mu? Zeytinyağına ayçiçeği yağı-kanola yağı katılıyor mu?

Hiç arı görmediği halde, suni arı balı yapılıyor mu? Baharatların içine kurutulmuş ot katılıyor mu? Zeytin ayakkabı boyasıyla yıkanıyor mu? Bayatlamış tavuk eti, beyaz görünsün diye klorla yıkanıyor mu? Küflenmiş peynir jelatinle karıştırılıp, taze kaşar diye satılıyor mu? Kemik öğütülerek salama karıştırılıyor mu? Döner yemeklerimize deri ve bağırsak katılıyor mu? Sakatata boya karıştırıp kıyma diye satılıyor mu? Zeytin kararsın diye havuzuna paslı demir atılıyor mu?

 Üzüm mazotla yıkandıktan sonra kurutuluyor mu?  Tütüne talaş katılıyor mu? Kepekli ekmeklere kakao katılıyor mu? Saf balmumundan petek yapılması gerekirken petrol ürünü mumdan petek yapılıyor mu? Çay iyi renkli olsun diye domuz kanı karıştırılıyor mu? Çöplüklerden toplanan ekmekler kurutulup öğütüldükten sonra pasta-kurabiye yapılıyor mu? Lafı uzatmayım. Kimsede mide kalmayacak. Benimki allak pullak oldu da! Yukarıda saymaya çalıştığım gıda maddelerimiz üzerinde oynanan oyunlar kimin ÜLKESİNDE? Bunları yapan içine sindirerek yapan? Yapıp para kazanmaya çalışan insanlar kimin ÜLKESİNDE? Bu insanların hangi dinin mensuplarıdır? Bu insanlar hangi milletin mensuplarıdır?

 İnsanların ağızlarında çürümemiş diş kalmaması, gözlük kullanmayan insanın kalmaması, Katarak ameliyatı olmayan,  kalp damarlarına siten takılmayan, kalp ameliyatı geçirmeyen, diyaliz hastası olmayan, böbrek ameliyatı olmayan, karaciğer sıkıntısı yaşamayan. Safrakesesi alınmayan. Başka sayayım mı? Yok. Saymayım. İçim kararıyor. 

Halkın sağlığı böyle gitti. Çözüm arayan yok.  Şimdi sıra ORDUMUZA VE ASKERLERİMİZE mi geldi? Zehirleme senaryoları mı kurgulanıyor? Bu olaylar dün yaşanıyordu. Bu gün de yaşanıyor. Temennimiz halkın sağlığını elinden alan tüm kötülüklere, gün geçirmeden son verilmesidir. EY YÖNETİCİLERİMİZ. Bu sorunların çözümünden siz sorumlusunuz.

 

Bu yazı toplam 1098 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.